• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terv egy készülő akváriumhoz

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
az akvárium méretei 80x35x35.Most csak sima kerti föld és folyami homok van benne szemléltetés céljából.Hogy milyen növények lesznek,még nem tudom.Valószínűleg felhasználok valamennyit a mostani akiból és rendelek még hozzá.Az elrendezést úgy gondoltam,hogy a szélektől fentről lefelé v alakot formázzanak a növények ,ahogy az ajzat is van.Igyekeztem valamiféle tudatosságot belevinni,de ez nem tudom,hogy hogyan sikerült. :roll:

5106147_5c09ee8c1c44a55123911226ba99a476_m.jpg

5106143_2c0d5c1ffecff5822bca7782e29a65d6_m.jpg

5106135_9076997d1de58c6d5a4f61f2851ad54d_m.jpg
 
Szia,

A tudatosság látszik, szerintem pofás kis "terep" :)

Ha engem kérdezel, akkor a "főkő" (előről nézve jobb oldalon a második nagy kő) fura helyen van... túl elől... én lehet kicsit hátrébb tenném, de ez a Te akid. :)

Üdv
 
A fákat úgy helyezd el, hogy tudd tőlük az üveget, aljzatot takarítani. Ha hozzáér az üveghez elöl az nem szerencsés. Egyébként hibának szokták az értékelésekben írni, ha valamelyik fa, nagyon a "néző felé szúr".
A köveket úgy igazgasd, hogy a leg terészetesebb és lehetőleg sértetlen oldalai nézzenek kifelé. A jobb oldali főkő valahogy nem szerencsés. Forgasd még, meg tologasd ide-oda. ;)
 
Attinak igaza van (mint mindig). A főkővel mindenképp csinálj valamit.
Én a helyedben a középre befutó "kis utat" is eltávolítanám, hacsak nem úgy fut majd a homokos rész, hogy csak az az egy csík marad. Egyébként lehet, hogy szerencsés lenne a legnagyobb köveket kiszedni, teljesen mást mutatna az egész kép szerintem.
 
Igen ,én is úgy érzem,hogy a "kis út" már sok,valahogy megtöri az egész látványt.A fák nem igazán akarnak megállni,kövekkel kitámasztottam alul,de így sem valami stabil.Arról nem is beszélve,hogy a kövek miatt nem tudok majd ültetni.Valamit mindenképpen javítok rajtuk,lecsípek belőlük,az elrendezésen is lehet alakítani.A fő kővel is valamit kezdek.
 
Ha a végleges berendezést csinálod, akkor érdemes lehet a fákat egy kicsit lejjebb nyomni, esetleg egészen le az üveglapig, akkor valamennyit tart rajta a talaj is.
Ezek egyébként a végleges kövek?
 
Igen.Nekem ez a vörös nagyon bejön.De van még egy fajta,de az is barnás vöröses.Egyébként Akadama talaj lesz.De azt be szeretném futtatni valamivel.Vagy esetleg egy réteg sötét talaj lesz rajta.Ez attól függ,milyen lesz az összhatás.
 
Teljesen átgondoltam az egészet . Van 3 vödör kő,tehát lehet válogatni. :) A fák most ráfekszenek a fő kőre,ez nem így lesz.Időközben elvesztették tartásukat.Mindenképpen fixen fogom őket rögzíteni.Talán még annyi,hogy hátul talán egy kicsit több talajt kell majd rakni.

5188513_9aea6bc16e1af2cecf9a9a0f4b28aaf4_l.jpg

5188517_c42afa19541048e23839dc35fbe85a92_m.jpg
 
Sokat javult az összkép. A fák nekem szokatlanok, bár sok növény közt akár jól is mutathat. Ez az elrendezés már tetszik ;)
A patak medret nem biztos, hogy elvinném az aki hátuljáig. Érdekesen mutatna egy kis öböl szerűség is. A főkövet jobban nyomd a talajba, hogy az alja ne látsszon ennyire.
 
Nem tudom megállni,hogy ezt fel ne tegyem.Tehettem volna a Fotók topikba is,de az nem lett volna fer. ;)

5255959_0fa2d72fc09261769f81139d176a05ac_l.jpg
 
Hát ez nagyon jó! :D Ezt akár így ahogy van be is lehetne tenni egy akváriumba :)
 
Az egy kicsit zűrős lenne,mert alig tudtam a köveket felemelni.Úgy kellett némelyiket görgetni. :D
 
Hirtelen olyan, mintha egy ADA könyvet néznék. ;)
Igen, ez a természet, meg is kell hajolni előtte.
 
Itt a tavasz eső fuvallata és én máris kényszert éreztem,hogy a jó pár hónapja meglévő akiban elkezdhessek sakkozni a kövekkel.Ezt feltétlenül világgá kell kürtölni :angel: .De hova is tegyem,aztán eszembe jutott,hogy van egy félbehagyott topikom,itt tökéletes lesz. ;)

Az akvárium 70x50x40(magas).2 óra alatt raktam össze hirtelen felindulásból,úgy hogy benne van a kővétel,behordtam az udvarba,az akit bentről kivittem a teraszra és rögvest elkezdtem a köveket rakosgatni.Nem válogattam a köveket. Inkább csak az akvárium méretéhez megfelelőt kerestem .25kg követ vettem,ebből kb. 23 van benne.A két szélén nem azok a fajta kövek vannak,nem akartam széttörni a meglévőket még,inkább válogattam másmilyen kisebbeket itthonról(igy lehet benne kb.23kg).Egyfolytában azt éreztem,hogy kevés a kő,nem mennyiségre,hanem válogatási szempontból.

A jelenlegi kőállományból ezt sikerült összehoznom.Biztosan egy sokkal jobbat is össze lehet rakni hosszabb idő alatt .Már nagyon el kezdett sötétedni.Ez csak egy próba,biztosan fogok még követ venni és más elrendezést kipróbálni.Az is elképzelhető,hogy nem ezzel a fajta kővel fogok dolgozni.Most jött el kísérletezések ideje. :angel:

A jelenlegiről annyit mondanék,hogy a bal oldalon rosszul veszi ki magát az a három kő,talán egy, vagy kettő nagyobbat raknék oda.Kicsit középen van az egész és túl szimmetrikus.Páros számú kő van középen,ezt is lehetne valahogy oldani.Nem a fő kőre tenném a fókuszt,hanem a kis völgyre.A növényzetet illetően elől én nem tennék az elülső háromszögbe,csak valamilyen ,durvább dekorhomokot ,pár darab kisebb követ még elhelyezni.A növényzet a szurdokban kezdődne,legfeljebb kettő,három féle növénnyel.
Az is lehetséges,hogy talán előre a kövek mellé talán jól jönne ki valamilyen finom szálú növény,parvula,vagy tenellus de nem befuttatni az egészet,csak a kövek mellé finoman.

Íme a képek.

11012797_e7c947255ee3dc9d238a5a3806427f55_l.jpg

11012799_0e6cd2deae2770fad0e8a4d3cac640ec_l.jpg


A hátulja.

11012795_ad930b4ff3ac6eea6c057374ef5c57df_l.jpg


...a mardék kövek...

11012801_d1471eca07b9eaa89febe2d6deaf7b0d_l.jpg


..felülnézet...

11012879_200726bd1bbf4e8f248b8458cc26c73b_l.jpg


Itt rödtön benéz egy vagy kettő lila pipa,akarom mondani Lily Pipe.Ez biztos hogy nem lesz. :eh:
Ennél az elrendezésnél hova lehet tenni a szívóágakat?Csak elöl van hely,akkor nyilván oda.
 
Mária akár hiszed akár nem az előbb néztem meg a naplódat, a legutolsó oldalra ugrottam hogy megnézzem kik vannak itt és rákattintottam, erre látom hogy pont írtál ide :)

S akkor a vélemény :) Páros számú, azaz 10db kő van benne, iwagumi akiban páratlan van mindig. ;)
Totál szemből nincs kép így egy kicsit nehezebb véleményt mondani.
Az akival olyan érzésem van mintha egy völgyben lennék, és a fejem fölé magasodna a szikla, a fő kő pedig fölém lógna.
A nagy kövek amik tartják a dombot azok szerintem jók, de szemből fotózva többet lehetne mondani. A főkövön variálnék még egy kicsit, de lehet így is jó.
Én a domb két oldalon levő köveket kivenném onnan, és csak növényeket tennék oda, a talajt pedig úgy támasztanám meg, hogy a talajba raknék köveket, vagy mondjuk vonalzó szerűséget,így a talajban futó növények gyökereit is meg lehet állítani valamennyire ha nem szeretnéd hogy valami mindenhova benőjön.
A völgybe én dekorhomokot raknék valami világosat, a szélére pedig apró kavicsokat, vagy kőre kötözött mohát.
Az ötlet jó, egyedi megvalósítás és a hardscape ennyi idő alatt szuper ;)
Nagyon jó aki lesz ebből.
 
Fúú ez nagyon állat lett :) a kövek elrendezése hibátlan, ami még megfogott az a kövek színeinek egymáshoz való harmónizálása, ezt igy pik-pak összehozni nem semmi, sok sikert!! :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére