• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Spray alapú CO2 szettek

Most déltől 8-ig megy a lámpa. Valamennyi fény van mivel a tekiknek már reggel besüt a nap (pózolnak is rendesen :D ), az akvárium el van takarva a napfénytől bútorokkal, de nincs sötétben! Így már 9-kor kapják a növények a CO2-öt. Alga csak az anubias régi levelein egy két pöttyi.

Nem akarlak lebeszélni róla ;)
Csak én úgy voltam vele, ha már ADA talajt és tropicas növényeket használok akkor rendes CO2 menjen hozzá. Nem volt egyszerű megmagyaráznom a férjemnek, hogy ez kell nekem!
 
A gond akkor van, amikor a pénztárcádnak nem tudod megmagyarázni. :D
Persze lehet spórolni, de hát kevés az igazán türelmes ember. Én legalábbis így vagyok a dologgal.
 
Molroth said:
A gond akkor van, amikor a pénztárcádnak nem tudod megmagyarázni. :D
Persze lehet spórolni, de hát kevés az igazán türelmes ember. Én legalábbis így vagyok a dologgal.

Pedig sok igazán türelmes ember van itt a fórumon ;).
Sokan vannak akik csak apránként tudják megvenni a cuccokat.
3 éve vagyok itt és van még mit gyűjtögetni, hogy még ezt-azt megtudjak venni :geek:
 
kisszsu said:
Molroth said:
A gond akkor van, amikor a pénztárcádnak nem tudod megmagyarázni. :D
Persze lehet spórolni, de hát kevés az igazán türelmes ember. Én legalábbis így vagyok a dologgal.

Pedig sok igazán türelmes ember van itt a fórumon ;).
Sokan vannak akik csak apránként tudják megvenni a cuccokat.
3 éve vagyok itt és van még mit gyűjtögetni, hogy még ezt-azt megtudjak venni :geek:

Hát, nekem még a külső szűrő is csak álom egyelőre, mert most másra kell spórolni sajnos.
De egyszer csak meglesz. Szóval a nagynyomású az kb az elérhetetlen kategória nekem. És szerintem nem vagyok ezzel egyedül.
 
Ezeknél a beoldás hogyan működik? Az oké, hogy az áramlás szépen lassan "bemossa" a gázt de én kísérleteztem hasonlóval (az elv ugyanaz) és ott a tartályból kb 1 óra alatt kiszívta a gáz kétharmadát vagy még talán többet is aztán utána nagyon lassan kezdett fogyni. Lehetséges, hogy beoldódik egy x töménységre aminél többet így nem lehet beoldani és a maradékból csak tartja ezt a szintet? Remélem érthető volt :)
 
Sziasztok!

Ha jól értem a tapasztalatokat, akkor egy ilyen rendszernél kevésbé fontos a pontosan időzített adagolás és akár reggel, sokkal a világítás indítása előtt is benyomható a szükséges adag?
A másik kérdésem, hogy van-e tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehet átvészelni egy-egy rövidebb időszakot CO2 nélkül (pl 1 hetet)? A megelőző héten el lehet szoktatni egyre kisebb adagolással a növényeket a co2-től? Meg lehet úszni alga nélkül? :D
 
Andris87 said:
Sziasztok!

Ha jól értem a tapasztalatokat, akkor egy ilyen rendszernél kevésbé fontos a pontosan időzített adagolás és akár reggel, sokkal a világítás indítása előtt is benyomható a szükséges adag?

Szia!
Nálam nem volt gond, hogy jóval előbb nyomtam be az adagot. Ha meg tudod tenni,hogy lámpa felkapcsolás előtt 2 órával benyomd, akkor inkább úgy csináld!
 
Andris87 said:
Sziasztok!

Ha jól értem a tapasztalatokat, akkor egy ilyen rendszernél kevésbé fontos a pontosan időzített adagolás és akár reggel, sokkal a világítás indítása előtt is benyomható a szükséges adag?
A másik kérdésem, hogy van-e tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehet átvészelni egy-egy rövidebb időszakot CO2 nélkül (pl 1 hetet)? A megelőző héten el lehet szoktatni egyre kisebb adagolással a növényeket a co2-től? Meg lehet úszni alga nélkül? :D

Ha szabadság miatt kellene az elvonás, akkor érdemes kicsit visszakapcsolni a fényből. Emiatt kevesebb táp és CO2 kell majd a növényeknek. Nem mondom, hogy gond nélkül átvészelhető, de kevesebb lesz a probléma.
 
Köszi a válaszokat! :)
Érdekelnének majd a hosszabb távú tapasztalataitok is, például hogy milyen áramlású helyre érdemes elhelyezni a harangot.
 
Hali!

Már lassan egy hónapja használok egy ilyen spray alapú "rendszert". Előtte nem volt semmi az akváriumban. 85 literre érezhetően nagyon kevés, általában 6-7 óra alatt ürül ki a harang, egyre lassabban. Eddig még nem vettem észre, hogy bármi változást a növényeken, talán kevesebb lett az alga(?).

60 liter alatt biztos kibírja egy hónapig, csak egy kicsit idiótán néz ki. :)

Az megint más kérdés, hogy egy flakon annyiba kerül mint egy 2 kilós co2 palacktöltés. :geek:
 
Nemrég vettem én is egy Tropica-t, hát mit ne mondjak. A kialakítás jó, nincs vele gond, de nekem az első 1-2 nap után már az előírt kb 90-100ml-er felét sem oldja be, továbbá igen csak elkezdett algásodni minden.
Valakinek van tapasztalata? Hagyjam abba a ezt maradjak simán az Easy Carbo-nál, és vegyek egy nagynyomásút majd?

Kösz!
 
Nemrég vettem én is egy Tropica-t, hát mit ne mondjak. A kialakítás jó, nincs vele gond, de nekem az első 1-2 nap után már az előírt kb 90-100ml-er felét sem oldja be, továbbá igen csak elkezdett algásodni minden.
Valakinek van tapasztalata? Hagyjam abba a ezt maradjak simán az Easy Carbo-nál, és vegyek egy nagynyomásút majd?

Kösz!
Jó helyre tetted a harangot? Én most vettem ilyet, majd beszámolok a tapasztalatokról.
 
Hát a doksi azt írta, hogy a szűrő melletti sarokba. Nekem ott van :) igaz, hogy egy méretes fadarab betakar elé, de azt meg nem akartam, hogy az akasztós szűrő beömlője alá rakjam a harangot :(
itt van két kép, hogy pontosan hova raktam (val oldal felül van a szűrő beömlése)

8169315078_d0c048cddd_c.jpg


Oldalról:
8169286079_397bff8e79_c.jpg
 
Hát a doksi azt írta, hogy a szűrő melletti sarokba. Nekem ott van :) igaz, hogy egy méretes fadarab betakar elé, de azt meg nem akartam, hogy az akasztós szűrő beömlője alá rakjam a harangot :(
itt van két kép, hogy pontosan hova raktam (val oldal felül van a szűrő beömlése)

8169315078_d0c048cddd_c.jpg


Oldalról:
8169286079_397bff8e79_c.jpg

Üdv Tibi.
Nekem is ilyen van nettó kb 25 literre.
6 óra alatt old be 100 ml-t.
Ki kel sakkozni hogy az akvárium melyik sarkába old be a legjobban.
Az is számít milyen mélyre rakod.
Én meg vagyok vele elégedve.
 
Köszi, kísérletezek vele, csak előtérbe nem akarom rakni így csak ez a sarok marad. de hát ha itt nem old be, akkor sajnos tényleg másik sarkot kell választanom és feláldozni a látványt :(
 
Back
Oldal tetejére