• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terv egy készülő akváriumhoz

Megnéztem jobban a többi képet is, oldalról nézve jobban látszik a főkő, az szerintem maradhat úgy.
A szívó ágat én középre-hátulra tenném, ha nem gyári üveg akkor akkorára csinálnám hogy elférjen.
Viszont az lilly-t nem tudom hova tenném, mert a völgyben nem sok áramlás lesz, oda én az elején már betennék egy coraliát.
 
inadsz said:
Páros számú, azaz 10db kő van benne, iwagumi akiban páratlan van mindig. ;)

Igen ezt én is tudom,de már sötét lett és el is fáradtam a sok kőhordozgatásban. :p

Itt egy kép szemből,ez lemaradt.Ez sem tökéletesen szemben van,de talán azért látszik.
11013199_8d634796638ca548ff8333eefe63089d_l.jpg
 
Nagyon tetszik a völgy-szerű elrendezés, bár a két oldalon lévő lejtő/hegy támasztó köveket kivenném, és úgy számomra perfekt lenne. Gratu hozzá! ;)
 
Üdv!
Szuper lett az elrendezés :clap: , viszont egyet értek stevoval. A dombokon lévő köveket én kivenném, főleg a bal oldali 3 kicsit. Amúgy ezek milyen kövek? Riolit vagy, hidrokvarcitra tippelnék még így kép alapján elsőre. :oops:
 
Nem tudom,milyen kövek,bár ki volt írva.Sósavra adott reakció 0.Van egy ugyan ilyen kinézetű kő,de az nagyon reagál a sósavra.
Itt van pár kép.
11018367_465c3307d234791e957b21b446d3b565_l.jpg

11018361_7597f17d9935a599ac29d107e20dc960_l.jpg

Ha eltörjük,ilyen világosabb felület lesz.
11018365_0d2a68f49470f1f2df30637bfa4e0055_l.jpg


Viszont csináltam pár elrendezést,ezek sem tökéletesen átgondoltak,csak rakosgattam a köveket.Kicsi retust csináltam,mert nagyon tükröződött,
álladóan látszottam a képben.
1.
11018359_6861678b683b3da8cb3c4ce3d9e6366e_l.jpg

2.
Itt én első reakcióra a baloldali lenti nagyobb követ elhúznám a sarok felé.
11018355_eb81a98ed75eedea9f9eb9c8cfeb580c_l.jpg

3.
11018353_06d382dda2d462b81dc675eab836c50f_l.jpg

4.
11018319_9dd93f3e53f9fedfbcc054553d262337_l.jpg

5.
11018313_9f10f4338d0faa8aa85ec56c79d77b37_l.jpg


Persze ezeken is van bőven mit javítani.Itt ott ki lehetne pár követ venni,vagy másképp rakni.Nekem a 4. valamiért jobban bejön,bal sarokból a jobboldali felső sarokba átlót lehet húzni.A másodikkal is tudnék még sakkozni.
 
Egy ötlet: a frontvonalhoz Én nem tennék köveket egyik kompozícióban sem, valahogy eltakarja a domb egy nagy részét, vagy kisebbeket használnék előre.
 
Szerintem a fás a legtermészetesebb, de akkor még jobb oldalra beraknék egy kisebb fát, vagy amit tegnap mutattál az.
 
A képeid alapján riolitnak mondanám. Érdekes, hogy biotit mentes, ez zavart össze egy kicsit, elsőre. :oops:

Egyébként az új elrendezésekből nekem is a 4-es a legjobb. A képen nem nagyon látom, de a majdnem középen, elől lévő kis kőtől a jobb hátsó sarokban lévő nagy kőig egyfajta szurdokszerűség van?
A 3-as képen a szőlőágakon korábban már volt valami, vagy az még a szőlőkötöző madzag lenne? :oops:
 
salci said:
Egy ötlet: a frontvonalhoz Én nem tennék köveket egyik kompozícióban sem, valahogy eltakarja a domb egy nagy részét, vagy kisebbeket használnék előre.

Teljesen igazad van.Egy olyan elrendezést szerettem volna,ahol lépcsőzetesen mennek felfele a szintek,de ez a fényképen nagyon rosszul jön ki.
Érdekes,hogy a képen sokkal jobban látom a hibákat,mint élőben.
 
Eqinox said:
Egyébként az új elrendezésekből nekem is a 4-es a legjobb. A képen nem nagyon látom, de a majdnem középen, elől lévő kis kőtől a jobb hátsó sarokban lévő nagy kőig egyfajta szurdokszerűség van?:

Igen,ott átlósan megy egy szudok.
A madzagot jól látod,egy korábbi akiban benne volt az a fa. :)
 
inadsz said:
Szerintem a fás a legtermészetesebb, de akkor még jobb oldalra beraknék egy kisebb fát, vagy amit tegnap mutattál az.

A 4-es is jó, csak kár hogy tükröződik.
 
Valami hasonlót szeretnék.Az elsőnél nem feltétlen ilyen nővényekkel és nem totál lemásolni egyiket sem.Nem is lehet,mivel más és más tereptárgyak vannak.Még azt sem döntöttem el , hogy fás lesz-e,vagy Iwagumi.A lényeg,hogy hátul felpakolós,elöl dekorhomokos rész lesz.Ehhez kell még legalább dupla ennyi kő.A másodiknál látszik,hogy a bal oldalon brutál kőépítmény van.
11029563_c65606bdfb73d8aa71d049c1c9a3adc2_l.jpg

11029559_729dfc91bd8da88e6aa905cbfb5d2f34_l.jpg
 
Megint legóztam egy kicsit.Most egy fásat csináltam.Ebbe nem tennék nagyon stemeket,csak mohát,előtéri növényeket,hátulra E. acicularist .Középen az egyenes részét a fának levágnám.Legelöl a bal oldalon pici dekorhomok jönne.
Egy kédés,az normális,hogy az ADA talaj(Malaya) ha vizet kap,teljesen puha lesz?Még szárazon is szét lehet nyomni a rögöket.

Most nézem,milyen ferde a kép,pedig nem én ittam,hanem a locsolók. :)

11465703_a24c0308d1cf773618ba13f9ffa8133c_l.jpg
 
Ez szuper :thumbup: Ha fás koncepciót akarsz akkor ez legyen. Mint valami kidőlt fa és körülette a kövek
Egy megjegyzés:A köveket én nem szétdobálnám hanem a fa köré tenném, de úgy hogy természetes legyen és kevesebbet.
 
A talaj nem fog idővel hátulról előre lankásodni? Én mindig így járok... Vagy Te okosabb vagy, és használsz valami erősítést? :)
 
A Manadoval úgy foksz járni.Nálam most ADA Malaya van felül,alatta spórolásként Manado.
Kövek is vannak benne,elég jól kitámasztják a talajt.De egyébként a Manado és az ADA ég és föld.
A Manadot hiába támasztod ki,az ki fog folyni a kövek között.
 
Sziasztok! Én is éppen most tervezem az akit és láttam itt hasonló elrendezéseket nincs olyan sok tapasztalatom ezér fordulnék hozzátok szeretnék egy temészetes hatást összehozni de a kőválasztás nehéz igazából sarokból induló gyökeret terveztem és alá pedig követ (nem sokat csak azt a hatást mikor egy kicsit kilátszik a föld alól) a gyökérnek jó formája van hozzá, de nem tudom milyen kő illene hozzá nem szeretnék sötétet mivel elképzeléseim szerin az egész talaj zöld lesz inkább sárgás vöröses Á nehéz valami ötletek? Majd ha beszereztem a képeket felrakom és majd konzultálok veletek;)
 
Szia!
Nézz szét a GA-ban kövek terén, a színes képek sokat segítenek a választásban-tervezésben.
 
Back
Oldal tetejére