• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Tegnap este megvolt a vízcsere.
Csere előtt méregettem ezt azt.
Aki víz csere előtt: 216ppm.
Csere víz 15l tisztán: 11ppm.
Csere víz 15l tápozva: 51ppm.
Aki víz csere után: 153ppm.
Aki víz reggelre: 177ppm.

Növényeket nem piszkáltam, viszont az üvegről letakarítottam a vízkövet. Mennyit dobott az összképen[emoji2]
Illetve csodálkozva néztem szaporodtak a bödöncsigák[emoji15] egész véletlen vettem észre azt a kis csöppséget az egyik növényen. Ilyen kicsit nem kaptam így biztosan itt nevelkedett[emoji846]
@Szabó Henrik megidézlek! [emoji16] ott van a csöppség a képen bekarikázva[emoji4]f4bc8b398cf19a725079a20732d313d1.jpg
 
Gratula hozza.. nagyon jo kis algapusztito bajnokok. A fonalon kivul nagyon jo aranyban pusztitjak az algat.

A dragon köveim lassan patyolat tiszták. Azon van/volt zöld alga az mind eltünőben van. Dolgoznak a bödönök meg az egyetlen sün[emoji2]
Viszont tartok attól h lágy vízben lesz-e valami bajuk?
 
Nem tudok nyilatkozni ecset ügyben mert azom nincs. Mondjuk nem is annyira nagy baj ez nekem[emoji2]
Amúgy is a kékekből akartam kimenteni a szebbeket a 10l-be, oda berakom majd a bödönöket is főleg így h szaporodtak[emoji846]
 
Egy kis beszélgetés során @viktorlantos -al a boltba, amit a csigákat illeti, azt javasolta, hogy adagolni kell ásványi anyagot, hogy a lágy, savas víztől, ne sérüljön a házuk, stb.

Nézegettem a vissza sózó porokat de még nem jutottam dűlőre h melyik legyen jó nekem.
Sokat vacilálok, h mi legyen a lágy vízzel. Kezelt csapvízzel lőjjem be vagy sóval. Ki ezt mond ki azt így nehéz dönteni. Viszont a sóhoz jobban húz a szivem mert azzal jobban kontrolálható a dolog.
 
Nézegettem a vissza sózó porokat de még nem jutottam dűlőre h melyik legyen jó nekem.
Sokat vacilálok, h mi legyen a lágy vízzel. Kezelt csapvízzel lőjjem be vagy sóval. Ki ezt mond ki azt így nehéz dönteni. Viszont a sóhoz jobban húz a szivem mert azzal jobban kontrolálható a dolog.
Soval? Hat ezt meg ki mondta? Bele ne tegyel sot.
 
Jah. Green Aqua ga plusz. Fel kilos eleg lesz neked 3 evre.

Azt néztem én is. Volt most egy alkalmi vétel az 500g kiszerelést adta a srác 3e-ért hiányzott belőle kb 50-60g. Sajnos lemaradtam róla.
Akitől veszem majd a crs/cbs garnikat az is ad el kimérve, igaz ő nem GA használ. De ő 2400ft/100g áron adja. Na ezt kicsit sokkallom[emoji2] nem is veszek tőle...
 
Holnap érkezik a talaj[emoji846]
Ma megvettem a bucék, mohák és egyéb kötözős növényekhez a szilikonos hajgumit[emoji2] nem ér nevetni, vékony/átlátszó és egyszerű vele dolgozni növények hamar eltakarják. Persze amit nem lehet vele megoldani az ragasztva lesz. Viszont a rossz hír az, hogy a fa még nagyon nincsen készen. Leemeltem róla a súlyzó követ és abban a pillanatban elkezdett felúszni. Ha nem lesz más megoldás akkor új helyén is súlyozva lesz. Elkezdtem a vizet is gyártani.

Ha minden úgy alakul akkor hétvégén vagy jövőhét elején indul a móka[emoji846] függvénye annak, hogy mennem kell-e éjszakára dolgozni[emoji2]
 
Back
Oldal tetejére