• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Összessègèben egy poppy kevèsbècsobog örvènykeltés közben, mint egy sima lily kiemelve, ugye? Màsik kèrdès, hogy melyik mennyire hajtja ki a CO2-t?
 
Egyik sem hajtja ki ha nem csobogtatjuk.
Poppy nem igazán kelt örvenyt, kiemelve csobog kifelé a víz a gombbol.
Levegoztetni a lilyvel jobban lehet szerintem ugy hogy meg nem csobog.
 
poppy szerintem nem kelt örvényt. tök másra való a kettő.
Lilly örvénylik (ha jó fajta!....), kiemelve csobog, amivel szellőztethetsz és szétcsaphatod a hártyát.
Poppy felfele tolja a vizet, jobban mozgatja a vízfelszínt, de csak lassítja a hártya kialakulását. kiemelve nem tudom mit csinál :)
az eheim skimmer 4 perc alatt leszedi a hártyát.
ezt az üveg skimmert nem ismerem, nekem fenntartásaim vannak vele, mert még az eheim is képes beszívja a garnikat/halakt pedig max 30 percet megy. Ez pedig folyamatosan megy.
 
Ebbõl nekem ùgy tûnik, hogy egy lilyvel több lehetõsègem lenne. Kicsit kiemelve megoldanà a skim problèmàt ès mèg levegõztetne is.
 
Egy jó lily szép örvényt csinál ami szívja le a felszínről az surface skimet is. Youtube-on vannak jó videók róla.
A kicsi 36l-esemben viszont a poppy sokkal jobban bevált, mint a lily. Maxra toltam a szűrést (2213) mégsem hordja el a talajt. Az áramlás is jobb lett, de nincs vihar.
 
Egy jó lily szép örvényt csinál ami szívja le a felszínről az surface skimet is. Youtube-on vannak jó videók róla.
A kicsi 36l-esemben viszont a poppy sokkal jobban bevált, mint a lily. Maxra toltam a szűrést (2213) mégsem hordja el a talajt. Az áramlás is jobb lett, de nincs vihar.
Nekem 18 literre megy egy 2032-es kicsit fojtva és attól tartok, hogy egy poppy túlságosan mozgatná a felszínt. Ehhez a szűrőhöz gyárilag nincs esőztető, csak a pipa, aminek a szúró sugaránál azt hiszem bármilyen típusú üveg beömlő jobb lenne. Ha úgy állítom, hogy kicsit erősebben mozgassa a felszínt, a DC alig megy át türkizbe. Ha lenyomom és nem fodroz, akkor meg jön a skim és reggelre nem kékül vissza a DC. Nagy dilemma :D Hétvégén alaposabban szemügyre veszem a bemutatóteremben, hogy hogyan működik ezzel a szűrővel a nano lily a 30-as kockákon (ha már látogatható az emelet) :)
 
Nem fogja nagyon mozgatni a felszínt, ha elég víz van az akváriumban.
 
Mivel vagy hogyan takarítjátok a Lily 180fokban hajlított csövét (a cső tisztító rugótól tartok, hogy altöri), hogy el ne törjön? Vagy rakjam clorox vagy hasonlóba, hogy ki jöjön belőle az alga. Köszi!
 
Mivel vagy hogyan takarítjátok a Lily 180fokban hajlított csövét (a cső tisztító rugótól tartok, hogy altöri), hogy el ne törjön? Vagy rakjam clorox vagy hasonlóba, hogy ki jöjön belőle az alga. Köszi!
Nekem 2 lilym is van,először
ADA Spring Washer M csőtisztító,utána ha sietek Clorox,ha nem akkor Ada Superge!Tökéletesen lejön a kosz,ne feledd az alapos öblítést!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Mivel vagy hogyan takarítjátok a Lily 180fokban hajlított csövét (a cső tisztító rugótól tartok, hogy altöri), hogy el ne törjön? Vagy rakjam clorox vagy hasonlóba, hogy ki jöjön belőle az alga. Köszi!
Mától én is tartok a csőtisztító rugótól. Nem törte ez az üveget, a rugó tört el az üvegben.
ec0f7020ff95a7bb0fdacb2037aca39d.jpg
 
Eltöröm, és írok az eltörtem valamit topikba is. :)
Még vacilálok mi legyen, de szerintem benne marad.
Valami olyan dologgal próbálkoznék ami erősen szív.Nagy teljesítményű porszívó,vagy esetleg a medencepumpa szívóágára tenni.Az nagyon erős szívóhatást csinál
 
Back
Oldal tetejére