• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Progressive Consciousness - 45x30x30 (40 l)

Nem zöld víz volt, hanem simán fehéres opálosodás. Mire gondolsz ásványi anyagok alatt? Seachem Replenishsel sózom vissza az RO-t 120 TDS környékére. Más kiegészítő cuccot nem kapnak, sose volt emiatt gondom a neocaridinákkal. Próbáltam adni nekik különféle menő garnélakajákat, de rá se bagóztak, mind ki kellett másnap vennem.
Nem EI szerint tápozok, ráadásul picit csökkentettem is a dózison (TF) az utóbbi időben, a gyártói ajánlás 1,5-szereséről vissza az 1-1,2-szeresre. Lehet ez is befolyásolta a változásokat, bár nem tudok róla hogy az opálosodásnak köze lehet hozzá. Vas szint normális, foszfát minimális (még elnyeli a talaj). Réztartalmat nem tudok mérni, de nem is hiszem hogy kellene. Vagy mégis?
 
Utoljára módosított:
Nem, így nem kell mérni. Csak az EI mellett félek a réztől (a saját tápomnál is, tehát nem a GA microra hegyezem ki! :) ), mert amit mérünk azt tudjuk, hogy mennyire köti a talaj, de a rézről nem sokat tudunk - vagyis én nem sokat tudok. De a jelenlegi tápozásod mellett nem lehet gond ebből.

A visszasózás tapasztalatom szerint nem elég, a garnisokban hetente 2x adok ásványi anyagot, montmoriollitot, illetve szépiát felváltva. A növényesben, ahol csak amanok vannak, ott hetente 1x montit.

Nem állítom, hogy Nálad is ez volt, de ha a tetemet megvizsgáltad, akkor lehetett látni, ha vedlési gond, akkor ez megoldhatja :)
 
Vedlések vannak szépen, nem is vetkőzés közben jöttek a bajok, de valóban nem boncoltam fel a tetemeket :)
A montimormon-triolitot :) most hallom életemben először, de majd utánanézek mi ez, köszi. Nyitott vagyok rá, hogy itt kicsiben minden másképp működik.

a rézről nem sokat tudunk - vagyis én nem sokat tudok
Kérdezz bátran :D ;)
(előzesen talán annyi, hogy jó áron van kilója)
 
Utoljára módosított:
GA shopban a garnélatápoknál vannak az ásványi anyagok, egy 300 g-os Mironekuton évekig elég (csak ne a vízbe szórd, hanem kis kupacban pl. csővel az etetőtálba, vagy egy kőre, stb.) :)
 
Közben a víz teljesen letisztult, így az UV nem lett kipróbálva.
Ennyi kellett csupán, hogy megnyugodjak és nekiállhassak piszkálódni. A fő vonalak kialakulni látszanak, további bizgerálás ünnepek között...
Boldog Karácsonyt mindenkinek, nekem jól indul :)

IMG_0509-1.jpg
 
Közben a víz teljesen letisztult, így az UV nem lett kipróbálva.
Ennyi kellett csupán, hogy megnyugodjak és nekiállhassak piszkálódni. A fő vonalak kialakulni látszanak, további bizgerálás ünnepek között...
Boldog Karácsonyt mindenkinek, nekem jól indul :)

View attachment 22872


Bizony, nagyon jó nézni a fotelból egy ilyen szép akváriumot Karácsonykor ;)
 
Milyen harcok dúlnak Nálad mindig fotózás előtt, hogy ennyi levél úszik mindenhol, vagy ideiglenesen ebben a medencében tartottad a karácsonyi pontyot?:) Az előzőekben, a poralgára tett megjegyzésed pedig színtiszta nagyképűségnek veszem, Neked nincs is olyanod, ami minimálisan hasonlít rá, az pont jól is áll a köveknek. A főkövek előtti "körforgalom" szenzációs lett, ahogy az egész akvárium. Én már késznek is látom, szerintem már ne piszkálódj sokat. A dekor homokot a fényképezés előtt mennyi idővel szórtad ki? Végre ma eldöntöttem, hogy az új akváriumomban csak egyféle növény lesz, nem lesz dekor homok, mohásítva sem lesznek a sziklák, de most egész máshogy gondolom, ez a Tied állati jó lett.(y)(y)
 
A dekorhomokot tegnap éjjel szórtam. A vizet sem engedtem le, a kis tölcséres módszeremmel csináltam. Mindig csekkoltam szemből egy-egy lélegzetvétel között. Tényleg egy levegőnyi homok került be egyszerre, mert a finom szórás közben elfelejtettem lélegezni :) Így is szinte lehetetlen egycentis csíkokat húzni. A növényeket kitépkedtem, vagy megnyírtam ahova került a homok. Az úszó levelek ennek a maradványai. A fotó pedig ma délután készült. De ha azért kérdezed, nem lett tőle ködös a víz.
A poralgával csaltam egy picit, legutóbbi vízcsere előtt volt egy kevés sika-mika.
Növényeken kell még igazítanom itt-ott, meg jön még pár pamacs moha és az apró kőszórást tervezem még dúsítani középen, azzal is igazgatva még a dekor vonalát. Pont annyival csúsztam le a HAC-ról, amennyivel később indítottam az akváriumot a tervezettnél. Különösebben nem bánom.
 
A homokszórást azért kérdeztem, mert úgy néz ki mintha egy régebbi szórást már kezdenének benőni a növények. Nagyon természetesnek hat, hogy csak jelzés értékű.
 
Igazából előkészületek nélkül kézből fotóztam csak párat, mert meg akartam nézni a homokosítás tükörképét. A hardscape-ről is néztem építés után, a tükörképen szembetűnnek dolgok, mert nincs hozzászokva a szemem. Például hogy mennyire homályos a hátsó tükröződés (koszos az üveg?) :)
Így átforgatva a kép még talán jobban is tetszik. Furcsa, de az egész meredekebbnek is hat mint a valós irányún, de az is lehet hogy csak nekem(?).

IMG_0509-1.jpg
 
Utoljára módosított:
BÚÉK mindenkinek :)

Azért ez kemény. A C.Doki M2 üzemmódban kivégzett 9 db halat :eek::mad: Tegnap este újévi vízcsere, majd beraktam - az amúgy kezdetek óta nem üzemelő - dokit, hátha segít vmit a zöld poralgán. Utóbbi feltűnése még mindig nem invázió, de minimum ázió. 1 órával később 3-an már sodródtak a felszínen, a többi pedig erőtlenül úszkált, 2 ismét a beszívóra tapadva (őket sikerült még kimenteni - ha más nem, innen). Nézem a dokit, úgy tűnik véletlenül továbbnyomtam eggyel, M2-be. Újabb vízcserét csináltam, jobbat nem tudtam kitalálni. Most már azt is tudom, hogy lehet problémamentesen 3 perc alatt 50% vizet lecserélni a 40 l akváriumban...
A következő órákban a kába halak egy része feladta a küzdelmet, a többi mára új erőre kapott. Otok és a garnélák viselkedésében semmi feltűnőt nem észleltem. Nem tudom, adok-e valaha újabb esélyt a sterilizálónak ebben a kicsi üvegben :(

Ismét nem ilyen harmonikus a csapat, mint ünnepek közt:

IMG_0589-1.jpg
 
BÚÉK mindenkinek :)

Azért ez kemény. A C.Doki M2 üzemmódban kivégzett 9 db halat :eek::mad: Tegnap este újévi vízcsere, majd beraktam - az amúgy kezdetek óta nem üzemelő - dokit, hátha segít vmit a zöld poralgán. Utóbbi feltűnése még mindig nem invázió, de minimum ázió. 1 órával később 3-an már sodródtak a felszínen, a többi pedig erőtlenül úszkált, 2 ismét a beszívóra tapadva (őket sikerült még kimenteni - ha más nem, innen). Nézem a dokit, úgy tűnik véletlenül továbbnyomtam eggyel, M2-be. Újabb vízcserét csináltam, jobbat nem tudtam kitalálni. Most már azt is tudom, hogy lehet problémamentesen 3 perc alatt 50% vizet lecserélni a 40 l akváriumban...
A következő órákban a kába halak egy része feladta a küzdelmet, a többi mára új erőre kapott. Otok és a garnélák viselkedésében semmi feltűnőt nem észleltem. Nem tudom, adok-e valaha újabb esélyt a sterilizálónak ebben a kicsi üvegben :(

Ismét nem ilyen harmonikus a csapat, mint ünnepek közt:

View attachment 23515
Szia buek.
Szeretnem megerteni amit irsz. A dokirol az a lampa ha jol gondolom. Az m2 az nem tudom mi. Miert ajultak be tole a halak? Vagy rossz iranyba fejlodtem?

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Szia buek.
Szeretnem megerteni amit irsz. A dokirol az a lampa ha jol gondolom. Az m2 az nem tudom mi. Miert ajultak be tole a halak? Vagy rossz iranyba fejlodtem?

Szabó Henrik 70/883-4940
Az akvárium indítása után volt néhány rejtélyes elhullásom, a doki is felmerült, mint azok okozhatója. A doki a Chihiros Doctor. A vezérlője három üzemmódban képes működtetni a porlasztóját, M1-M2-M3 módokban. Tudtommal a ki/bekapcsolás gyakorisága tér el a három üzemmódnál. De most már inkább arra gondolok, teljesítménykülönbség is lehet, bár nem emlékszem hogy olvastam volna erről, mégis ezt valószínűsítem. Semmi más nem változott az akváriumban, hacsak nem a vízcserével járó sokk.. Kb 15 liter vizet cseréltem, a cserevizet előre visszasóztam. Napok óta állt a hordóban így a hőmérséklete sem nagyon különbözhetett (a hordó is és az akvárium is a konyha/étkezőben van). Az új víz nyilván nem volt annyira tele CO2-vel, de nem hinném, hogy ez gondot okozna a halaknak. A lassú feltöltés ~10-15 percig tartott, mint általában.
 
1 alkalommal megfigyeltünk hasonlót amikor a sima sterilizáló változatot "adagoltuk túl" a halas tárolónkban még a Twinstar hajnalán. Ott is kb dupla dózissal ment. Azóta sem láttunk hasonlót sem. De el tudom képzelni, hogy nálad valami ilyesmi történhetett.
A minap olvastam egy bejegyzést, amiben azt taglalták, hogy a doki inkább a látvány oldalról koppintotta a TS-t nem a működésben. Bár kétkedek kicsit, azért akár ilyesmi is lehet a pakliban.

Használd előírás szerint abból azért baj nem lehet.
 
1 alkalommal megfigyeltünk hasonlót amikor a sima sterilizáló változatot "adagoltuk túl" a halas tárolónkban még a Twinstar hajnalán. Ott is kb dupla dózissal ment.
Igen, Dani említette a TS topikjában, csak bővebben nem írt róla (érthető okokból). Ezért kérdeztem rá itt a naplóban korábban, amire válaszoltál is:
Ha a dokival lenne gond az azonnal történne.

A dokit korábban problémamentesen használtam 90 és 180 literben. Volt is egy dilemmám a vásárláskor, hogy milyet válasszak, ha különböző méretű akváriumokban is szeretném használni. Végül a NANO-ra esett a választás.
Használd előírás szerint abból azért baj nem lehet.
Az a baj, hogy alapból túl kicsi hozzá ez az akvárium, így ezt buktam. (ITT vannak a típus-és mód ajánlások, ha érdekel). Nem tudom, ez okozhat-e gondot. Amúgy meg a poralgán szerintem úgysem segítene (bár jó lenne), másfélék miatt meg szerencsére nincs szükségem rá egyelőre.
 
Végül az UV szűrő poralga ellen nem került bevetésre? Lassan kitalálhatnál egy végleges címet a berendezésednek. :)
 
Változhatna már a szél járása ebben az akváriumban. :(
A doki áztató folyadéka nem lehetett a bűnös?

Tapatalk-kal küldve...
 
A doki áztató folyadéka nem lehetett a bűnös?
Nem, mert nem volt áztatófolyadék :) Szárazon várta a bevetést a ketyere (korábban is csak ecetet kapott, de azóta már volt a vízben, itt meg nem vízkövesedik..).
De lendüljünk ezen most túl, úgyis tutira lesz egyéb gebasz is a jövőben :)

Volt két kis halam, amiknek nagyon tetszett a színe. A testük hátsó része fekete, nem tudom ez gyakori-e ezeknél az urophthalmoideseknél, mindenesetre nekem nagyon tetszik. Lőttem pár fotót róluk hogy megmutassam, de vagy belefordultak, vagy vmi nem volt jó. Gondoltam, majd másnap nekifutok újra, de ekkor jött a vész, melynek ők ketten is áldozatául estek.
Az alábbi fotón azért látszik a fekete test. Bár nem túl éles a kép, de a hangulata/színvilága amúgy nagyon bejön, ezért meg is osztom veletek. RIP.

IMG_0561-1b-1.jpg


Végül az UV szűrő poralga ellen nem került bevetésre? Lassan kitalálhatnál egy végleges címet a berendezésednek.
Nem, az UV nem került bevetésre. De mivel még mindig nálam van, szerintem ki fogom próbálni hétvégén. De nem ebben a piciben, inkább a nagy akvában kísérletezek. Ha kárt tesz, tegyen minél nagyobbat :D Na jó, nyilván nem ezért, de most hogy belegondoltam... :confused:

Címre van ötleted? Biztosan ki fogok tudni találni valamit, egyelőre sajnos folyton a Westworld jut eszembe, de bizonyára csak azért, mert most nézem a sorozatot. És hát tényleg olyan :) De majd kitalálok mást, ha nem adsz egy jó tippet. Nem lehet hosszú neve, max 2 szó, de inkább 1 ;)
 
Back
Oldal tetejére