• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Alapból van egy kis záptojás szaga, ez teljesen normális.
Hehe, nekem az albitársam mászkált a fürdőben és mondogatta, hogy honnan jön ez a büdi? :LOL: Elárultam neki a titkot. A csap alatt ázott egy műanyag edénykében.
Aztán ment a szekrénybe egy zárható, vízzel teli befőttesüvegbe. De klóros szaga nem illik, hogy legyen.
 
Regeneráltam hypo val a purigenem, de nincs a környékemen csak sera aquatan ami állítólag nem tesz jót a purigennek. Szerintetek ha vízbe teszem pár nap alatt légpumpával kitudom hajtani a klórt? @dexkill szerinted működhet a flashelődés?
 
Regeneráltam hypo val a purigenem, de nincs a környékemen csak sera aquatan ami állítólag nem tesz jót a purigennek. Szerintetek ha vízbe teszem pár nap alatt légpumpával kitudom hajtani a klórt? @dexkill szerinted működhet a flashelődés?

Mivel egy adszorberről beszélünk, a megkötés a felületen történik. A légpumpás megoldás a sima vízzel sem működik maradéktalanul, ezért kellenek a kémiai vízelőkészítők. Napi váltott vízben és szellőztetve minden bizonnyal a hipokloroit/klór nagy része távozik, de minket éppen az az ici-pici maradék zavar, amiről nem tudjuk, hogy mennyi is pontosan. Nem kockáztatnék. Keress inkább egy hobbitársat, aki postán küld Neked nem-aquatan-t. :)
 
Mivel egy adszorberről beszélünk, a megkötés a felületen történik. A légpumpás megoldás a sima vízzel sem működik maradéktalanul, ezért kellenek a kémiai vízelőkészítők. Napi váltott vízben és szellőztetve minden bizonnyal a hipokloroit/klór nagy része távozik, de minket éppen az az ici-pici maradék zavar, amiről nem tudjuk, hogy mennyi is pontosan. Nem kockáztatnék. Keress inkább egy hobbitársat, aki postán küld Neked nem-aquatan-t. :)
Köszönöm válaszod , akkor rendelek vízkezelő szert. Am sztrippelést akartam irni;)
 
Utoljára módosított:
Milyen vízkezelő az amit viszont ajánlotok a regenerálás utánra? Mert azt látom hogy a sera nem barát. Nektek mennyi idő alatt színeződött el?
 
Milyen vízkezelő az amit viszont ajánlotok a regenerálás utánra? Mert azt látom hogy a sera nem barát. Nektek mennyi idő alatt színeződött el?
Szia, én Seachem Prime-ot használtam, mert nem akartam mellé nyúlni. Kb. fél év alatt telítődött.

Tapatalkkal küldve az én LG-H340n eszközömről
 
Szia, én Seachem Prime-ot használtam, mert nem akartam mellé nyúlni. Kb. fél év alatt telítődött.

Tapatalkkal küldve az én LG-H340n eszközömről
És min vetted észre hogy telítődött? mármint oké hogy elszíneződik, de ha nem nyitom ki a szűrőt nem látom, volt a vízeden látható változás? Megszűnt a megszokott kristály tiszta kép vagy hasonló? Mennyi víz tisztítására használtad?
 
És min vetted észre hogy telítődött? mármint oké hogy elszíneződik, de ha nem nyitom ki a szűrőt nem látom, volt a vízeden látható változás? Megszűnt a megszokott kristály tiszta kép vagy hasonló? Mennyi víz tisztítására használtad?
Elkezdett újra sárgulni a víz [emoji6]

250ml-t használok 140l-re.
 
Nezzetek el nekem, nem vagyok mosógép :) de pontosan mit jelent az 1:1 aranyu feherito vizes oldata? Reklam nelkul Clorox, hypo? Mindegy? Es ez a vizes oldat csapviz?
A masik pedig: egyenlore egy tasakot vettem, de ez nem tolti ki a szurokosar tejes feluletet, az szamit vagy jo lenne 2 tasak?
 
Ahogy igy olvasgattam a korabbi hozzaszolasokat, nem lottem nagyon messze az elmeletemmel, akkor csak a kerdesem masodik fele ami erdekel, hogy lenyeges-e lefedni a szurokosar teljes feluletet a kello hatas elerese erdekeben. Sajnos nincs viszonyitasi alapom, nemreg ota kezdtem el az akvarisztikat, kb 2 hete van meg a kulso szurom is es eleve pureginnel indult, tehat nem tudom mi a kulonbseg a szenhez viszonyitva, ezert a kerdes.
A viz szemmel lathatoan kristaly tiszta az elozo egyszeru szivacs belso szuromhoz kepest, de az egy jatekszer volt amit adtak az akihoz majdhogynem ajandekba.
 
Nezzetek el nekem, nem vagyok mosógép :) de pontosan mit jelent az 1:1 aranyu feherito vizes oldata? Reklam nelkul Clorox, hypo? Mindegy? Es ez a vizes oldat csapviz?
A masik pedig: egyenlore egy tasakot vettem, de ez nem tolti ki a szurokosar tejes feluletet, az szamit vagy jo lenne 2 tasak?
PL: 0,15 liter vízbe 0,15 liter hypo, régebben csapvíz volt nálam, most már RO.
 
A masik pedig: egyenlore egy tasakot vettem, de ez nem tolti ki a szurokosar tejes feluletet, az szamit vagy jo lenne 2 tasak?
Az ajánlott mennyiség adott aki mérethez ml-ben van megadva (ettől még tehetsz be többet). Nyilván ez meghatározza a tasak minimális méretét, hiszen ebbe fér el. Én a nagyobb méret híve vagyok, hogy jobban elterüljön a puri, azaz ne legyen túl tömzsi a zsákja.
 
Ahogy igy olvasgattam a korabbi hozzaszolasokat, nem lottem nagyon messze az elmeletemmel, akkor csak a kerdesem masodik fele ami erdekel, hogy lenyeges-e lefedni a szurokosar teljes feluletet a kello hatas elerese erdekeben. Sajnos nincs viszonyitasi alapom, nemreg ota kezdtem el az akvarisztikat, kb 2 hete van meg a kulso szurom is es eleve pureginnel indult, tehat nem tudom mi a kulonbseg a szenhez viszonyitva, ezert a kerdes.
A viz szemmel lathatoan kristaly tiszta az elozo egyszeru szivacs belso szuromhoz kepest, de az egy jatekszer volt amit adtak az akihoz majdhogynem ajandekba.
Nem kell lefedni a teljes szűrő felületet, gyakorlatilag azt a 100ml kis zsákot nem is tudnád szétlapítani, ha jól emlékszem 100l akvára 100ml purigen az ajánlás(ha tévedek javítsatok ki :) )
 
Ja, ja!
250ml purigent 500ml-es zsákban használom, így szépen kilapítható a szűrőkosár tetején.
Kellemesen átjárja a víz! Szűrő nem erőlködik. (Eheim 2075) 200l ;):)
 
Én először csak bele lógattam az akvába és ott is működött, most meg csak a perlon tetején van az egyik sarokban, nem az egész felületen. Szerintem 100ml 400literre elég de javítsatok ki ha nem így van:).
 
Ja, ja!
250ml purigent 500ml-es zsákban használom, így szépen kilapítható a szűrőkosár tetején.
Kellemesen átjárja a víz! Szűrő nem erőlködik. (Eheim 2075) 200l ;):)
A fél literes zsák méretileg mekkora? Mert én 250ml-es purigenhez a Seachem 13x25 centis zsákját vettem( liter nincs a dobozán), és szerintem az kicsi ekkora mennyiséghez. Első alkalommal nem is tettem bele mindet, én nem volt gond, simán kibírta a 3 hónaponkénti szűrőtisztítást, a 243 literes akváriumon, Eheim 2080-as szűrőben. Aztán olvastam, hogy volt aki mindet betette, de így elég tömött zsák lett, és nekem úgy tűnt nem is dolgozott olyan hatásosan, amit igazolt az, hogy takarításkor , mikor "megmorzsoltam" a zacsit , a belsejében lévő szemcsék nem voltak olyan piszkosak mint a külsők. Tehát nem járta át rendesen a víz, így vissza is szedtem belőle valamennyit, hogy ismét szép laza, és némileg levegős zsákot kapjak.
 
Én először csak bele lógattam az akvába és ott is működött, most meg csak a perlon tetején van az egyik sarokban, nem az egész felületen. Szerintem 100ml 400literre elég de javítsatok ki ha nem így van:).
Szerintem a tiedbe még simán mehetne 250ml pluszban. Én 150 literre 200ml-t használok.
 
Back
Oldal tetejére