• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 700

cayne

Főkertész
...Úgy néztem ennek a szűrőnek még nem lett nyitva téma...Amiért pedig "feldobtam" az valójában az hogy ezzel tervezem beindítani első növényes medencémet. Kérek mindenkit aki tud róla hasznos információkat itt közölje.Előnyök-hátrányok-bármi ami az ex 700-sal kapcsolatos...
 
Sziasztok!
Viszonylag jó áron hozzá tudnék jutni egy Tetratec EX 700-as szűrőhöz. Az érdekelne, hogy lehet e rajta annyit fojtani, hogy egy 18l-es akvárium ne legyen centrifuga?
Köszi
 
Sziasztok!
Viszonylag jó áron hozzá tudnék jutni egy Tetratec EX 700-as szűrőhöz. Az érdekelne, hogy lehet e rajta annyit fojtani, hogy egy 18l-es akvárium ne legyen centrifuga?
Köszi
én kb nettó 20l szűrök vele és nem keringenek az élőlények, bár nem esőztetőt használok hozzá
 
Nekem egy egy kb. 100 literes akvárium alatt zakatol a tárgyban szereplő remek készülék, én maximálisan meg vagyok elégedve vele! Halk, a beüzemelés óta nem volt vele problémám, a víz tiszta, egyszóval jó szűrő, én bátran ajánlom a saját tapasztalataim alapján. Két negatívumot tudok azért mégis mondani, az egyik, hogy a tisztítást követően a visszaüzemeléskor a pumpálás kicsit macerás és néha "sokáig" kell küzdeni míg légtelenítődik (bár lehet én vagyok béna;)), a másik, hogy a beömlő végénél lévő tömítés kilazult, de a csonk végére damilt kötöztem (növelve ezzel az átmérőjét) és így már nem jár le a víznyomásra a "kupak". A gyári töltetet a GA-s srácok és a fórumozók véleményei alapján minőségibb töltetre cseréltem. Összességében egy jó szűrő:)
 
Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne,szombaton lesz egy hete hogy elindítottam az akváriumot,szerintetek a szűrőtakarítást mikor iktassam be Én ahogy olvasgattam 1 hónapot írtatok,hogy annál előbb fölösleges.
Csak a fekete műanyagok lettek lecserélve benne filterliftre,a többi még gyári,illetve az aktív szén úgy is kimerül így a helyére Seachem Purigen megy majd.
 
Szerintem még hagyd békén. Ha nem csökkent a hozam, akkor kár hozzányúlni...
Maximum a perlont kellhet cserélni, de akkor ha a hozam csökkent.
 
A hozam nem csökkent,picit vissza is kellett fojtanom az elején mert vitt mindent úgy pörgette a vizet.
Én is így gondoltam had szaporodjanak azok a bacik.
Köszi!
 
Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne,szombaton lesz egy hete hogy elindítottam az akváriumot,szerintetek a szűrőtakarítást mikor iktassam be Én ahogy olvasgattam 1 hónapot írtatok,hogy annál előbb fölösleges.
Csak a fekete műanyagok lettek lecserélve benne filterliftre,a többi még gyári,illetve az aktív szén úgy is kimerül így a helyére Seachem Purigen megy majd.

A biológiai szűrőanyagokat nem szabad ilyenkor piszkálni. A perlont viszont érdemes lenne most kicserélni, mert az indításkor az átlagnál jóval több anyagot fog meg.
 
Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne,szombaton lesz egy hete hogy elindítottam az akváriumot,szerintetek a szűrőtakarítást mikor iktassam be Én ahogy olvasgattam 1 hónapot írtatok,hogy annál előbb fölösleges.


Nekem december óta működik, akkor kb másfél hónap után takarítottam. Aztán 2 hónap, aztán 3 hónap után.
A 3. takarításnál alig volt benne mulm. Ha látom, hogy a csövek, és a kifolyó/befolyó kellőképp szutykos, illetve csökken a hozam, akkor csak azokat tisztítom ki, a vödörhöz, meg szűrőanyagokhoz nem nyúlok.
Szerintem a 3 havonta történő takarítás elég.
 
Back
Oldal tetejére