• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

G4-es foglalatú AC 12V asztali lámpa tuning.(wabi-hoz-nano-hoz)

xpcxp67

Főkertész
Ha,nem ide tartozik vagy már volt akkor mehet a kukába.

Ez inkább azoknak, szól akiknek olyan vastag a pénztárcája mint nekem.

Hát ez nem igazán DIY inkább csak egy gyors tuning bemutatása azoknak, akiknél ott porosodik egy noném méden csájna asztali lámpa. Sokan kidobják,nem használják, mert van jó pár negatívuma. Az első a fényereje ami legjobb indulattal is csak 260 lumen. Ezzel szemben megzabál kb. 20W-ot és akkor még nem is beszéltem arról ,hogy fűtés tekintetében felveszi a versenyt egy grilles mikróval :):devil: Ez nem vicc,komoly lakástüzet is össze lehet vele hozni(gyakorlat kérdése az egész, rövidtávon elsajátítható).:DÚgy emlékszem 104-t kell hívni, ha összejönne.

Nem akarok senkit rábeszélni a kukában való landoltatásról,ezért most jöjjön pár pozitívum is. Az első: 12V AC adapter üzemelteti .Második: sokoldalúan állítható autó antenna szár. Akkor meg is volt a pár=2.:)

Most nézzük mire is lehetne használni az átalakítás után. Nem merülök el benne túlzottan, lehet még ötleteket hozzátenni. Én kettőre gondoltam.

1. Wabi tál világítás (30cm átmérőig)

2. Nano 20-25L (40-45 lumen/L low-ban elbírja)

Hozzávalók amire költeni kell:

1db 10W Cob Led 6000-6500K, 900Lumen 650-1200Ft körül mennek.

1 db Graetz híd 225Ft. Itt ki is merül a költekezés, nekem a Led 650FT, G.híd 120Ft jött ki.:p

Amire nem költöttem(DIY ?):

1db GForce210 video kari hűtő(más típus is lehet)nekem ez volt, illetve van több fajta is de ez bejött

Pillanatragasztó,kb. 2x15cm két eres kanóc, zsugorcső

Szerszámok:

Fúrógép vagy csavarbehajtó,pillanatforrasztó,csillag csavarhúzó,tapétázó kés(sniccer),fúrószárak 2-4-8

Kezdem a trafóval. Nem kell erőlködnöm a szétszedéssel gondoskodott róla a gyártó. Szellőzés híján eltörtek a rögzítő műanyag lábak amiket 4 csavar tartott. Itt ismét jön a pozitívum : a kapcsoló a 230V-t szakítja(nem vámpírkodik kikapcsolt állapotban). Graetz híd tökéletesen passzol,kábelek elvágva,zsugorcsövek felhúzva, forrasztás értelemszerűen. Egy próba a házban, mindenki elfér kényelmesen, mehet a zsugor melegítés, kész. A talp elektronika oké ,de nincs szellőzése még mindig. Szemre bejelölök a tetején 10 pontot(sacc/kb) 2-es fúrószárat nekik. Azért 2-s mert a minőségi alapanyag 4-től szétreped. Most jön a 4-es fúrószár és végül kívül-belül 8-al megzenkolom. Rögzítés most szigetelőszalag ,későbbiekben megoldom(de legalább az is kék). Ismét próba, még az eredeti izzóval minden oké. Jöhet az armatúra rész(kissé fellengzősen hangzik). Három rögzítő csavar ki ebből kettő kell majd, nem kidobni !! Fém távtartó ki(ez kellene hogy meggátolja a lakástüzet, de alapból halott dolog). Később rakok fel képet ,hogy mire is képes 3 perc alatt, ha úgy dönt és lebólint. Fém fényvető,elektronika ki. Jöhet a Led barkács. Kezdem a video kari hűtő szétszedésével, ventillátor tisztítás+WD40 neki, hogy ne nyikorogjon majd. Futott anno 1-2 évet, ráfér. Hűtőbordára Led bejelöl,fúrás,csavarral rögzítés. Ventillátor mehet vissza, próba hogy működi-e a takarítás után is. Jöhet az armatúrába való rögzítés. Belepróbálom, természetesen nem passzol az eredeti rögzítő pontokhoz. Nem probléma ,nézek egy üres gyógyszeres flakont,vágok belőle 2 db 20mm hosz.10mm széles csíkot. Középen melegen meghajt, bepróbál,és addig vágom míg jó nem lesz. Jöhet a vicces része, beleragasztani stabilan egy félgömbbe. Ez is megvolt. Kifúrom 2-s fúrószárral a rögzítés helyét. Megforrasztom a Led és a ventillátor bekötését, zsugorcsövezem. A burán van szellőző, de elég karcsúnak találom. Újra eljátszom mint a talpon, jelölés,stb,stb. Még egy utolsó próbavilágítás , megy a hűtés is. Lehet rögzíteni. Hát lehet, csak a ragasztó elengedte a két műanyag bakot.:mad: Ebből a szempontból sz.ar a pillanatragasztó,nem szeresse a műanyagokat. Nem probléma,kicsit feldurvítottam a ragasztandó felületeket. Így már életképes. Rögzítve, minden mehet használatra. Nyolc óra próbaüzem után mértem a Led tartó alumínium hőfokát, 45C-fok. Ez is oké. Lehet használatba venni. Ég és föld a különbség 260 VS 900 lumen. Még lesz pár finomítás. Négy tartóbak a trafónál,burába alumínium öntapadós fólia meg egy normális szín. Ez a kék nagyon nem passzol semmihez. Hát ennyi lenne. Elég hosszúra sikeredett leírás, az átalakítás kb. két óra.(y) Ami igazából inspirált az , hogy 8000Ft alatt nem találtam hasonlót. Legalább is Bcsabán nincs. Ami meg van ,annak a hűtése 0 lumen max. fele.. Így sűrűn lehet Led izzót cserélgetni, ami még mindig nem egy olcsó mulatság. Jönnek a képek is. Közben indítok egy Wabi tálnak nevezett valamit is.:)
Köszönöm, hogy elolvastad.
 
"Márpedig olyan állat nincs"
Elnézést kérek, nálam ez szakmai ártalom. A csillag az fent van az égen. Az említett csavarhúzót meg kereszthornyúnak hívják.
No, ez olyan volt, mint amikor a sügeres fórumon anno elmagyarázta az egyik fórumtársunk, hogy nem hungarocellből építjük a hátteret, hanem expandált polisztirolból:ROFLMAO: (Tibinél is szakmai ártalom: a mai napig a Revco-nál dolgozik...)
Teljesen igaz, mint a négyzetrácsos matek füzet, de mindenki pongyolán használja:)
 
"Márpedig olyan állat nincs"
Köszönöm a helyreigazítást.:facepalm:Csak az érthetőség miatt írtam,itt nálunk amúgy kereszt csavarhúzó a hivatalos. Azért köszönöm a hozzászólást, így már mindenki számára érthetővé tetted.(y) Amúgy ez az észrevétel egy Legendától minimum alap !!!;):) Mindenki tolhat hideget-meleget, jól jönnek az építő jellegű kritikák csak tanulni lehet belőle.
 
Utoljára módosított:
Folytatom a monológot( csak győzzétek nyugtatóval):sneaky:. Most egy hetes a lámpa eddig ment a teszt üzem, azért nem is festettem stb. Napi 8-órátkat megy folyamatosan, van hogy többet. Sűrűn méregetem a Led hőmérsékletét ami stabilan áll 40-45-50 C-között. Ez így tökéletes ,pedig nem használtam semmilyen hővezető pasztát:eek:. Utólag végig gondolva kényelmesen megoldható passzív hűtéssel is. Mivel kaptam egy testvérét is így a következő átalakítást már így fogom kipróbálni. Még vacillálok az alumínium vs. vörösréz között. Egyértelműen a réz viszi a pálmát, de a dizájn miatt alu lesz a vége.
 
Itt a be ígért háztűznéző kép. Ezt alig 3 perc alatt hozta össze. Szerény számításaim szerint kevesebb mint egy óra kell egy tisztességes lakástűzhöz. Leszgó onrájt óra indul,lehet próbálkozni, de nem csalunk.:LOL::ROFLMAO::whistle:IMG_1192.jpg
 
Back
Oldal tetejére