• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Utolsó reménysugár

  • Téma indító Deleted member 10101
  • Esemény kezdete
Status
Not open for further replies.
HXF2tJ3.jpg
Update :) Emelni fogom a tápot egy kicsit. Nincs nagyon hiánytünet, de nem az igazi szerintem. Jelenleg a GA kevés fényes non co2 akvára ajánlott (fele adag) tápjának a háromnegyedét adom. Magyarán 6,6ml-t hetente 50 literre, 25% vízcserével. Több vizet sajnos nincs módomban cserélni.
 
Szerintem is ráértél volna még a nyirbálással. Bár... kinek a dús, kinel a ritka... ;)
Muszáj volt, mert a ludwigia alja már elég hülyén nézett ki, szépen felkopaszodott. A rotala meg felnőtt a víz felszínéig, de kevés van belőle ültetve, így toppoltam, plusz lenyírtam, így remélhetőleg bebokrosodik jobban. A green rotala meg már túl nagy volt egy középtéri növénynek. Ha most mindenki megnő, akkor nem lesz ez rossz. Legalábbis a fejemben jól néz ki :D
 
Tudnátok egy kicsit segíteni tápozásban? Valahogy nem akar az igazi lenni. Alga meg ilyesmi nincs, de a rotaláim mindig elég furán néznek ki. Volt egy idő mikor jól néztek ki, de aztán ez elmúlt :D
Ugye Green Aqua Micro Macro-kal tápozok.
Hetente 25% vízcserét végzek és kb nettó 50l az akvárium.
Úgy kezdtem a tápozást, hogy az ajánlott adag 1/4-ét adtam, a kevés vízcsere meg mert ugye ez low tech. Ez olyan kb heti 4,4ml-re jött ki, itt még nem adagoltam naponta.
De a stauk elkezdtek lyukadni, így emeltem.
Hét elején beadtam a 4,4ml-t, plusz hét közepe felé még 2.2ml-t.
A lyukadás elmúlt a staukon, de a rotaláim nem igazán akartak nőni normálisan, és azokon már az akvárium indítása óta folyton megjelentek a lyukak. (régi leveleken)
Most jelenleg már ott tartok, hogy heti 8 ml-t adok micróból és macróból is, nagyjából kétnaponta 2-2ml, de nem lesz ez sok?
Nem akarom kicsinálni a garnéláimat, és néha látom hogy a neonok "vakaróznak" nem lehet h sok nekik a nitrát vagy ilyesmi?
Az előző képen látszik mennyi növényem van, javarészt stem-ek az is látszik, és az is hogy még dúsulni fognak. Ti mennyit adagolnátok?
 
Tudnátok egy kicsit segíteni tápozásban? Valahogy nem akar az igazi lenni. Alga meg ilyesmi nincs, de a rotaláim mindig elég furán néznek ki. Volt egy idő mikor jól néztek ki, de aztán ez elmúlt :D
Ugye Green Aqua Micro Macro-kal tápozok.
Hetente 25% vízcserét végzek és kb nettó 50l az akvárium.
Úgy kezdtem a tápozást, hogy az ajánlott adag 1/4-ét adtam, a kevés vízcsere meg mert ugye ez low tech. Ez olyan kb heti 4,4ml-re jött ki, itt még nem adagoltam naponta.
De a stauk elkezdtek lyukadni, így emeltem.
Hét elején beadtam a 4,4ml-t, plusz hét közepe felé még 2.2ml-t.
A lyukadás elmúlt a staukon, de a rotaláim nem igazán akartak nőni normálisan, és azokon már az akvárium indítása óta folyton megjelentek a lyukak. (régi leveleken)
Most jelenleg már ott tartok, hogy heti 8 ml-t adok micróból és macróból is, nagyjából kétnaponta 2-2ml, de nem lesz ez sok?
Nem akarom kicsinálni a garnéláimat, és néha látom hogy a neonok "vakaróznak" nem lehet h sok nekik a nitrát vagy ilyesmi?
Az előző képen látszik mennyi növényem van, javarészt stem-ek az is látszik, és az is hogy még dúsulni fognak. Ti mennyit adagolnátok?
Kép hiányában nem igazán tudni mi a probléma. Mi a szép volt de már nem az...
8ml+2ml és 25%-os vízcsere... hát ezt gondold át mégegyszer. Én 60l-hez 3ml-t adagolok.
És mérjél vízparamétereket kíváncsiságból.
 
Kép hiányában nem igazán tudni mi a probléma. Mi a szép volt de már nem az...
8ml+2ml és 25%-os vízcsere... hát ezt gondold át mégegyszer. Én 60l-hez 3ml-t adagolok.
És mérjél vízparamétereket kíváncsiságból.
8ml megy bele hetente cakpakk. Te csak heti 3-t adsz?
 
Milyen heti? Napi 3
Irta hogy heti adaggal szamol, azt is, hogy lowtech, ahogy korabban te is irtad, olvass a sorok kozott.

@taejoon90 gyokertapot raktal a restartnal? Leirasban nem lattam. Mindket noveny szereti, a csak folyekony tapozas keves lesz nekik. A heti 25%-os vizcserevel sincs semmi gond, minden akva mas, ha minden mas rendben van, nem kell ragaszkodni a heti 50%-hoz (akkor nalunk mar reg minden elpusztult volna a 3-4 heti /hightech/ vagy 2-3 havi /low/ vizcserektol) ;)
 
Utoljára módosított:
A lyukadás elmúlt a staukon, de a rotaláim nem igazán akartak nőni normálisan, és azokon már az akvárium indítása óta folyton megjelentek a lyukak. (régi leveleken)
A stau kálium igényesebb. Ha az már nem lukad, akkor a kálium jó is lehet.A Rotala alsó szárán lévő levelek nekem is szoktak lukadni. Minél többször nyírod, annál jobban fásodik a szár az elágazás alatt. Ha felszaporítottad a növényt, onnantól érdemes csak topolni. Úgy szép lesz. 🙂
 
Irta hogy heti adaggal szamol, azt is, hogy lowtech, ahogy korabban te is irtad, olvass a sorok kozott.

@taejoon90 gyokertapot raktal a restartnal? Leirasban nem lattam. Mindket noveny szereti, a csak folyekony tapozas keves lesz nekik. A heti 25%-os vizcserevel sincs semmi gond, minden akva mas, ha minden mas rendben van, nem kell ragaszkodni a heti 50%-hoz (akkor nalunk mar reg minden elpusztult volna a 3-4 heti /hightech/ vagy 2-3 havi /low/ vizcserektol) ;)
😁 E felett valahogy átsiklottam... Mindig napiban gondolkodom, heti nincs a programomban. 😊
 
Irta hogy heti adaggal szamol, azt is, hogy lowtech, ahogy korabban te is irtad, olvass a sorok kozott.

@taejoon90 gyokertapot raktal a restartnal? Leirasban nem lattam. Mindket noveny szereti, a csak folyekony tapozas keves lesz nekik. A heti 25%-os vizcserevel sincs semmi gond, minden akva mas, ha minden mas rendben van, nem kell ragaszkodni a heti 50%-hoz (akkor nalunk mar reg minden elpusztult volna a 3-4 heti /hightech/ vagy 2-3 havi /low/ vizcserektol) ;)
Bevallom, hogy csak kb 2 hete. Előtte csak az amazonia supplement volt alul, és abból sem túl sok. Kicsit már megbántam, mert utólag találtam rá hogy van a dennerle-nek ilyen több évig ható táptalaja, azt szívesen bedobnám alá, de hát utólag már.....
 
Utoljára módosított moderátor által:
A stau kálium igényesebb. Ha az már nem lukad, akkor a kálium jó is lehet.A Rotala alsó szárán lévő levelek nekem is szoktak lukadni. Minél többször nyírod, annál jobban fásodik a szár az elágazás alatt. Ha felszaporítottad a növényt, onnantól érdemes csak topolni. Úgy szép lesz. 🙂
Oké, köszi. Annyira nem gáz egyébként, normál esetben nem látszik. Igen, toppolásra gondoltam én is, hogy majd az lesz, csak szeretném kicsit dúsítani, ahhoz meg el kellett hogy vágjam, mert máskülönben nálam nem hoz oldalhajtásokat. Bezzeg a green, az nő mindenfele :D
 
Egy picit túlgondolod :) Ha túl magas a nitrátod a garnéláknál esetleg gond lehet (bár millió ellenpélda van erre is), de ettől borzalmasan messzire vagy.
Ha tesztelsz látni fogod.
Köszi! Igazából az is hozzá tartozik a történethez, hogy az akva nem kapott folyékony szénforrást a kezdetek óta. Pár napja elkezdtem easycarbót adni, nem sokat, csak 1ml-t, lehet az volt furcsa nekik, mert abbahagytam, és megszűnt a probléma. Most még megpróbálkozok excel-lel, ha már van itthon, hátha kicsit jobban tolerálják.
De azért veszek majd egy tesztcsík pakkot is, ilyenkor azért jól jön önnyugtatásból.
 
Elsiklottam felette. A vakarózás nem normális a halaknál. Rájuk kéne figyelni, vannak-e apró fehér daraszerű pöttyök a bőrükön. Csak mert a darakór így kezdődik és nincs köze a nitráthoz. Olvasd át innen.
Írtam Viktornak is pont most, hogy valószínű az easycarbo nem tetszett nekik, mert azt eddig nem kaptak.
 
Írtam Viktornak is pont most, hogy valószínű az easycarbo nem tetszett nekik, mert azt eddig nem kaptak.
Sosem volt még vakarózás carbo-tól. Ráadásul az Excel erősebb, mint a többi és tovább marad hatásos, nem bomlik olyan hamar. A garnélák érzékenyebbek a túladagolására. Szóval figyelgesd őket, mert ha megjelenik az uszonyon a fehér pötty, akkor dara lesz az.
 
Elsiklottam felette. A vakarózás nem normális a halaknál. Rájuk kéne figyelni, vannak-e apró fehér daraszerű pöttyök a bőrükön. Csak mert a darakór így kezdődik és nincs köze a nitráthoz. Olvasd át innen.
Írtam Viktornak is pont most, hogy valószínű az easycarbo nem tetszett nekik, mert azt eddig nem kaptak.
Sosem volt még vakarózás carbo-tól. Ráadásul az Excel erősebb, mint a többi és tovább marad hatásos, nem bomlik olyan hamar. A garnélák érzékenyebbek a túladagolására. Szóval figyelgesd őket, mert ha megjelenik az uszonyon a fehér pötty, akkor dara lesz az.
Csak nem :/ Hogyan kapták volna el? Hónapok óta semmi új lakó nem jött az akvába.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére