• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica növénytáptalaj

peti44

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Sziasztok!
Lehet, hogy ezért nem kellett, volna új témát nyitnom, nem tudom, ha baj akkor szóljatok és törlöm, vagy helyezzétek át a megfelelő topikba.
Az a helyzet, hogy nem hallottam erről a növénytáptalajról még semmit. Vagyis hát annyit tudok róla amit a GA oldalon lehet olvasni, de tapassztalatot még nem hallottam róla. Esetleg ha valaki használt már ilyet légyszi írja le a véleményét róla.
 
peti44 said:
Sziasztok!
Lehet, hogy ezért nem kellett, volna új témát nyitnom, nem tudom, ha baj akkor szóljatok és törlöm, vagy helyezzétek át a megfelelő topikba.
Az a helyzet, hogy nem hallottam erről a növénytáptalajról még semmit. Vagyis hát annyit tudok róla amit a GA oldalon lehet olvasni, de tapassztalatot még nem hallottam róla. Esetleg ha valaki használt már ilyet légyszi írja le a véleményét róla.

A tropica a Világ egyik legjobb akváriumi növénytermesztő cége. Nem ma kezdték az ipart. Prémium minőség növényekben és kiegészítőkben is.
Ha csak erről az oldalról nézném is jó ajánló levél lenne, de szerencsére rengeteg akvakertész használja tőlünk nyugatabbra akik nem félnek megosztani jó tapasztalataikat. Javaslom a UKAPS.org angol forum olvasgatását a témában. Sok akváriumot láthatsz ezzel a talajjal.

2-3 hónappal ezelőtt az angol Practical Fishkeeping magazinban növénytalajokról írtak teszteket. A Tropica az élen végzett itt is.

Tropica oldaláról némi teszt:
http://www.tropica.dk/article.asp?type=news&id=683

Ha táptalajban utazol és az ár döntő tényező, inkább ezt javasolnám mint a jelenleg kapható JBL vagy Sera termékeket.
 
Sziasztok!

Az aljzattal a következő kérdésem lenne. a 90X40cm alapterülethez6 nekem igen csak 5literes zsákot kell vennem viszont annyi nem fog kelleni. Kérdésem az lenne ha többet rakok bele mi fog történni? Jól gondolom hogy semmi, csak "tovább" bírja majd.
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Az aljzattal a következő kérdésem lenne. a 90X40cm alapterülethez6 nekem igen csak 5literes zsákot kell vennem viszont annyi nem fog kelleni. Kérdésem az lenne ha többet rakok bele mi fog történni? Jól gondolom hogy semmi, csak "tovább" bírja majd.

Szerintem nem sok. Nálam a nagy akiba 7.5 liter táptalaj ment bele. És csak egy vékony réteget képzett az amazonia alatt.
Ha szigeteket csinálnál akkor lehet nem kellene mind. De túladagolni nem fogod ;)
 
Ha táptalajban utazol és az ár döntő tényező, inkább ezt javasolnám mint a jelenleg kapható JBL vagy Sera termékeket.

100*50 alapterületre jobb 5 liter tropica mint 10 liter jbl?Ennyivel koncentráltabb a tropica?
 
jelzin said:
100*50 alapterületre jobb 5 liter tropica mint 10 liter jbl?Ennyivel koncentráltabb a tropica?

Nem tudok róla, hogy lenne valami összehasonlítás (ami tudományos alapú), mégis... A nagy gyártók a lehető legolcsóbban próbálják kihozni a talaj, táptalaj kérdést. A JBL-re ez hatványozottan igaz. Természetesen kompromisszumokkal. Ahogy a Tropica tápjai jobbak mint a nagy gyártók tápja, a táptalajban is őket választanám.

Most ráadásul durván akciós a Tropica aljzat. Ha választhatok biztosan inkább a világ egyik legnevesebb növénytermesztőjének táptalaját venném, akik csak növényekkel foglalkoznak, mint egy általános dolgot.
 
Re: Green Aqua kő vásárlási tájékoztató

Még 1 kérdésem lenne a Tropica Növény táptalaj-ról mi a véleményetek? Az előző táptalajom felszivárgott az általános talaj között. hány centiméteres rétegben tegyek rá általános talajt? Köszi
 
Re: Green Aqua kő vásárlási tájékoztató

OneDani said:
Még 1 kérdésem lenne a Tropica Növény táptalaj-ról mi a véleményetek? Az előző táptalajom felszivárgott az általános talaj között. hány centiméteres rétegben tegyek rá általános talajt? Köszi

Minden táptalajra legalább 4 cm-t érdemes fedőben rátenni. A Tropica táptalajok szerintem nagyon jók ár érték arányban. A most épülő galériában is használtunk belőle.
 
Re: Green Aqua kő vásárlási tájékoztató

viktorlantos said:
OneDani said:
Még 1 kérdésem lenne a Tropica Növény táptalaj-ról mi a véleményetek? Az előző táptalajom felszivárgott az általános talaj között. hány centiméteres rétegben tegyek rá általános talajt? Köszi

Minden táptalajra legalább 4 cm-t érdemes fedőben rátenni. A Tropica táptalajok szerintem nagyon jók ár érték arányban. A most épülő galériában is használtunk belőle.

Köszi a választ!
Megvárom a kövekről az infót aztán együtt rendelem meg őket :)
Még egyszer köszi a segítséget.
üdv
 
Sziasztok. Kicsit talán buta a kérdés, és nem is konkrétan a Tropica táptalajhoz kötődik, de ha úgyis ilyet szeretnék venni, akkor akár ide is írhatom. Arról lenne szó, hogy ha az akvárium hátuljában magas(abb) az általános aljzat, akkor érdemes valahogy a táptalaj réteget is megemelni? Teszem azt, ha 15-20 centi magas talajréteget szórok a táptalajra, fel fog jutni a tápanyag a növények gyökereihez? Feltételezem, hogy nem minden növény ereszt hosszú gyökérzetet.
 
A gyökereknek nem kell leérnie a táptalajoz. A talaj lassan engedi ki a tápanyagokat. Ha jó táptárolós az aljzatod, akkor ennek egy része az aljzatban marad. A többit a növények felveszik, vagy vízcserékkel kikerül. A táptalajt mindig legalább 4cm vastag talajjal fedd le. Különben felszivárog, a víz zavaros lesz és jön az alga.
 
A gyökereknek nem kell leérnie a táptalajoz. A talaj lassan engedi ki a tápanyagokat. Ha jó táptárolós az aljzatod, akkor ennek egy része az aljzatban marad. A többit a növények felveszik, vagy vízcserékkel kikerül. A táptalajt mindig legalább 4cm vastag talajjal fedd le. Különben felszivárog, a víz zavaros lesz és jön az alga.
Kedves Viktor!
Na és mi van akkor ha ez már bekövetkezett?Ma reggel arra ébredtem, hogy a legnagyobb dekor gyökér elengedte a rögzítést és kifordult a talajból.Nem kevés Tropical talajt kimozdítva maga alól.Beködösödött a víz, minden növényt enyhe hóréteg lepett be.Csináltam egy 50%-os vízcserét és megpróbáltam a növények leveleit letisztogatni, de nem mindről sikerült.Szerinted mit tehetnék??Nagyon el vagyok keseredve.....:(
 
Ezért még ne fordulj be!
Nálam is többször előfordult már hasonló eset. Leülepedik és a szűrő is összekapja a lebegő cuccot. Vízcseréknél óvatosan porszívózd le a növényekről.
Figyeld az algákat, nekik kedveznek az ilyen akciók :mad:
 
Ezért még ne fordulj be!
Nálam is többször előfordult már hasonló eset. Leülepedik és a szűrő is összekapja a lebegő cuccot. Vízcseréknél óvatosan porszívózd le a növényekről.
Figyeld az algákat, nekik kedveznek az ilyen akciók :mad:
Ha nagyon zavaros volt a víz előfordulhat, hogy a szűrő megterhelődött.Úgy értem érdemes egy kisebb tisztítást végezni rajta, hogy jobb legyen a teljesítménye?
 
Ha nagyon zavaros volt a víz előfordulhat, hogy a szűrő megterhelődött.Úgy értem érdemes egy kisebb tisztítást végezni rajta, hogy jobb legyen a teljesítménye?
Szerintem annyira nem vágja haza a szűrőt, ha van benne perlon, akkor az simán felfogta a cuccot. Figyeld a szűrő kapacitását és ha nagyon megcsappanna a hozama, akkor jöhet a takarítás.
Felesleges gyakran buzerálni a szűrőt, a bacik nem veszik jó-néven az állandó molesztálást. :D
 
Sziasztok!
A Tropica új táptalajáról érdeklődnék. Ha valaki használta már, meg írná a tapasztalatokat.
 
Back
Oldal tetejére