• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Schaza

kuchi

Kertész bálvány
Na azért nehogy megint megszóljatok,lesz ennek a Nanon-nak egy rövid bemutatása!
A történet ott kezdődött,hogy mindig is akartam a nagy (240l)melle egy kis Nano-t,sok növény nem illet a nagyba,és nem volt szívem kidobni a szép növényeket,aztán jött a Pato Päl oldalam"Hej ráérünk arra meg".Iden a TAC megnyerésével lehetőségem nyílt,az akkori első hely tárgynyereményét becserélni egy Nano akváriumra,gondosan ügyelve,hogy meg bent maradjak a Nano 40l alatti kategóriába!Kaptam meg szűrőt,tápokat,üveg ki és befolyot Csipeszt stb...
Haza lätogatäsamkor elhoztam a szüleimtől(oda postáztattam),és meglátogattam a szokásos BP-i utamon a Gree Aqua-t.Legóztam a vasfákból egy kedvemre való scape-t(akkor meg a nagyba szántam).
37708899164_f94c197a2b_h.jpg
Elég jó teszturaju fák ezek,semmi áztatás(kedvenc)stb...
Haza értem és jött egy ötlet,hogy miként nézne ki egy Nano scape ebből a válogatott fából!15 perc és kész volt a scape váza,előkerültek a félre rakott Ada Yamaya kövek(10kg),ez volt a kezdet.
37548420065_e07016a283_h.jpg
Folyt köv!
 
Ha ez elkészül, simán be fog férni az EAPLC-n a legjobb 10-be.:) Nagyon jól néz ki.(y)
De jó is lenne!De neki a Hac-ot kéne megnyernie,vagy a nagy testvérnek a dobogóra!
 
Utoljára módosított:
Hol is tartottam?
Ja az összerakott scape-t persze másnap mar nem tudtam ugyan úgy össze rakni,de azért sikerült!
Az alapanyag,mint a többit is Ada szisztémával építettem,Ada Bacter 100,Tourmaline,Clean Super,+Penac p+w ,Ada Power Sand S,Ada Amazonia,Amazonia Powder+meg régről maradt a korábbi favorit Ada Nile Sand!
37548420775_08c8a1eb6a_h.jpg
Majd mar a kezdet,növények a nagy akibol kerültek bele!
24564117508_6c74a48a1e_h.jpg
37548420465_6de367268a_h.jpg
A mohákat Dennerle moha halóval oldottam meg,mint a bal oldalon is látszik!Került bele Buce 2-3 fajta,Anubias Petit,Acularis,stb...
38403879702_3ad639ce07_h.jpg
Lämpänak az Ada Aquasky 451 választottam!Gyönyörű,a szűrő a nyeremény JBL 401,azt hittem kevés lesz de szép csendben teszi a dolgát!Co2 meg regebröl megmaradt Dennerle quantum ,Ada Doaqua 15 difuzorral beoldva!Dennerle mágnes kapcsoló,Ada co2 csövezés,vissza folyás gátlóval!A szekrény egy Eheim 60l akihoz való fehér laminált bútor!Az algák ellen az első szerias Twinstar nano!Tápozás meg mindig 3,5 hónapja Ada Step 1 ,Brigthy K,Green bacter vízcsere után,Green gain,nyírás után,Phyton git vízcserekor,Eca az utóbbi időben a vörös növényekért!
A verseny foto kb 2 honaps koraban csinaltam!
Es íme a verseny fotó!Ealpc 10 hely!Remélhetőleg Hac dobogó!
37348993502_4166ef1086_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Elég pöpec akit rittyentettél össze.
Nagyon jó kis fákat sikerült össze válogatnod és a részletek is tetszetősek! ;)
Sok sikert.
Ui:mit kaptak a halak,hogy ilyen szépen úsznak együtt? :D
 
Vasfa furevőr;)
Tényleg a leglátványosabb fa ami jelenleg elérhető. Nagyon könnyű építkezni belőle, nehéz elrontani, annyira adja magát, hogy mit hogyan kell berakni. A végeredmény nagyon rendben van, olyan Amano bácsis.
 
Ui:mit kaptak a halak,hogy ilyen szépen úsznak együtt?
Nem tudom,de kb 150 fotó közül sikerült azt az egyet kiválasztani ahol a halak 80%-a középen,a megálmodott helyen úszik!
A végeredmény nagyon rendben van, olyan Amano bácsis.
Köszi!Megtisztelő!
. Nagyon könnyű építkezni belőle, nehéz elrontani, annyira adja magát, hogy mit hogyan kell berakni
Imádom én is!Düsseldorfbol sikerült beszereznem Kinai driff woodot,hasonló a vasfához,kb fele áron!Hoztam a nagyba egy kartonnal!
Elég pöpec akit rittyentettél össze.
Azóta sokkal jobb,mondhatni összeért!Tegnap nyírás volt,ha összeszedi magát akkor majd fotózok!Egy kicsit színesítettem az akit pár vörös növénnyel!
 
nem is tudom,hogy kell írni
Akkor bizonyára nem írásban találkoztál vele, hanem szóban. Na ja, néhány pálesz után mi is beduin nyelven szoktunk dumcsizni a haverokkal :D

A naplózásról még azt vettem észre, hogy igazából naplóztad te is az akit, csak nem osztottad meg velünk :) Jók azok a kezdeti fotók, tetszenek a színei. Az a kékeslila árnyalat az obid alapbeállítása, vagy van rajtuk némi színkkorrekció? Olyan patent, tisztaság hangulatot kölcsönöz a képeknek, mint Viktor GA-s fotóin. Nekem még mindig bejön ez a hideg hangulat, talán jobban is mint a meleg, versenyfotós.
Amúgy nagyon patent az akvárium, de ezt már korábban is mondtam. Utólag hogyan látod, időarányosan mennyivel igényel kevesebb odafigyelést és gondoskodást, mint a nagy akváriumod? Vagyis megéri nanóban utazni? :)
 
Az a kékeslila árnyalat az obid alapbeállítása, vagy van rajtuk némi színkkorrekció?
Ezt a telefon progit @keszalvo barátomtól nyúltam!Mikor nála voltam,mutatta és egyből letöltöttük!Nekem is bejön.
Amúgy nagyon patent az akvárium,
Köszönöm,örülök.
Utólag hogyan látod, időarányosan mennyivel igényel kevesebb odafigyelést és gondoskodást, mint a nagy akváriumod? Vagyis megéri nanóban utazni? :)
Sokkal egyszerűbb!Vízcsere pl fel óra!Egy Nano akit sokkal egyszerűbb megtölteni élettel(sztem),kevesebb meló!Annyira bejött,hogy mar megvan a következő scape alap anyaga!
 
Nem a karbantartásokra gondoltam, az értelemszerűen arányosan kevesebb idő. Tudod, nekem is van kicsi is, nagy is ;) Hanem arra, hogy ezen a szinten - amit te is művelsz - gondolom, többet agyalsz a részleteken, illetve jobban odafigyelsz apróságokra, amik a nagyban fel sem tűnnének, itt viszont minden részlet számít. Így értettem. Ha becsülöm kellene, azt mondanám, hogy míg a nagy akvárium legalább ötször nagyobb, a kicsi is minimum feleannyi törődést/odafigyelést igényel. Nem jól gondolom?
 
Nem jól gondolom?
De igen!
Hanem arra, hogy ezen a szinten - amit te is művelsz -
Miért mit művelek?Egyszerűen a hobbimnak élek!Komoly terveim vannak,és a fejlődés elején járok!Sok sok órát tervezgetek,és nem sajnálom a pénzt a technikám fejlesztésére se,mert csak így lehet előbbre jutni.Érzem,hogy előbb vagy utóbb jönnek a jó nemzetközi eredmények is!Es akkor ...
a kicsi is minimum feleannyi törődést/odafigyelést igényel
Meg a fele se időben!
 
Vasfa furevőr;)
Tényleg a leglátványosabb fa ami jelenleg elérhető. Nagyon könnyű építkezni belőle, nehéz elrontani, annyira adja magát, hogy mit hogyan kell berakni. A végeredmény nagyon rendben van, olyan Amano bácsis.
+1 a vasfára! :D
Gyönyörű akvárium, gratulálok hozzá! Szép ez a nílusi homok is, kár, hogy nehéz hozzájutni.
 
Back
Oldal tetejére