• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The First

Akkor a Parvulánál megpróbálom a carbot hígítva hátha hat, felemelem a pilácsot is talán az is segít amugy gondoltam rá hogy jól megnyírom a HM-et. A bio rio-ra valamint a flow-ra már én is gondoltam lehet csere lesz belőle úgy is kipróbálnám a Matrixot :) talán sikerül már valami
Én úgy csináltam, hogy a napi adaghoz hozzászívtam ugyanannyi vizet. Persze szűrő lekapcs pár percel előtte. Ha elkezd vörösödni az alga akkor jó. Ez azért 1-2 nap múlva lesz.
 
Épp azon gondolkodtam, hogy mi baj lehet a szűréssel ha azzal van és eszembe jutott két dolog is azon dilemmázom:
1. Inkább vegyek mondjuk még egy olyan 400L/h szűrőt
2. A mostaniban cseréljem le a bio rio-t matrix-ra
Amúgy helyzetjelentésként az algával még mindig küzdök, nem igen akarja feladni pedig én carbozom rendületlen. Az üveg is tiszta zöld alga. Talán a világítás sok. Vagy már nagyon hiányzik az egyensúlyhoz a co2.:confused:
 
Lehet megpróbálom a tápozást kicsit csökkenteni. Elvileg az injekciós tő szerint 4 nyomás az pont 3 ml lehet most csak 3 nyomás megy majd bele. gondoltam még a rossz áramlásra is, azzal nem tudom mit kezdjek mert a jobb első sarokban van nagyrészt sok meg ugye a parvulában. Esetleg más tipp?
Ui.: Kérhetném egy moderátor segítségét az első poszt szerkesztésében?


Untitled
by Horváth ádám, on Flickr

Bocsi a sz@r minőségért.
 
Utoljára módosított:
Na, egy kicsit elmerengek magamban. Fonalalga rengeteg van, szó szerint mintha a parvula-ból tűnne el de mindenhol megjelenik mégis...:confused: a szűrőben talán az ada bio rio fogja le nagyon másra nem tudok gondolni ott, a fény 55w 10 centire a vízfelszíntől talán mivel nincs co2 nagynyomású az is baj lehet.....:(
 
Üdv! Terevezem CO2 rendszer beszerzését mindent lerendelnék a GA-ból csak a palackkal variálok még (azt nem is tudom el hozza-e a GLS) Szóval a kérdésem az lenne, hogy egy 60x35x35-ös akvárium ami fölött 55 W világít érdemes -e így a CO2?
 
Ezaz...;) úton van a co2 felszerelésem már csak a palack kell külön ami valószínűleg csütörtökön kerül beszerzésre de az sajna egy jó darabig egy 2kg tűzoltó palack lesz, de most már ennek is örülök tudom hogy nem csodákat tesz maga a co2 de nagyban hozzásegít :)
 
Nagyon szépen néz ki eddig, jól látható a fejlődés, csak így tovább, co2 vel még szebbé varázsolod. Csak így tovább.
 
HELP!!!
Beszereztem egy co2 rendszert az lenne a kérdésem hogy normális-e ha 1,5 bubi/sec-nél csak így össze-vissza néhány helyen jön a bubi a difin, valamint szerintetek jó-e ha a szűrő befolyó a nyitottabb oldalon van a difi vele ellenkezőleg, így megfelelő lehet a beoldás?
 
A kis diffúzor kb 3 bubi / sec környékén porlasztana teljes felületén. Vagy kicsit felette. Ezért porlaszt neked csak egy részen. Nincs rá szükség hogy nagyobb felületen működjön a porlasztó.
 
Nekem a kicsi GA-s difi van. A videón meg 2-3 bubi/s nekem meg kb csak másfél
A lényegen nem változtat :) Próbáld meg rövid ideig jobban tolni neki a szódát, hátha utána jobban fog porlasztani. Nálam is 1-2B/S-en megy a cucc, de egy minőségi kerámia ekkora nyomásnál is szépen porlaszt. Nekem korábban egy noname volt (mondjuk az sem volt rossz) most music van. Na az tényleg olyan apró bubit ereszt, mintha por lenne.
 
Back
Oldal tetejére