• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Szia!
Én is ilyet használok kb 2 hónapja. vannak előnyei és hátrányai az eheimel szemben.
Pl.a keringetést le kell állítani vagy ki kell venni az úszó szűrő részét az etetés idejére.Persze az eheimet is ki kell kapcsolni.
A növényi törmeléket nem egy külön tartályba gyűjti hanem a lebegő szűrő köré.Én onnan takarítom hálóval minden nap a növényi törmeléket.
De a legnagyobb előnye,hogy nem ronda :) Én megvagyok vele elégedve.
Alul ahol az áramlást tudod szabályozni, te teljesen a recék felé fordítottad az alját?
 
Az enyémen szenvedtem vele mire beállítottam, néha túl megszívta felülről,néha meg ugrált a skimmer, de végre beállt, és szépen ketyeg. :)
 
Köszönöm szépen az infókat! Még akkor gondolkodom rajta. Automata etetőm van mert elég rendszertelenül vagyok itthon és nem akarnám a szűrőt egy időzítőre bízni. Valahogy azokkal mindig megjárom. 3-ból 2 le szokott fagyni pedig mind más márka. Mivel száraz tápot adok nekik ami egy ideig úszkál a vízfelszínen, nem akarnám, hogy kiszippantsa :) bár ha a levéltörmelékeket megfogja, lehet hogy a halkaja is ott maradna a szélén? Annak a neonok nem nagyon örülnének még így sem. Na majd meglátom, köszi még 1x!
 
Köszönöm szépen az infókat! Még akkor gondolkodom rajta. Automata etetőm van mert elég rendszertelenül vagyok itthon és nem akarnám a szűrőt egy időzítőre bízni. Valahogy azokkal mindig megjárom. 3-ból 2 le szokott fagyni pedig mind más márka. Mivel száraz tápot adok nekik ami egy ideig úszkál a vízfelszínen, nem akarnám, hogy kiszippantsa :) bár ha a levéltörmelékeket megfogja, lehet hogy a halkaja is ott maradna a szélén? Annak a neonok nem nagyon örülnének még így sem. Na majd meglátom, köszi még 1x!
A naplómba van videó, látod milyen ha etetsz, de ha etetőkosárba szórod a kaját, akkor nincs gond.
 
Valakinek van tapasztalata üveg skimmerrel kapcsolatban? Kerestem ki és befolyót de megörültem amikor találtam olyat ami skimmer is, így az is megoldódna, ugyan is nem tetszenek pl az eheim skimmerei, mert csúfítják az összképet.
129461bb20b925a5bc1ea9bd3222edc8.jpg

Igen ilyenem van. Én teljesen meg vagyok elégedve vele. Az előttem szólók szépen összefoglalták hogy mit lehet róla tudni. :) :) Annyi talán hogy valószínüleg én használom legrégebben ezt a kütyüt itt a fórumon. Egyelőre elég masszívnak tűnik, jó-párszor tisztítottam már. Még egyben van.... :)

2014.10.27_0014 by outro, on Flickr

2014.03.13._0277 by outro, on Flickr
 
Igen ilyenem van. Én teljesen meg vagyok elégedve vele. Az előttem szólók szépen összefoglalták hogy mit lehet róla tudni. :) :) Annyi talán hogy valószínüleg én használom legrégebben ezt a kütyüt itt a fórumon. Egyelőre elég masszívnak tűnik, jó-párszor tisztítottam már. Még egyben van.... :)

2014.10.27_0014 by outro, on Flickr

2014.03.13._0277 by outro, on Flickr

Sziasztok!
Olyan kérdésem volna, hogy a kis rc garnélák beférnek az üveg skimmer alján? Vagy megvan ez oldva rajta valahogy?
Köszi a válaszotokat :)
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem volna, hogy a kis rc garnélák beférnek az üveg skimmer alján? Vagy megvan ez oldva rajta valahogy?
Köszi a válaszotokat :)
Be férnek bizony.De erre nem tudsz rakni olyan rozsdamentes hálót amit a greenaquánál lehet kapni, nincs ilyen méretben.Még ha lenne is, ennek a skimmernek a talpán van egy áramlás szabályzó, és attól se menne rá.
Olyan 25mm kb az átmérője az aljának.
 
Sziasztok!
Hogy szoktátok lehúzni az üveg cuccokról a csöveket ami rá van szorulva?
Gondolok itt a Lily pipe-ra vagy a diffúzor-ra.
Ma sikerült egy visszafolyásgátlót eltörnöm ami szétvágta az ujjamat elég "szépen".Nem szeretnék még egyszer így járni.
 
Sziasztok!
Hogy szoktátok lehúzni az üveg cuccokról a csöveket ami rá van szorulva?
Gondolok itt a Lily pipe-ra vagy a diffúzor-ra.
Ma sikerült egy visszafolyásgátlót eltörnöm ami szétvágta az ujjamat elég "szépen".Nem szeretnék még egyszer így járni.

Elösször a csövet rátolod mégjobbam az üvegre,ilyenkor az fellazul ,es utanna siman lehuzhato
 
Back
Oldal tetejére