• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The change of power (avagy egy kis ződ a Livodábó)

Innen kell majd valamit összehoznom.
A cél az lenne, mint eddig legyen a lakás dísze.
Nem kell tökéletesnek lennie.
Túl sokat nem szeretnék rá költeni ezért itt-ott kókány megoldásokkal lenne összerakva.
Első ilyen a szűrés.
Jelenleg ilyen módon működik:
25580794995_1d4296f07a.jpg
A 2000 l/órás motor pumpálja kb 10 liter szűrőanyagon (matrix, kerámiagyűrű, szivacs, perlon) át a vizet.
Ez maradni fog, esetleg átépítem. (nincs hely külső szűrőnek, a dekor és a nővények fogják eltüntetni)
A kifolyásában nem vagyok biztos, hogy jó-e így ahogy most működik.
Először fordítva működött az egész a fején állt ( a jelenlegi kifolyó befolyó volt a motor pedig a csőben volt, kb így ment fél évig). De gyakran nem tudott befolyni annyi víz amennyit a szivattyú kinyomott hiába folytottam, hiába vettem vissza a teljesítményét.
Szóval szerintem ez bevállt és majd eltakarom.
A kifolyás jelenleg egy 2 cm magas és 8-10 cm széles nyíláson és mini lyukakon (esőztető-szerűen) történik.
De nem vagyok biztos benne, hogy megfelelő-e az áramlás így (nincs-e köze a mostani algásodáshoz, bár azt inkább a koszos aljzatnak tulajdonítom)
Ezen most lehetőségem lenne változtani erre várok ötleteket.

(A tervben az szerepel, hogy a szűrő cső tetején emres nevelek növényeket.)
Előre is köszi!
 
Szia! Ez engem is érdekelne!
Szia!
Sikerült találnom esztergályost, aki végül (3 500 Ft-ért) nem közdarabot csinált, hanem a kínai reduktorból kicsavarta a csatlakozót és becsavart helyette egy általa esztergáltat.
Pontosan mire vagy kívácsi?
Én bajai vagyok itt helyben közvetítőn keresztül elvitték az egészet és készen hozták vissza nekem.
 

Igen ő volt a leglátványosabb. Itt a teljes Tripartita és felső moha részek tele voltak bga-val. A talajon még csak csak megbirkóztam vele, de a növényeken nehezebb volt a hozzáférhetőség miatt.

Valószínűleg a brutál magas és sok talaj miatt is lehetett, vagy egyszerűen befertőztem.

Azóta több alkalommal volt használva hígabb és töményebb változatban is, mert ki vagyunk tömve peroxiddal az oxydatorok miatt is. De nem szimpi a dolog.
Ha egy pontnál kevesebbet adsz akkor nem működik. Szerintem sokkal jobban megviseli a növényeket mint amit látunk belőle. Ha már elég egy növény akkor már késő.

A BGA-ra nem véletlen nem az általános ajánlás a peroxid. Max por szinten a talaj közelében.
Csak az antibiotikum amit ajánlanak rá, nálunk nem olyan könnyen beszerezhető mint az usaban. EU-ban ilyen célra ha jól tudom nem is engedélyezik.
Volt ebből egy hatalmas vita 1-2 évvel ezelőtt az angol fórumon Tom Barr és az angol szakik között.

Itt mondjuk (ami szintén amerikai forrás némi EU véleménnyel keverve) mindkét módszert mondják. Peroxid és antibiotikum is: http://scapefu.com/killing-blue-green-algae-aka-cyanobacteria-sfpt009/
 
Utoljára módosított:
Végre rászánom magam a napló folytatásának.
március 11-én újraindítottam az akit, nagy tervekkel ez tuti lesz! De nem úgy alakult…

Leírom, hogy csináltam, azért nehogy valaki utánam csinálja!

Vettem Bonsai földet (pH 6,2 – 7,0) Alapanyagok: (Sphagnum mohatőzeg, síkláptőzeg, biohumusz, komposztált marhatrágya, agyag, folyami homok)

erre szórtam 1 zacskó rózsa osmocote golyót

erre tettem a hobby dekorból származó agyagot 0,5-1 cm vastagon (ahogy sikerült kinyújtanom)

erre szórtam rá az újrahasznosított manado-mat.
(előtte kisavaztam, majd jól átöblögettem sima vízzel).
A terv az volt, hogy HC és MC Marsilea crenata és hirsuta –vel körülültetve.
Hátul rotala és Heteranthera Zosterifolia és Blyxa japonica.
Oldalt hogy felvegye a sok nitrátot Hygrophila difformis.
Illetve micro traktus Needle Leaf, philippine, trident.
Anubias nana és az apró fajta.
Fissidens Fontanus, láng moha, Ricardia.
Köszönet Luigi13-éknak a sok növényért!
Egy jó részét sajnos kinyírtam.

A vizem gyantával lágyított KH=8 volt.
Tápozás GA.
CO2 diy nagypatronos.
Szűrés belső diy kb 11 l (matrix troop 1l, ADA bio-rio 1l, kerámiagyűrű, némi szivacs)
Először jól indult minden, de ahogy a CO2-t elkezdtem a javasolt mennyiségben adagolni savasodni kezdett a PH.
A legrosszabb pillanatban 4,5-5 volt csak a PH
ettől egy csomó növény kimúlt.
Mivel gondolom savas volt és a növények pusztultak óriási nitrát nitrit bumm lett.
Hal pusztulással.


2-3 napi, majd napi 80-90 % vízcseréket csináltam és a KH és a PH is csökkent. Nagyon savasodott!!!
ÉS napi 2-t csökken!
JBL KH és PH csepptesztem van azzal mérem
Próbáltam általam mészkőnek vét kövekkel megpakolni. Az sem segített!
Nem volt GH tesztem így azt nem tudom, hogy alakulhatott. De a KH mindig csökkent és folyamatosan savasodott.
Valószínűleg a tesztek félre vittek.
Végül csak a micro-k, anubias-ok és a marsilea-k egy része maradt meg.
Rendeltem kínából PH és TDS mérőt és átálltam csapvízre.
Így már inkább csak NŐTT a TDS kis mértékben, a PH nem nagyon változott.
Raktam bele najas-t és tripartita-t nitrát csökkentésre. Meg újraültettem az MC-t.
Végül kb 1 hónapja elkezdett regenerálódni és most elfogadhatónak mondanám az állapotokat.
 
28353404111_e9f5ba7671_c.jpg 28353403761_d471f60a73_c.jpg
28327269362_b2106c6f82_c.jpg 28353403031_1dbddb8c68_c.jpg
28327269062_cb62737006_c.jpg

28149117220_f3fc0a30a8_o.jpg
Mikor már a trident is pusztulni kezdett akkor váltottam csapvízre. És tettem bele a hínárt
 

Attachments

  • 28149117220_f3fc0a30a8_o.jpg
    28149117220_f3fc0a30a8_o.jpg
    268.9 KB · Megtekintések: 0
Nyaralás után:
28149356460_4e16b832f4_z.jpg 28149356220_a836915875_c.jpg 28432321185_13e61386b6_c.jpg
28149418300_4b8b3872f6_c.jpg
Ezek nem túl jó minőségűek.
Most kidobtam a hínár nagy részét és próbálom összekapni.
Csinálok rendes fotót a mostani állapotról.
 
Back
Oldal tetejére