• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Visszatérés

Fényképezni még mindig nem tudok.IMG_2189.JPG
Kitakarítottam a szűrőt, csöveket, perlont. Kivettem a plusz szivacsot az "ülepítőből", javult a flow és a co2 beoldódás, kicsit vissza is vettem belőle, most két helyen nézve is lime. Remélem ez megszünteti az agancsot és az ecsetet.
Nyírás után a ludwiga most kezd magához térni, az ambuliával nem tudok mit csinálni, csak nyúlik.. bárhogy vágom ültetem, ha sűrűn van ha ritkán, de legalább a legrégebbi levelek folyton algásodnak zöld szőrrel. Hm elérte azt a méretet amit szántam neki, csak rossz helyen van, így kockára nyírtam hogy valamit lehessen látni a mögöttes tartalomból.
Szerintem még egy hét és eléri azt a formát amit szeretnék fenntartani hosszabb ideig, kivéve a HM és az ambulia. Rotala szerencsére jobban érzi magát az új helyén.
IMG_2199.JPG
 
IMG_20170429_215126.jpg IMG_20170429_215112.jpg
Három hetes poppy. Ki mire tippel mitől algásodik ennyire?

És beköltözött a hét otto is. Köszi GA a napot.
 
Ecsettől és Zöld Por algától. :D
Pl. egynek, hogy a szűrődben van már mindenféle trutyi, és a kiáramló vízben lévő tápanyagnak örülnek az algák. :)
Jól mondja a Mester, de van egy merészebb elméletem is: az üveg nem jó minőségű, és valami kioldódik belőle (leginkább szilikátok).
 
Magas vas szintet kizárhatjuk? Az is okozhatja az okosok szerint.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
View attachment 30247 View attachment 30248
Három hetes poppy. Ki mire tippel mitől algásodik ennyire?

És beköltözött a hét otto is. Köszi GA a napot.
Az ecsetnel keves co sok feny diferencia szerintem. Vagy a co-t allitanam a fenyhez ,vagy a fenyt csokkentenem a co-hoz.
A por nallam akkor jelenkezik ha tul szalad a tap. Ugy ertem vagy tobb megy bele, vagy esetleg pont a feny co combo miatt nem elegseges az elszivas. Ha tulszalad a tapom azonnal jon a por. Ha visszabb veszek picit es letakaritom az uveget nem jon vissza. Nyilvan ez erosen noveny fuggo.
 
Tegnap hoztam meg az új akril difit, és komplett csövezést, igy a beoldás, adagolás pontosítható, bár mindkét dc lime.
És három hete volt takaritva a szűrő is, de kikerült a perlon és az ülepítőből a szivacs is. Szerintem inkább az lehet, de úgy meg kevés az áramlás. Vagy lily kéne, vagy erősebb szűrő.
 
Na sziasztok!
Jelentem nem tűntem el, csak sok volt a munka. Tavasszal valamikor elszállt a reduktor és a gáz, aztán kellett egy kis idő amíg beszereztem az új dolgokat, de addigra az "igényesebb" növényeim feladták, aztán nem volt se időm se kedvem az akváriummal foglalkozni. Az elmúlt hónapokat túlélte vízcsere meg minden más gondoskodás nélkül. Amikor már nagyon nagy volt a dzsungel akkor kidobáltam a gazokat, de nem volt se toppolás, se újraültetés... CO pötyögöt kis gőzzel, világítást is lejjebb vettem.
Aztán jött az ősz, és lakásfelújítás közben szántam az akváriumra 4 órát.
Szépen szálanként elkezdtem kitermelni a növényeket, külön dobozolva, válogatva, ültetésre előkészítve... ahogy azt gondoltam hogy kell. Részben beszereztem az eltűnt növényeimet, részben beszerzés alatt vannak, aztán pár hét és újra minden jó lesz.
Amanóból sajnos csak 4-en maradtak, az Endlerek egész jól elvoltak, főleg mióta újra kezdődött az etetés. A kékségek pedig megszámlálhatatlan tömeggé fejlődtek a viszontagságok közepette.
Később jön pár kép is.
 
Kicsit régen jelentkeztem és egyben "rossz" hírt is hozok. Az akvárium eladásra kerül(t) így a napló zárható.
Hatalmas növénymassza alakult ki benne, szemnek tetszetős látvány, természetes hatást kelt bár egy nyírás ráférne mindenkire.
Kis nanom másfél évig üzemelt, közben volt egy átépítés és egy költözése is amiket jól viselt. Nekem most nincs rá kapacitásom/kedvem/affinitásom/motivációm hogy folytassam. Márciusban indult egy tengeri akvárium, ő most teljesen lefogja az akvarisztikai kapacitásomat, de bízom benne hogy az új gazdájánál jó helyen lesz és láthatunk róla az átalakulása utáni képeket.
Nemsokára visszatérek egy másik naplóval, addig is:
Sziasztok
 
Back
Oldal tetejére