• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa The Swamp Thing

Igaz, hogy kb két héttel ezelőtti állapot, de ez nem olyan vészesen vízköves, mint most:
8744209735_711c7aa21a_c.jpg
 
Szerintem egész aranyos ez a kis aki és az el rendezés külön tetszik(Bal oldalt van egy kupak :) )

Gratula várunk további képeket
 
Szerintem egész aranyos ez a kis aki és az el rendezés külön tetszik(Bal oldalt van egy kupak :) )

Gratula várunk további képeket
Köszönöm szépen! :) A kupak az a kollégám asztalához tartozik, az én asztalom teljesen zen. :p
Elég masszív vízkőréteget gyaszatoltam le az üvegről, így ma elég sokan rácsodálkoztak, hogy milyen jól néz ki. Amit nagyon bírok, hogy aki először látja, mindig keresgéli benne az állatot először. :) A kezdéshez képest elég szépen fejlődik, pedig a tápozása kissé rapszódikus, meg hétvégén napfény only üzemmódban van. De bírja és fejlődik! :)
Nagyon várom, hogy összefüggő legyen a hc gyep.
 
Érdemes volt új képeket lőni, látszik, ahogyan kúszik a Zöld! Meg is éheztem egy kis salátára!
A kerek tálban nevelt ricciával mi lett? Hogy nézett ki végül emersen?
 
Érdemes volt új képeket lőni, látszik, ahogyan kúszik a Zöld! Meg is éheztem egy kis salátára!
A kerek tálban nevelt ricciával mi lett? Hogy nézett ki végül emersen?

Köszi szépen! :) Az újabb projekteket nagyjából rendszeresen fotózom, hogy látszódjon a fejlődésük. :)
Az emers riccia elég érdekes volt... nálam alapból nem túl szép a riccia valamiért, mert nagyon levegősek az ágai, meg a színe is elég sötét zöld - majdnem, mint a riccardia. ez emers körülmények között kivilágosodott és egy kicsit megvastagodott, főleg a hajtások végeinél. Kár, hogy nem csináltam róla fotót, mert elég érdekesen nézett ki. Szerintem életképes tudna lenni valami alacsony növény közé rakva egy szép tálban.
 
Egy befőttesüvegben pihentetek két ricciás követ. Kivettem őket az akváriumból, de nem akartam azonnal leszedni a kövekről, nem kötözném újra, ha nem muszáj. Viszont egy tálkában, submersen... Utánaolvasok ennek a tálasdinak. :)
 
9159283065_3fe21d344a_b.jpg

Két hétre magára hagytam a mocsári szörnyeteget, mert szabin leszek. Két kolléganőm fogja majd locsolgatni, spricnizni, meg a lámpát kapcsolgatni.
Lőttem egy képet ma róla, kíváncsi vagyok, mit fejlődik majd a két hét alatt. Kicsit it-ott el kezdett sárgulni a HC, nem tudom, mi lehet a baja, remélem rendbe jön. Nem szeretném, ha kipusztulna, mikor már ilyen szépen kezd dúsulni... :S
Mondjuk nulla forintos projekt, szóval nem bukok rajta nagyot, de akkor is - tökre megszerettem én is, meg a kollégák is. :)
 
Próbálok rá ügyelni, de elképzelhető, hogy ez a baja. Köszi a tippet! :)

Csak egy tipp, még én is csak most bontogatom a szárnyaimat wabi kusa téren, de scruz-nál olvastam már ezt a problémát azért gondoltam, hogy itt is lehet ezzel orvosolni a dolgot. :)
 
Szia naplóm! :D

Sokat kellett keresgélni, mert a szabim alatt két hétig a kollégák gondozták a kertet... és hát életben maradt a kicsike, de azért megviselte a dolog a HC-t és még regenerálódik. Remélem rendbe fog jönni, és visszatér a szép zöld színe mindenhol. DE ma ezt vettem észre:
9408916352_2553f18350_b.jpg


Ez vajon virág lesz a bacopán? Furán néz ki, de nem olyan, mint egy friss hajtás, mert hegyes a vége. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle.

Egyelőre ennyi. Amíg nem jön rendbe a növényzet, addig max részletfotó lesz sajna. :/

Köszi, hogy benéztél! :D
 
Szia!
Igen, abból virág lesz, nem nyílik sokáig, nem is nagyon dekoratív, de azért szép. Drukkolok a HC-nak! Az én tálaimat is megviselte a nyaralás, hosszúra nyúlik a regeneráció. A bacopa nálam teljesen kiszáradt, neked szerencséd van, hogy virággal köszönt!
 
Szia!
Igen, abból virág lesz, nem nyílik sokáig, nem is nagyon dekoratív, de azért szép. Drukkolok a HC-nak! Az én tálaimat is megviselte a nyaralás, hosszúra nyúlik a regeneráció. A bacopa nálam teljesen kiszáradt, neked szerencséd van, hogy virággal köszönt!

Sajna a HC és a hydro is ramaty, de úgy látom, hogy kezd rendbe jönni. A bacopa pedig szerintem tudja, hogy ki akarom gyomlálni és azért pedálozik.
Az igazság az, hogy amikor sikerül eljutnom a GA-ba, Green Aqua Myriophyllum Matogrossense - zselés most csak 990 Ft - -ra lesz cserélve. :p
 
Hát sajnos ennek annyi lett. :(
Beteg voltam egy hétig és teljesen kiszáradt a kert. Mire visszajöttem a betegszabiról, már menthetetlen volt. Sajna ezzel buktam az összes emers cubámat is, szóval egyelőre kétes a projekt jövője. Itt benn a melóhelyen biztosan nem lesz folytatása, otthon meg még nem tudom, hogy akarjak-e vele szüttyögni.
Az aki, a táptalaj, meg a shrimp soil adott hozzá, szóval egyelőre nem tetetem a befejezett naplók közé.

Sajnálom, mert nagyon szépen indult és még virágzott is... :(
 
Back
Oldal tetejére