• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Utolsó reménysugár

  • Téma indító Deleted member 10101
  • Esemény kezdete
Status
Not open for further replies.
Írtam Viktornak is pont most, hogy valószínű az easycarbo nem tetszett nekik, mert azt eddig nem kaptak.

Csak nem :/ Hogyan kapták volna el? Hónapok óta semmi új lakó nem jött az akvába.
A dara olyan, mint a herpesz az embereknél. Mindenkiben benn lakozik a vírus, de van, akinél az életben nem jön ki.
A neonok amúgyis hajlamosabbak rá, mint a legtöbb halfaj.
Figyeld, hogy apró fehér pötty van-e a testükön, uszonyokon.
Várom a fejleményről a beszámolót, csak idézz meg, mert nekem nem működik az értesítés funkció.
 
A dara olyan, mint a herpesz az embereknél. Mindenkiben benn lakozik a vírus, de van, akinél az életben nem jön ki.
A neonok amúgyis hajlamosabbak rá, mint a legtöbb halfaj.
Figyeld, hogy apró fehér pötty van-e a testükön, uszonyokon.
Várom a fejleményről a beszámolót, csak idézz meg, mert nekem nem működik az értesítés funkció.
@mmccannon Semmi fizikai elváltozást nem látok rajtuk, és már napok óta nem láttam őket vakarózni. De azért figyelem őket.
 
Köszi! Igazából az is hozzá tartozik a történethez, hogy az akva nem kapott folyékony szénforrást a kezdetek óta. Pár napja elkezdtem easycarbót adni, nem sokat, csak 1ml-t, lehet az volt furcsa nekik, mert abbahagytam, és megszűnt a probléma. Most még megpróbálkozok excel-lel, ha már van itthon, hátha kicsit jobban tolerálják.
De azért veszek majd egy tesztcsík pakkot is, ilyenkor azért jól jön önnyugtatásból.
Hát, nekem a tesztcsík pakk(jbl) nagy mellényúlás volt. Érdemes fenntartásokkal kezelni az általa kapott információt.
 
Ez remek, maradjon is így. :)
@mmccannon Hát csak nem múlik a vakarózás. És sajnos, találtam az egyik neonon egyetlen egy szem kitüremkedő kis pici pattanásszerű valamit. Úgyhogy gyaníthatóan akkor dara. A kiváltó okot sejtem, cserekor elég hideg vizet szoktam tölteni, konkrétan 3 fokkal is hidegebb lesz hirtelen a víz, meg gondolom az állandó ide pakolom oda pakolom se tett jót stressz ügyileg. Eddig nem ment carbo mert nélküle is el volt minden, meg a garnélák miatt se, de azt olvastam hogy hatásos lehet darakórral szemben. Viszont 26 fok felé nem szívesen emelném a hőt. Ez a 26 fok meg carbozás vajon elég lehet? Sózni se szeretnék, örülök hogy most normálisan néz ki az akvárium nagyjából.
 
És nem vagyok elutasító, csak nem szeretném kiírtani a komplett élővilágot az akváriumban, ha úgy van, lehet gonoszság, de inkább a halakat áldozom fel. 7db neonhalról van szó.
Nem tukmálom. 🙂 @mmccannon Mary ugyanezt fogja javasolni. A növényeid 4 napig röhögve kibírják, nálam se lett velük semmi. Nincs kényes gyeped. A Neocaridinákat kihalásztam, (legalábbis azt hittem) de a bentmaradtak utána olyan bébibummot csináltak, hogy csak lestem. 😉 Amanok sem hullottak el. Csak a CO2 probléma ilyenkor, illetve a szellőztetés sem árt egy légpumpával.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére