• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica növénytáptalaj

Sziasztok!

Hamarosan újraindítom az akváriumom, amiben 12 liter Tropica Aquarium Soil talaj van (két éve).
Aki már indított újra ilyen használt talajjal, meg tudná mondani kb. milyen veszteséggel számíthatok a morzsolódás/szétázás miatt?

Előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Hamarosan újraindítom az akváriumom, amiben 12 liter Tropica Aquarium Soil talaj van (két éve).
Aki már indított újra ilyen használt talajjal, meg tudná mondani kb. milyen veszteséggel számíthatok a morzsolódás/szétázás miatt?

Előre is köszönöm!
Pont a múlt héten mostam át a garnélásomban 4 litert. 2 éves a talaj. Minimális veszteséggel járt a művelet.
Szinte csak a mulm távozott belőle, táptalajt nem használtam. “ Tésztaszűrő” tökéletesen megfelelt a célnak.
 
Pont a múlt héten mostam át a garnélásomban 4 litert. 2 éves a talaj. Minimális veszteséggel járt a művelet.
Szinte csak a mulm távozott belőle, táptalajt nem használtam. “ Tésztaszűrő” tökéletesen megfelelt a célnak.


Köszönöm @ZoleeG !
Ez nagyon jó hír!
 
Sziasztok!

Segítség kellene, hogy a Tropica általános talaj mennyire szívja el a foszfátot. Vasárnap indítunk egy akváriumot, és tudnom kellene készüljek-e extra foszfáttal? 😁
 
Üdv,
kifejtené valaki kicsit bővebben a Viktor által említett foszfát-elszívás jelenséget, illetve annak akváriumi hatását?
Köszi.
 
Üdv,
kifejtené valaki kicsit bővebben a Viktor által említett foszfát-elszívás jelenséget, illetve annak akváriumi hatását?
Köszi.
Röviden annyi, hogy az új agyagos talaj pár hónapig nyeli a foszfátot, tehát óvatosan plusz foszfátot kell adagolni, mérésekkel ellenőrizve.
 
Szervusztok!

Kezdőként kérdezem, hogy Tropical talaj alá, ha emelni szeretném az akva egyik oldalán, mit érdemes/lehet alá tenni, hogy ne az értékes talajt használjam dombnak?
 
Sajnos most arra nem találtam meg minden infot a Tropica Aquarium soil-ról.
Röviden annyi, hogy az új agyagos talaj pár hónapig nyeli a foszfátot, tehát óvatosan plusz foszfátot kell adagolni, mérésekkel ellenőrizve.
Ezt tényleg csak néhány hónapig csinálja? Utána csak ph-t csökkent?
A dombépítők is csak részleges választ kaptak, ahogy látom :) pl ez jó ötlet:
Én lávakövet vagy lávakő-zúzalékot tennék. Ez elég stabil, és nem is kerül sokba.
De nem egyenesedik ki egy idő után a domb? mint ahogy olvastam a manadoról.
 
Köszi, ezügyben megnyugtattál :)
És a foszfátelszívással kapcsolatban mennyire érdemes aggódnom? Szívni fogok vele? Meddig?
Aktív talajnak tűnik. Nem tudom, akarsz-e fölé fedőtalajt rakni. Kemény vízben csak rövid ideig csökkenti a PH-t és vízkeménységet. Láttam erről egy videót, de már nem emlékszem pontosan. A foszfát elnyelést nem tudom, meddig csinálja.
 
Aktív talajnak tűnik. Nem tudom, akarsz-e fölé fedőtalajt rakni. Kemény vízben csak rövid ideig csökkenti a PH-t és vízkeménységet. Láttam erről egy videót, de már nem emlékszem pontosan. A foszfát elnyelést nem tudom, meddig csinálja.
Alá akarok tropica táptalajt (ami már megvan). Fölé nem gondoltam rakni mást. Az kellene még? nem akarok én már semmit a PH-val :D
Erre azért gondoltam, mert én is azt feltételeztem, hogy jó dombnak. És hogy ez jó a növényeknek. Meg Tropicáék így ajánlják a kettőt együtt. kérdés hogy bele merjek-e vágni.
Szerk: ja tudom már, ezért akarom: "Az aljzat használatával gyors növekedést érhetünk el és az aljzatban található tápanyagok segítenek a vörös növények intenzívebb színezetében"
Na jó ezt lehet hogy félreértettem és ez alá nem kell substrate?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére