• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 700

nekem full siporax van benne. És használom a 3 fekete szivacsot is. Hogy hány literes azt nem tudom, de szreintem 1l*4 darabbal. ennyibe kell beférnie a fekete szivacsoknak a perlonnak és a szűrőanyagnak. Alul érdemes szivaccsal kezdeni, hogy a mechanikai szűréssel kezdjen, mert nincs előszűrője. aztán a tetejére még egy fekete szivacs és arra perlon. a köztes meg lehet biológiai.
 
Nekem alulra került a kerámia gyűrű, rá a fekete szivacs. A megmaradt 3 kosárba nem fért bele 3 liter biotöltet (köztes szivacsok nélkül, tetején gyári perlonnal), így feltételezem, hogy nincs 1 literes a kosara. Ez a megoldás 2. szűrőnek van kitalálva, Ezért a sok bio töltet.
 
Sziasztok!
Meg tudnátok írni, hány literesek a 700-as kosarai?
Ti hogyan cseréltétek le a gyári szűrőanyagokat? - Gondolok itt elsősorban a műanyag csodagolyókra.
Hali! Nekem ugyan EX600-asom van amiben 3 kosár van, a 700-asban meg négy de szerintem a kosár kapacitása ugyanaz. Nekem egy kosárba eheim biomechből nem ment bele az egy liter, kimérős siporaxból belement az egy liter. Tehát kb egy literesek a rekeszek.
Én a kerámiagyűrűn kívül mindent cseréltem. Alul maradt a kerámia gyűrű, fölé került a biomech, legfelülre siporax.
Már most is szuperül szolgál a szűrő de további fejlesztés lesz, a kerámia gyűrű is repül, legalulra kerül a biomech, fölé a siporax, legfölülre pedig seachem matrix fog kerülni egy 100ml Seachem Purigen társaságában.
Egyébként meg a szűrőanyagok vizsgálatáról van egy szuper topic amit érdemes átnyálazni, nekem sokat segített a döntésben...
 
Szia!
Igen, most olvastam át másodjára a szűrőanyagos témát. Kár, hogy félbeszakadt.
Szóval kb. 1 liter egy kosár.
 
Szia!
Igen, most olvastam át másodjára a szűrőanyagos témát. Kár, hogy félbeszakadt.
Szóval kb. 1 liter egy kosár.
Igen kb egy liter lehet. Ami megmarad elrakod, később jó lesz frissíteni. A szűrőanyagokat szerintem érdemes kombinálni mint egyfélével feltölteni mert úgy minegyiknek érvényesül minden tulajdonsága ami esetleg a másiknak nincsen. (y)
 
Szóval kb. 1 liter egy kosár.

Siporax gyűrű vagy eheim apró golyós bio, beleszórod vagy megtaposod... Vegyél 1 liter/kosárnyi mennyiséget, ami kimarad, azt meg úgy is belerakod a majdani nano szűrőjébe, mer' nehogymá itt álljon és ha van kimaradt töltet, akkor már csak nano akit kell venni hozzá... (aha, persze...) :D
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne,kb úgy egy hónapja az EX-600 szűrő kifolyó ágának szabályozó műanyag kis csapját nem tudom rendesen vissza nyitni,olyan mintha megakadna és nem lehet teljesen a 90 fok elzárt állásból 180 fokra nyitni hanem csak kisebb szögben.
Ez mitől lehet ? Erőltetni sem tudom mert olyan mintha valami puha dologban akadna tehát kinyitom erővel aztán vissza is megy magától.
Amikor beüzemeltem tök jól lehetett nyitni zárni.
 
Nekem az EX1200-al volt ilyen problémám a múltkor. Nem is mertem erőltetni, mert féltem, hogy eltörik a műanyag.
Végül a szűrőtakarításkor a kefével az adaptert is megtakarítottam és láss csodát újra teljesen ki lehetett nyitni. :)
Nem mondom, hogy ez a megoldás, de esetleg egy próbát megér. :)
 
Nekem az EX1200-al volt ilyen problémám a múltkor. Nem is mertem erőltetni, mert féltem, hogy eltörik a műanyag. Végül a szűrőtakarításkor a kefével az adaptert is megtakarítottam és láss csodát újra teljesen ki lehetett nyitni. Nem mondom, hogy ez a megoldás, de esetleg egy próbát megér.
Köszi!
Én is erre gondoltam hogy valami dzsuva ott ragadhatott és attól nem tudom rendesen nyitni,mert amúgy olyan mintha valami puha dolog lenne és abban akadna.
 
Sziasztok!
Nézegetem a kifolyókat, befolyókat, garnihálós védőrácsokat, etc. Csak egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: milyen törtszámos csövezés lehet jó a tetrához?
 
Sziasztok!
Ha a légtelenítő pumpa szorulva nehezen alig működik, lehet valahogy segíteni rajta? Így nehezen megy takarítás után a víz feltöltés.
 
Sziasztok!
Ha a légtelenítő pumpa szorulva nehezen alig működik, lehet valahogy segíteni rajta? Így nehezen megy takarítás után a víz feltöltés.

Szia!
Kend be szilkon zsírral, vazelinnel, vagy fújjál be neki eheim szilkon sprayyel.
 
Sziasztok!
Ha a légtelenítő pumpa szorulva nehezen alig működik, lehet valahogy segíteni rajta? Így nehezen megy takarítás után a víz feltöltés.
Én nem használom már, mert csak a gond van vele. Jobb módszerem van: indítás előtt csapokat elzárom és tölcsér segítségével feltöltöm a csöveket. Igy indítom a szűrőt és nyitom ki a csapokat. Természetesen előtte a szűrőt is feltöltöm vízzel. Tuti módszer. ;-)
 
sziasztok!
lehet abból probléma ha a légtelenítő gombot befújom szilikon spray-vel? a belső tömítő gyűrűket bekentem vazelinnel, de a légtelenítőt nem tudom ezzel bekenni, szétszedni meg nem akarom, eheim spray-t meg nem veszek ha nem muszáj...
 
Back
Oldal tetejére