• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Csak hogy biztosra menjek: klórtalanítást hogy végzed?
Hipóval 1 nap alatt szépen kifehéredett a Puri. Vizes alapú vízelőkészítő beszerzése folyamatban, addig RO vízben áztatom a tasakot, 2 naponta cserélem benne a vizet.
Feleslegesen, de én kiöntöm a zsákból egy fagyis dobozba a purigent.
A dobozba fehérítés után RO vízet öntök plusz egy kupak PRIME-t adok hozzá.
Két-három napig áztatom, mozgatgatom, kevergetem. Majd RO vizzel átmosom. Ha már nics Hypo szaga mehet a zsákba vissza.
Nálam bevált módszer, tudom kissé bonyolúlt.;) Persze a tartalék purigen már bent van a szűrőben.
Beföttes üvegben RO vízben tárolom regenerálás után a következő felhasználásig.
 
Purigen regenerálásnál melyek a nem zselés vízelőkészítők? Mielőtt rosszat veszek. Easy filter medium ok? Jbl biotopol?
 
Purigen regenerálásnál melyek a nem zselés vízelőkészítők? Mielőtt rosszat veszek. Easy filter medium ok? Jbl biotopol?

FFM ok.
Biotopol szerintem nyálkás mint az aquasafe. De lehet tévedek.

Prime jobb lenne a többieknél abból a szempontból is, hogy az egyik legtöményebb vízelőkészítő. A többiekből vödörszám kell önteni míg itt néhány ml is nagy mennyiségben semlegesíti a klórt.
Itt pedig ez az egyetlen dolog amire figyelned kell. Hogy ne menjen vissza úgy a purigen, hogy a brutális klórfürdő után esetleg nem sikerül semlegesítened rendesen, mert lefekszenek a halak garnélák.
 
FFM ok.
Biotopol szerintem nyálkás mint az aquasafe. De lehet tévedek.

Prime jobb lenne a többieknél abból a szempontból is, hogy az egyik legtöményebb vízelőkészítő. A többiekből vödörszám kell önteni míg itt néhány ml is nagy mennyiségben semlegesíti a klórt.
Itt pedig ez az egyetlen dolog amire figyelned kell. Hogy ne menjen vissza úgy a purigen, hogy a brutális klórfürdő után esetleg nem sikerül semlegesítened rendesen, mert lefekszenek a halak garnélák.

Sima vízelőkészítős célra is a Prime-t tudnád ajánlani leginkább, mind közül? :)
(bocsi az off-ért)
 
Ok prime lesz, bár 250ml abból a legdrágább, de ha abból kell a legkevesebb, akkor az éri meg a legjobban. :)
Köszi!
 
Feles hipóoldattal történő fehérítést követően most Prime-mal kezelt vízben áztatom a Purit. Lassan egy hete ázik, naponta cserélem benne a vizet, de még mindig klórszaga van... Úgy gondolom, így nem mehet vissza. Befolyásolhatja az kedvezőtlenül a regenerációt, hogy kezdetben egy napig állt Flóraszeptes vízben próbáltam fehéríteni, majd JBL Biotopollal próbáltam két napig klórtalanítani, amíg be nem szereztem a Prime-ot? Más is tapasztalt olyat, hogy akár egy hétig is eltart a klórtalanítás?
 
Feles hipóoldattal történő fehérítést követően most Prime-mal kezelt vízben áztatom a Purit. Lassan egy hete ázik, naponta cserélem benne a vizet, de még mindig klórszaga van... Úgy gondolom, így nem mehet vissza. Befolyásolhatja az kedvezőtlenül a regenerációt, hogy kezdetben egy napig állt Flóraszeptes vízben próbáltam fehéríteni, majd JBL Biotopollal próbáltam két napig klórtalanítani, amíg be nem szereztem a Prime-ot? Más is tapasztalt olyat, hogy akár egy hétig is eltart a klórtalanítás?

Én ugyanígy jártam azzal a kivétellel, hogy nem szagoltam meg alaposan és így tettem vissza a szűrőbe :facepalm: Az összes borarasom elpusztult :cry: Talán Keszalvo írta, hogy ő be szokta tenni a wc tartályába pár napra. Ott folyamatosan cserélődik a víz így jól átmossa. Én is így tettem és utána kezeltem prime-mal és teljesen szagtalan lett.
 
Hosszú idő után regeneráltam mindkét zacskó (2×100ml) Purigenem, és a poén kedvéért beraktam mindkét zacskót a szűrőbe... az egy dolog hogy olyan mintha nem lenne víz az akváriumban és csont száraz lenne... de esküszöm vakító az "élessége" az akváriumnak. Adagoljátok túl kegyetlenül a Purigent :D

szerk: 64 literes az akvárium, a 100 ml Purigen gyári ajánlása 400 liter, csak hogy érezzétek a mértéktelenséget bennem
 
Én ugyanígy jártam azzal a kivétellel, hogy nem szagoltam meg alaposan és így tettem vissza a szűrőbe :facepalm: Az összes borarasom elpusztult :cry: Talán Keszalvo írta, hogy ő be szokta tenni a wc tartályába pár napra. Ott folyamatosan cserélődik a víz így jól átmossa. Én is így tettem és utána kezeltem prime-mal és teljesen szagtalan lett.
Ez mekkora :)
 
Back
Oldal tetejére