• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Spray alapú CO2 szettek

Az Ista Co2 spray szettjét vettem meg. Elegendő lehet kiegészítésnek Easy Carbohoz, bruttó 49 literhez? (Az akvárium még nem üzemel.)
Sajnos nagynyomású rendszer anyagiak miatt kizárva, majd egyszer, ha lesz rá keret. Élesztős megoldással nem szívesen foglalkoznék.
 
Az Ista Co2 spray szettjét vettem meg. Elegendő lehet kiegészítésnek Easy Carbohoz, bruttó 49 literhez? (Az akvárium még nem üzemel.)
Sajnos nagynyomású rendszer anyagiak miatt kizárva, majd egyszer, ha lesz rá keret. Élesztős megoldással nem szívesen foglalkoznék.
Nekem 27L ben volt.
Nem rossz nem rossz, de nem kell csodát várni tőle. ;)
 
Múlthéten üzemeltem be egy ilyen szettet, de akárhogy állítgatom, fentebb lentebb, már dőlve is volt, de sehogy sem akar kijönni a harangból az összes :( valaki aki nálam okosabb valami ötlet?
Amúgy a befolyóág melletti sarokban van.
 
Múlthéten üzemeltem be egy ilyen szettet, de akárhogy állítgatom, fentebb lentebb, már dőlve is volt, de sehogy sem akar kijönni a harangból az összes :( valaki aki nálam okosabb valami ötlet?
Amúgy a befolyóág melletti sarokban van.
Ez azért lehet, mert nem tiszta CO2 gáz van a palackban. Én a patronos szettnél is azt figyeltem meg, hogy egy darabig csökken a buborékok mérete, ahogy kavarognak a vízben, aztán egy határnál megáll, nem oldódik tovább. A másik ok lehet még, hogy amikor beüzemelsz egy ilyen harangos rendszert, kiengeded előtte a harangból a levegőt, viszont a csőben még levegő van és azt a gáz ki fogja tolni a harangba. Például egy egy méteres szilikoncső térfogata kb. 12-13 cm3.
 
Hát értelemszerűen azzal már nem sok mindent lehet kezdeni. :) Amikor már látod, hogy tovább nem oldódik, akkor az már nem CO2, ki lehet engedni a harangból, vagy ráengeded a következő adagot.
Persze a henger olyan helyen legyen, ahol van vízmozgás.
 
Egy hete üzemel, ennyi idő alatt már ki kellett volna h lökje a levegőt, úgy h mindennap után van töltve,gondolom, most közelebb tettem a befolyóhoz,hátha...
 
Egy hete üzemel, ennyi idő alatt már ki kellett volna h lökje a levegőt, úgy h mindennap után van töltve,gondolom, most közelebb tettem a befolyóhoz,hátha...
Ez csak elméletben igaz sajna, mert a szilikoncsövek falán a CO2 gáz diffundál és a helyére valahogy levegő is kerül. Ezért reggel mikor újra gázt engedsz bele, a csőben nem tiszta CO2 van. Ezt a patronosnál is észrevettem, hogy reggel indításnál egy darabig a gáz mintha nehezen oldódna, amíg a palackból jövő tisztább CO2 ki nem löki teljesen a cső térfogatának megfelelő részt. Szóval minden nap újraindul a verkli.
 
Hmm... Hát akkor tele kell pumpálnom reggel h beoldódjon ami kell. Azért még kap carbot is.

Sziasztok.
Én használtam ilyet kb 4-5 hónapig sokat kísérleteztem vele.Felnyomod co val és használod.Közben ahogyan fogyatkozik maradnak benne víz cseppek illetve pára amikor ujra felnyomod.Alatta a vízből is párolog fel levegő és ez megmarad benne nem oldodik vissza.3-4 naponta van a tetején egy dugó ki kell húzni akkor távozik.Nem tudom mekkora akid van de sokat sajna nem lehet tőle várni.A megadott adatok nem fedik a valóságot.kb 20-25 literes akvába való 1 harang.Van az egyik sarkán alul egy kis kampó forma a második harangot úgy teszed mellé,hogy a harang széle a kampó felett legyen.Így lehet 1 palack-al szinte sorba kötni több harangot.100 literbe 5 harang kell legalább.Minden reggel nyomd tele nyugodtan.
 
Szabó Henrik said:
3-4 naponta van a tetején egy dugó ki kell húzni akkor távozik.kb 20-25 literes akvába való 1 harang.
Köszi, gondolkoztam mi a fene lehet ez a dugó a tetején, elvileg elég kell legyen, bruttó 30l úgyhogy max 25L lehet benne, a hidronak tettszik láthatóan nekilódult :)
 
Köszi, gondolkoztam mi a fene lehet ez a dugó a tetején, elvileg elég kell legyen, bruttó 30l úgyhogy max 25L lehet benne, a hidronak tettszik láthatóan nekilódult :)

Arra tökéletes lesz.De azért teszteld le melyik sarokba teszed mert nem mindenhol ugyan úgy oldódik és ha lehet tedd felülre a víz tükörtöl 1-2 cm-re legyen a teteje. :) Sok sikert. Nekem 3-4 féle moha volt benne annak is tetszett.
 
Sziasztok!
42L-es aksimhoz ezt a megoldást választottam co2 adagolásra, vannak azóta újabb tapasztalatok, hogy mennyire hatásos?
 
Sziasztok!
42L-es aksimhoz ezt a megoldást választottam co2 adagolásra, vannak azóta újabb tapasztalatok, hogy mennyire hatásos?

Szia.
A feljebb leirtakhoz annyit hozzátennék,hogy mellé tettem egy dc-t a kéksége nem változott egy cseppet sem napi 3 harang beoldással :(
 
én is napi egyet tolok bele, de 42L, nagyon hamar feloldódik, ezért arra gondoltam, hogy folpack-al (nem az alufólia, hanem az átlátszó izé) mondjuk a felét a harangnak lezárom, így talán lassabban oldódik, és még nem is feltűnő a dolog, nem ronda.
 
Back
Oldal tetejére