• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

talizman said:
Köszönöm a válaszokat!
Hát ez az, hogy csak drága és bonyolult megoldás van, sok munkával és pepecseléssel. És akkor még hol van a többi: világítás, fűtés, izé-mizé. Csak ne lenne olyan szép...
Lehet, hogy mégiscsak inkább egy plazma-akit kéne csinálnom? Csak mert az olyan egyszerű... :lol: :lol: :lol:

A dohányzóasztal akvi szívás. Az üveg folyton párás, meg vízköves stb. stb.
A plazmából olyat válassz, amelyik gombnyomásra átkapcsolható tengeriből édesvízire :lol:
 
Sziasztok!
Szűrő vásárlás előtt vagyok és rengeteg utánajárás után az Eheim Ecco Pro 200 lett a legszimpatikusabb főleg az alacsony fogyasztás miatt. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Jónak kell lennie, hiszen Eheim... De a vélemények mindig jól jönnek. Akim 55 l-es növényes. Viszonylag sok hallal. Elvileg a 600 l/h illik hozzá, de mégis félek, hogy túl nagy lesz áramlás. A szűrőfelület elég ekkora akihoz?
Ha van valakinek hozzáfűznivalója szívesen várom. Köszi
 
mmikee said:
Sziasztok!
Szűrő vásárlás előtt vagyok és rengeteg utánajárás után az Eheim Ecco Pro 200 lett a legszimpatikusabb főleg az alacsony fogyasztás miatt. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Jónak kell lennie, hiszen Eheim... De a vélemények mindig jól jönnek. Akim 55 l-es növényes. Viszonylag sok hallal. Elvileg a 600 l/h illik hozzá, de mégis félek, hogy túl nagy lesz áramlás. A szűrőfelület elég ekkora akihoz?
Ha van valakinek hozzáfűznivalója szívesen várom. Köszi

Most a kistesó 130-at raktam egy 60 literes karantén medencére. Toro meg ékfoltosok vannak benne. Ezt a szűrőt kicsinek érzem 60 literhez.
A 200-as szerintem jó lehet. Ha az elején kicsit többnek érzed az áramlást a csöveken lévő kis csapokkal vissza tudsz venni belőle. De szerintem nem lesz rá szükség.

A szűrő baromi halk, keveset fogyaszt szerintem rendben van. Nálam két 130-as fut.
 
Köszönöm a gyors választ! Ilyesmiben reménykedtem. Ha a kistestvér jó, biztos az a nagyobb is. Remélem még január végén ilyen jó árban lesz nálatok. Mindenképpen a Green Aqua-tól fogom venni, de a karácsony miatt csak január végén.
 
A 60 literes akimban egy 900l/h vízforgató van, hátfalba épített kamrás szűrővel.
Egy kis szabályzóval tudom állítani az esőztető előtt a keresztmetszetet, alig van nyitva, kb 2-3 mm-es rés az 10 mm-ből.
(különben tornádó söpör körbe-körbe)

Ha az esőztetőn megnövelném a lyukak számát, vagy átmérőjét akkor nagyobb mennyiségű víz menne át, de kisebb nyomással igaz?
Nekiálljak barkácsolni?
Mert így nem tudom azt a lehetőséget kihasználni, hogy nagy mennyiség átforgatására is képes lenne.
 
Én is furkáltam már meg több esőztetőt, ugyanezzel a szándékkal.Arra kell vigyázni, hogy fúrás után belül ne maradjon sorja.Ezt valahogy ügyesen meg kell oldani.Ha izzó szöggel (v.hasonlóval)csinálod akkor is sorjás lesz, erre ügyelni kell.
 
Sziasztok
Ha minden igaz ma fogom beindítani a 42 literes garnélás aksimat, és érdekelne hogy egy Hydor prime 20 elég lenne? Kosáron szivacs, vissza meg esőztető.
Hogy jobb képet lehessen alkotni róla, elöl 5+2, hátul 9-10 centis aljzat van. Sajnos csak sima rostált sóder, mert kevés az eklézsia...
Köszi, Üdv
 
Scar said:
Sziasztok
Ha minden igaz ma fogom beindítani a 42 literes garnélás aksimat, és érdekelne hogy egy Hydor prime 20 elég lenne? Kosáron szivacs, vissza meg esőztető.
Hogy jobb képet lehessen alkotni róla, elöl 5+2, hátul 9-10 centis aljzat van. Sajnos csak sima rostált sóder, mert kevés az eklézsia...
Köszi, Üdv
Ha csak garnélás akiról van szó,akkor oda egy jó belső szűrő is elég lenne,és a kis lakók a sóder miatt sem írnak be a panaszkönyvbe.... :)
Növényes garnélás akinál is elég lesz a 20-as 600l/h-ás teljesítménye.
 
zsotyi said:
Scar said:
Sziasztok...
Ha csak garnélás akiról van szó,akkor oda egy jó belső szűrő is elég lenne,és a kis lakók a sóder miatt sem írnak be a panaszkönyvbe.... :)
Növényes garnélás akinál is elég lesz a 20-as 600l/h-ás teljesítménye.

Köszi, Mégse sikerült beindítani, nem jött meg egy két dolog hozzá. Konkrétan a szűrő lefogató fülei amit az előző gazdája tört le... :( Most várhatok egy hetet...

Növény is lesz benne, nem sok, csak a garnélák kedvéért, Úszó májmoha, jávai moha, tavi tündérhínár, meg van egy beazonosítatlan növény.
Világítás az a másik akvsival együtt lesz, 2x21w t5 865, tápot meg a co-t még nem tudom kapjanak-e vagy sem.
 
Üdv mindenki!

Az új év nem sok jót hozott és sajnos nem tudtam megvenni az Eheim szűrőt, amit szerettem volna. Ezért két lehetséges alternatíva van, ami olcsóbb. A két szűrő a következő: Tetratec ex600 vagy JBl Crystal Profi 120. A kérdésem: Van valakinek tapasztalata az előbb említett szűrőkkel kapcsolatban? Ha igen, milyen? Mennyire megbízhatóak? A kettő közül mit választanátok? Köszi előre is a válaszokat!
 
Szia!

JBL-t élőben nem ismerem, de Tetratec van is a családban(igaz csak egy ex400-as), plusz két haveromnál van egy ex700 és egy ex1200-as, de egyikük sem panaszkodik rájuk és szerintem szépen végzik a dolgukat.
 
Ez jó, Te legalább élőben is tapasztaltad valamilyen szinten. Ez nagy segítség nekem, mert mindkét márkáról jót hallok, de igazán eldönteni - költséghatékonyan;) - csak mások tapasztalatai alapján lehet. Köszönöm a választ!
 
Nálam egy Tetratec ex 600as megy. Nagyon jó szűrő, nem bántam meg, hogy megvettem.
 
Hali!
A JBL szűrőről sajna semmit nem tudok,de nekem 1 Tetratec EX 400-am van és teljesen elégedett vagyok vele. :thumbup:
 
jojo said:
Inadsznak, meg nekem nem jött be a JBL.C.P. Rossz konstrukció.Nehézkes a takarítása.
Inadsznak JBL e700 van, ami úgy tudom másabb, mint a cp. A cp inkább az evokra hasonlít.
 
Válaszolok én is :) A csöveket elég gyakran kell takarítani 3hetente kb. Ilyenkor szétszerelni mindig nem nagy öröm, kezd már elegem lenni :roll: A rotor nálam egy hónap utána olyan dzsuvás hogy az egész mélybarna. A rotor fedő kialakítása nekem nagyon nem tetszik. gagyi műanyag és hosszúak, 2-et már letörtem a másik már meghajlott, rátekerni és leszedni szinte lehetetlen. A fejegységben a járatokban megül a kosz onnan kitakarítani lehetetlen, 2X már halászhattam az eheim kicsi keféjét, mert lejött a csőtisztítóról. Azt hittem kidobom az ablakon. :evil: Nálam a szekrényben elég hangos, bezzeg a földön alig van hangja, bár ez szerintem bútoról is függ mennyire hangos.
Más: a műanyagok elég gagyik, könnyen szétcsúsznak az esőztető csatijánál, de itt jobb mert a vízben van, az már csak hal a tortán hogy a teljesítménye 480lph volt, most szerintem már annyi se.
Annyi rosszat írtam róla, most hogy adjam el. :think:
 
Back
Oldal tetejére