• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Igen, bazalt alatt is van! Hát előtérbe gyepnövényt akartam de lehet hogy mégse lesz. Jobb oldalra dús növényzetet szeretnék. Más dekorom sajnos nincsen, amiben áztattam a szöllőtőkélet az eprepedt és kifolyt a víz, más hordóm meg nincsen amibe beleférnének így nem lesz szőlőtőke. Hétfőn a boltokba körülnézek hátha van valami akváriumba való fa. Ha elöl lesz gyepnövény, akkor az parvula lesz! :)
 
A parvula jól nézne ki elől. Jobbra milyen növényeket tervezel? Attól, hogy nincs még kiázva a szőlőtőke, attól még beteheted, csak súlyozd le kövekkel és pár hétig gyakrabban cserélj vizet.
 
Kicsit emeltem a jobb sarokban a háttéren, szerintem így jobb. :) Szerintetek?

27941830132_eab9f431e3_b.jpg

27763613880_f416e83a9a_b.jpg

27966555481_b6f997ec92_b.jpg
 
Utoljára módosított:
@Muki
Nekem az első klasszikus háromszöges elrendezés jobban tetszik. A plusz talajt inkább a baloldali dombra tenném - hogy magasabb legyen - plusz tennék követ a jobb alsó sarokba is hogy levezesse a szemet. A középső rózsaszínes követ kicserélném laposabbra és irányba forgatnám - hogy ő is hozzátegyen a kompozícióhoz és esetleg legyen hátrafelé előtte egy ösvény.
Az első amúgy tényleg tetszik, szerintem jobb is mint a korábbi - üvegen kívüli - rakosgatások.
Az U-alakú talajjal ugyanakkor a baloldali nézet kétségkívül mutatósabb, mint a háromszöggel.
 
Utoljára módosított:
+1 a bal oldal emelésére;)
Egyetértek teljesen Gergővel, én is kiemelném a bal oldalt, a jobb oldalról indítva emelném folyamatosan a talajt és a növényzetet is.
Ennél az elrendezésnél már nincs az a gond, hogy nem fogsz beférni az ollóval.
Még odáig is el tudnék menni, hogy jobb oldalra egy kacskaringós vonalvezetéssel dekorhomokot tennék, mintha egy emelkedő vízpart részlet lenne: homoktól indulva füves résszel folytatva (parvula mini például) egy köves, kicsit bozontos növényekkel körülvett kiszáradt fához érkezni, amin természetesen megtelepedett némi moha, esetleg egy-két kisebb más növény (buce, anubias nana petite).
 
Sziasztok!

Ma eljutottam GA-ba, el is hoztam egy red moor-t. A gond, hogy rákattantam az ágakra.... :D Az ilyen elrendezéstől csak azér félek, mert az alsó régiók kezelhetetlenek lesznek, nyírás kb esélytelen így első ránézésre... A kövekkel még nem játszottam, de egy ilyen ágas-bogas elrendezésbe nem is kell annyi kő.

Valakinek volt már tapasztalata ilyen ágas-bogas témában? :)

View attachment 13521Untitled by Gábor Munkácsy, on Flickr

View attachment 13522Untitled by Gábor Munkácsy, on Flickr
Nézz be a naplóimba ha még nem indítottad el az akit. [emoji6] Néhány ágasbogas scapem volt, és van most is egy.
 
@Jopet @Pecás

Köszönöm az észrevételeket, ma még ha a gyerkőc is engedi, akkor legózok kicsit.

A bal hátsó sarkot azért nem akartam még magasabbra emelni, mert már rég óta szeretném kipróbálni a Rotala wallichii növényt amit oda terveztem. Ha nagyon megemelem azt a sarkot, akkor nem marad helye a felfelé a növekedéshez. Vagy sűrű nyírással és ledugdosással lehet kompakt méretben is tartani?

A bal oldal emelését egyébként úgy gondoltátok, hogy:
A: a bal hátsó sarokból (ezt magasabbra, hogy nagyobb legyen a lejtés) indulva a jobb első sarok felé?
B: Emeljek a bal első részen is és balról jobbra, tehát ne keresztirányban?

A dekorhomok jól hangzik, még sosem próbáltam, ezért azt szeretném kérdezni, hogy a dekorhomok megmarad egy neki szánt mederben vagy ki kellene kövezni a talaj alatt az ösvényét?

@Dukenukem Köszi, mindjárt meg is nézem őket ötletet meríteni, mert benövényesítve még csak csütörtökön lesz. :)
 
rég óta szeretném kipróbálni a Rotala wallichii növényt amit oda terveztem. Ha nagyon megemelem azt a sarkot, akkor nem marad helye a felfelé a növekedéshez. Vagy sűrű nyírással és ledugdosással lehet kompakt méretben is tartani?
http://www.greenaqua.hu/hu/rotala-wallichii.html ez alapján a nyírással szépen kordában tartható.
A dekorhomok jól hangzik, még sosem próbáltam, ezért azt szeretném kérdezni, hogy a dekorhomok megmarad egy neki szánt mederben vagy ki kellene kövezni a talaj alatt az ösvényét?
A legegyszerűbb, ha ásványvizes flakonból vágsz olyan széles csíkokat, hogy megegyezzen a táptalaj + általános talaj vastagságával és a talajt meg a dekorhomokot ezzel választod el (hol egyik, hol a másik oldalt töltögeted, ezzel megtámasztod az elválasztó lapot), de a kövekből épített támfal is jó, ezesetben a talaj fölé kilógó részekre akár még ragaszthatsz mohát is, de dekornak meghagyva is jól tud kinézni.
 
Hazaérve végre csak 30 fok volt az erkélyen, nem 40, úgyhogy 10 percet legóztam, elsőre ez lett.
Bal oldalon elméletileg még lesz 4-5 cm, csak kicsi az erkély, jobb oldalon a palack a belsőszűrő, a léc a frontüveg...
Vízszint kb a láda teteje magasságában.
WP_20160713_18_04_34_Pro[1].jpg
 
Hazaérve végre csak 30 fok volt az erkélyen, nem 40, úgyhogy 10 percet legóztam, elsőre ez lett.
Bal oldalon elméletileg még lesz 4-5 cm, csak kicsi az erkély, jobb oldalon a palack a belsőszűrő, a léc a frontüveg...
Vízszint kb a láda teteje magasságában.
View attachment 14112
Bal oldalon az aranymetszés környékéről azt a három követ kivenném, és a bal oldal mehetne kicsit robosztusabbra, a jobbnak meg az elején és a tetején finomítgatnék.
Egész pontosan mi a koncepciód?


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Bal oldalon az aranymetszés környékéről azt a három követ kivenném, és a bal oldal mehetne kicsit robosztusabbra, a jobbnak meg az elején és a tetején finomítgatnék.
Egész pontosan mi a koncepciód?


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
Abszolút semmi koncepcióm nincs (még). Van kb 40 kg lávakövem, azt építhetek belőle, amit csak szeretnék. 2 fontosabb szempont van csak: a jobb hátsó sarokban a belső szűrő fix, azt lehetőleg szeretném takarni, amennyire lehet. Jobb oldalon pedig pár cm híján az egész falon belső szűrő van, azt a részt meg úgy alakítanám ki, hogy fotózáskor csak kikapom, és úgy "egész" a scape. Utóbbihoz vagy háromszög elrendezés kellene, ami addigra kifut, vagy olyan, hogy csak 1 követ kelljen betenni a helyére...
 
Back
Oldal tetejére