• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Visszatérés

Scar

Főkertész
Sziasztok

Sok év után újra itt vagyok, remélem most nagyobb sikerrel, mint régen.
A tank az változatlan, 40*35*30.
Növények szempontjából nem lesz nagy ugrás, elég low-teches lesz a történet, dehát minden el kell kezdeni valahol (újrakezdeni). Már innen a fórumról sikerült összeszedni a növények nagy részét, majd a leendő élőlényeket, és a technika egy részét is, ezúton is köszönöm a kedves Fórumtársaknak a segítséget, és hogy fáraszthattam őket több, kevesebb ideig.

Az elképzelésem most egy garnélás, mohás, növényes akvárium lenne. A növényekkel már a régi akváriumokban barátkoztam, több kevesebb sikerrel. A Neocaridina heteropoda fajjal is volt már szerencsém, ugyancsak ebben az akváriumban aminek egy Ramirezi pár vetett véget, de ez a múlt.

Most a GA-s srácoknak hála, kaptak két egész jó RedMoort, amivel lehet legózni. Az akvárium elhelyezése kicsit megköti a berendezést, a hátsó fal, és a teli bal oldal zárt, nem látható, viszont a szemből, és jobb oldalról 100% a betekintés, így a bal hátsó sarokra szorítkozom. Most ezek a variációk jutottak eszembe, élőben jobban néz ki. A talaj még változni fog, most majdnem benne van a 9 liter amazonia.

Akkor ami adott:
Üveg:40*35*30(mély)
Talaj: Amazonia kb. 5-7l
Szűrés: Eheim 2222 Rio kolléga jóvoltából, egy darabig a gyári csövekkel, utána lesz üveg ki és poppy befolyó
Világítás: Ezzel kicsit gondban vagyok, régen 2*15w t8 neon volt, most kb. 1500lumen ledfényt tervezek, 3w power ledekből, 280lm darabja, 5-6db van tervezve, ha kevés bővíthető lesz, napi 8 órában. Vagy elég lesz vagy nem, majd kialakul.
GA wellnescsomag


Növények szempontjából első körben alacsonyabb igényű, könnyen tartható fajokra gondoltam, ami ebben a méretben is mutat.
A növények amik eddig eszembe jutottak, vagy úgy gondolom nekik tudok megfelelő körülményeket biztosítani:
Valamilyen kisebb Anubias, például nana, de az is lehet hogy petite
Cyptocoryne wendtii
Microsorum pteropus "narrow"
Weeping moha

Most egyenlőre ők vannak terítéken, illetve beszerzés alatt. Szívesen fogadok tanácsot, növényválasztási tippeket.
Csatolok pár képet hogy miről is lenne szó.

A garnélákat csak december 10-e körül költöztetném, ismét egy fórumtárs közreműködésével.

Akkor a képek:
IMG_20161107_170300
IMG_20161107_161547
IMG_20161107_161414
 
  • Like
Reactions: rio
Szia.
Mi a terved a berendezéssel kapcsolatban. A 2 red moort láttam a képen. Az annubiasból sok faj nana pl a petit is. Ilyen pici akváriumba ez jó választás lenne esetleg ha a fa tövébe tervezed mert nem fogja eltakarni. A két fát kellene valahogyan összhangba elhelyezni ,hogy passzoljanak egymáshoz. Gondolom terveidben az lenne a 2 fő dekor. Köveket ilyesmit tervezel? Microsorum pteropus narrow a legszélesebb levelű a családban nekem is van évek óta. Inkább kötözik mint ültetik, a fáidat nagyon hamar eltüntetné. Pár sztimet még tennék bele a helyedben mert a nem rossz választásod nem sok tápot igényel, ezért amit beleteszel valamivel fel kellene szívatni. Nagyon szép sztimek vannak erre a célra. Kiváncsi leszek a berendezésedre;) A garniknak tennék még bele göcsörtös fákat valamennyit vagy bujkáló köveket.
 
Szia
Követ nem terveztem bele.
A fő problémám hogy sehogy nem tudom a két fát összhangba hozni, és a bal hátsó sarokból nem is nagyon tudom kihozni, mert a jobb sarokban a hátát látnám, középre pedig nem szeretném rakni. Amit feltöltöttem képeket a legjobb verziók, kevés a fa, kellene még, csak... :(
Egyszerű a terv. Most ez a két gyökerem van, ezeket használom, valami értelmeset kellene belőlük kihozni. Gyökerekre moha és anubias barteri nana vagy nana petite, a narrow is a fán lenne, de hátul, vannak olyan nyúlások amik nem látszódnak, de a narrownak megfelel. A crypto az akvárium jobb oldalán, nagyjából középen lenne.
És akkor kellene még valami steam, egy vagy két fajta, a bal oldalra a fák mögé, kb középig, és a jobb hátsó sarokba a cryptoig, elöl első körben nem lenne semmi, utána ahogy látom az akváriumon mit bír el valami fű szerű növény, ilyesmi.

Azt nem írtam szerintem, de a ki/be folyó csövek is a bal oldalon lesznek, onnan megy majd az áramlás jobbra, első körben esőztető lesz fent, ha megjön a poppy akkor kicserélem arra.
 
Nem rossz tervek szerintem. Tennék még bele bakopát egy kis sessiflorát, bár az széles lesz ebbe, esetleg egy kis rotundifolia vagy indiai vizicsillag. Ezek elintézik a felesleget és az üresebb helyeket. Nekem a negyedik képed jön be jobban csak elfordítanám a kisebbik fát olyan pozicióba, hogy a csápszerű lábai lefele irányba álljanak a lejtőn. Valahogy úgy kellene belőnöd hogy kalkuláld rá a növényeket mert én is amit most indítottam akváriumot rá kellett jönnöm, hogy a fa részletessége addig tart amíg nem takarom el a növényekkel. Összerakod a 2 db-ot amelyik része jelentéktelen oda teszed a növényt ami látványosabb azt láthatóan hagyod. A föld vastagságból ítélve több növényt terveztél. Esetleg szerintem azért könnyebb lenne pár sziklával a fák tövében de te tudod. Meg is törné egy kicsit a kapcsolatot a talaj és a fa között és ha valamit tőbe ültetsz és alacsony nem takarja el a lényeget.
 
Sessiflorát néztem én is, de igényesebbnek gondoltam, mintsem hogy eredményesen tudjam tartani, rotalát szintén, bár biztos abból is van kevésbé igényes fajta. Ceratopteris Thalictroides-ra gondoltam a jobb hátsó sarokba.
Csak közbejött a gépjármű, kezdek kifogyni a keretből :(
A helyi boltban nincs nagyon olyan amit szeretnék, említettünk. Rendelni meg nekem most nem éri meg, sajnos ezt dobta a gép. Csütörtökön járok pesten, a xvi kerben, meg majd decemberben a nyugati körül, majd legfeljebb akkor beújítok még pár növényt.

Ilyen a kisebbik fa, nem nagyon tudom úgy forgatni hogy jó legyen, mindig összeakadnak, vágni még nem akartam belőlük: https://flic.kr/p/Nx1qL9
 
Utoljára módosított:
Hali. :)
Na először is, nem kötekedni szeretnék, de hívjuk Stem növénynek a Stem növényeket Steam helyett. :)
Másodszor, ha Pesten jársz olyan időpontokban, amikor nekem is jó, akkor nagyon szívesen fel tudok ajánlani Limnophila Sessiliflora-t, és Ceratopteris Thalictroides-t, akár a 4. kerületben, akár a belvárosban (inkább az időpont lesz necces, sűrűek a hétköznapjaim suli miatt).
A Sessiliflora nem túl igényes, közepes fényerőn, low techben szépen megvan, és szerintem nem lenne túl széles (a Hedeby-naplómban és a 27L-es kocka akvámban is van). Ceratopteris-ről igényben ugyan ezt mondanám, na ő már tud nagyra nőni, de bátran lehet ritkítani :) illetve nálam úszó formában van. (Ennek előnye, hogy nincs ültetve, tehát fotózáskor egyszerűen ki tudom venni, viszont Stem-növényként tökéletes, felszívja a felesleges tápanyagot.)
 
Hali. :)
Na először is, nem kötekedni szeretnék, de hívjuk Stem növénynek a Stem növényeket Steam helyett. :)
Másodszor, ha Pesten jársz olyan időpontokban, amikor nekem is jó, akkor nagyon szívesen fel tudok ajánlani Limnophila Sessiliflora-t, és Ceratopteris Thalictroides-t, akár a 4. kerületben, akár a belvárosban (inkább az időpont lesz necces, sűrűek a hétköznapjaim suli miatt).
A Sessiliflora nem túl igényes, közepes fényerőn, low techben szépen megvan, és szerintem nem lenne túl széles (a Hedeby-naplómban és a 27L-es kocka akvámban is van). Ceratopteris-ről igényben ugyan ezt mondanám, na ő már tud nagyra nőni, de bátran lehet ritkítani :) illetve nálam úszó formában van. (Ennek előnye, hogy nincs ültetve, tehát fotózáskor egyszerűen ki tudom venni, viszont Stem-növényként tökéletes, felszívja a felesleges tápanyagot.)

Szia

Köszönöm a lehetőséget, élnik is vele ha nem gond, egy két szál bőven elég! Igen néztem a Hedeby-t, nagyon szép. Köszönöm a pontosítást, mondom hogy kiestem a "gyakorlatból".
 
Nem rossz tervek szerintem. Tennék még bele bakopát egy kis sessiflorát, bár az széles lesz ebbe, esetleg egy kis rotundifolia vagy indiai vizicsillag. Ezek elintézik a felesleget és az üresebb helyeket. Nekem a negyedik képed jön be jobban csak elfordítanám a kisebbik fát olyan pozicióba, hogy a csápszerű lábai lefele irányba álljanak a lejtőn. Valahogy úgy kellene belőnöd hogy kalkuláld rá a növényeket mert én is amit most indítottam akváriumot rá kellett jönnöm, hogy a fa részletessége addig tart amíg nem takarom el a növényekkel. Összerakod a 2 db-ot amelyik része jelentéktelen oda teszed a növényt ami látványosabb azt láthatóan hagyod. A föld vastagságból ítélve több növényt terveztél. Esetleg szerintem azért könnyebb lenne pár sziklával a fák tövében de te tudod. Meg is törné egy kicsit a kapcsolatot a talaj és a fa között és ha valamit tőbe ültetsz és alacsony nem takarja el a lényeget.

Így gondoltad?
30727966192_31205e78f9_q.jpgIMG_20161107_202442
 
Ha az új kettesen közlekedsz és van egy 5 perc kitérőre időd a fóti lehajtó tol 700m-re dolgozok összedobok neked egy induló növénycsomagot a kezdéshez szívesen . Aztán ha helyrejössz anyagilag már szabad az út a bolthoz vagy boltokhoz. Ezen a héten még jó utána már ki tudja melyik nap hol vagyok és meddig.:)
 
Valami ilyesmire gondoltam, a fejlemények tükrében. Szerintetek elég lehet az 1500lm fény napi 8 órában? Tudom hogy ki kell tapasztalni, de kiindulásnak.
30544964100_1b9bef3969_q.jpgIMG_20161107_170300n by Radics Attila, on Flickr
 
2500lm 42 literre az már nem low szerintem.
30w neon volt fölötte régen, az 0,75wpl, és az 1800lm volt. Viszont a led meg 100%ban csak az akváriumra világit, nincs veszteség a foncsor miatt stb, azért gondoltam hogy 1500lm elég lehet.
 
Végül 6 ledet kötöttem be, elméletileg 1700lm+, és nyolcnak van kialakítva a hely. De nem lett szép, sőt, csúnya, és stb.. szóval remélem karácsonyra meglep a család egy lámpával.
 
Back
Oldal tetejére