• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The First

A lényegen nem változtat Próbáld meg rövid ideig jobban tolni neki a szódát, hátha utána jobban fog porlasztani. Nálam is 1-2B/S-en megy a cucc, de egy minőségi kerámia ekkora nyomásnál is szépen porlaszt. Nekem korábban egy noname volt (mondjuk az sem volt rossz) most music van. Na az tényleg olyan apró bubit ereszt, mintha por lenne.
Egy próbát megér csak a halaknak remélem nem fog ártani.:confused:
 
A lényegen nem változtat :) Próbáld meg rövid ideig jobban tolni neki a szódát, hátha utána jobban fog porlasztani. Nálam is 1-2B/S-en megy a cucc, de egy minőségi kerámia ekkora nyomásnál is szépen porlaszt. Nekem korábban egy noname volt (mondjuk az sem volt rossz) most music van. Na az tényleg olyan apró bubit ereszt, mintha por lenne.

Hát igen az azért egy picit más kategória :)
 
Hát nem, de akkor ezek szerint kis ideig vagy hosszabb távon lenne érdemes nagyobb bubiszámmal működtetni?
 
Hát nem, de akkor ezek szerint kis ideig vagy hosszabb távon lenne érdemes nagyobb bubiszámmal működtetni?
Nálam dc sincs :) A co2 beüzemelése után 2 nappal lelöktem takarítás közben, és nem volt kedvem visszatenni :D amúgy sem változott a színe, az meg tökre idegesített.
Bubi megy, valahol 1-3 b/s között, alga nem szaporodik, növények fejlődnek, állatkák jól vannak.
Szerintem Te is tolhatod neki ennyivel (y)
 
Még egy valami érdekelne. Szerintetek ezzel a GW-s reduktorral itthon hagyhatom egész hétvégére? Ha holnap beindul a Co2 adagolás én már nem leszek itthon és nem tudom megnézni mennyi megy bele. Vagy az lenne a legjobb aztán ha többet vagyok itthon akkor lövöm be folyamatos üzemre
 
Még egy valami érdekelne. Szerintetek ezzel a GW-s reduktorral itthon hagyhatom egész hétvégére? Ha holnap beindul a Co2 adagolás én már nem leszek itthon és nem tudom megnézni mennyi megy bele. Vagy az lenne a legjobb aztán ha többet vagyok itthon akkor lövöm be folyamatos üzemre

Akkor változtass amikor otthon vagy, hogy meg tudd figyelni.
 
Akkor változtass amikor otthon vagy, hogy meg tudd figyelni.
Rendben akkor ugy időzítem a finomhangolást hogy itthon legyek. Nagy félelmem még különben, hogy a szűrés nem az igazi 72 literhez egy 700-as tetra csak ugye van benn 1L BioRio ami szerintem kicsit lefogja a flow-ot, de talán annyit meg a Skim tud segíteni
 
Megint csak saját tapasztalatot tudok írni. Ugyanekkora az akváriumom, ugyanez a szűrő megy alatt, igaz nálam substrat van benne. Egy évig tökéletesen tette a dolgát, nem volt alga, nem volt elhullás, nem volt sehol mulm.
Persze mindig van hová fejleszteni (nálam is itt áll már a sarokba készítve az eheim 2071(y)) de ez már csak amolyan "parádézás". Hiszen egy jól beállt rendszerről beszélünk. Sokszor már úgy kell magamat meggyőznöm, hogy ne akarjak az aki fölé 1.6 w/l-es világítást, és ne akarjak 1500 l/h szűrést.
Ez van, ha az embert elkapja a gépszíj, elfelejtjük, hogy az akvárium látványát élvezni kell, és nem beleölni a világ összes pénzét csak azért, mert valami szupertökéleteset akarunk létre hozni. A természet sem az.
Na jó, ez kicsit off, de én most ezt élem meg, és jó volt leírni, hogy ne nyugtalankodj Te sem, hiszen nincs gond az akváddal.
 
Nem probáltam csak gondoltam rá. Akkor az egész technikát át kéne csoportosítani. Meg akkor ugye a co2 is másik oldalra kerülne. De elgondolkodva szerintem az lenne a legjobb megoldás
 
Back
Oldal tetejére