• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Legóztam velük, melyik néz ki a legjobban? :bucktooth:
1.: View attachment 14960 View attachment 14961
2.:View attachment 14962
3.:View attachment 14963 View attachment 14964
View attachment 14965
4.: View attachment 14966 View attachment 14967
5.: View attachment 14968
(A sziklák aljához még tennék aljzatot hogy olyan legyen mintha a talajból jönnének ki :D )
Ha nem jön egyikre se mégegy szavazat holnapig akkor a 3. lesz! :happy: Vagy az első egy két változtatással :notworthy::bucktooth:
 
Utoljára módosított:
Ha nem jön egyikre se mégegy szavazat holnapig akkor a 3. lesz! :happy: Vagy az első egy két változtatással :notworthy::bucktooth:
Nem is tudom... mintha olyasmit írtál volna, hogy nagyon enyhe áramlás kell ezeknek az állatoknak. Én félnék attól, hogy vagy a medúzák pukkannak ki, vagy a kevés flow miatt a kövek mögötti pangó vízben elszaporodnak az algák. Van esetleg valahol példa növényes-medúzás akváriumra?
 
Nem is tudom... mintha olyasmit írtál volna, hogy nagyon enyhe áramlás kell ezeknek az állatoknak. Én félnék attól, hogy vagy a medúzák pukkannak ki, vagy a kevés flow miatt a kövek mögötti pangó vízben elszaporodnak az algák. Van esetleg valahol példa növényes-medúzás akváriumra?
Az előző oldlalon beszúrtam 2 képet növényes akváriumban lévő medúzákról amiket állítólag Oliver Knott csinált. Pont hogy úgy akarom megcsinálni hogy hátul valamennyit mozogjon a víz, elöl meg a medúzák nyugodtan lehessenek. Alga evő jószágok is lesznek bent, amano az biztos, meg még palacsinta algázóra gondoltam, de szerintem az is megenné a medúzákat amikor épp a földön pihennek. Ezt a kipukkanást nemtudom hogy érted. Mitől pukkannának ki? :D
 
Az előző oldlalon beszúrtam 2 képet növényes akváriumban lévő medúzákról amiket állítólag Oliver Knott csinált. Pont hogy úgy akarom megcsinálni hogy hátul valamennyit mozogjon a víz, elöl meg a medúzák nyugodtan lehessenek. Alga evő jószágok is lesznek bent, amano az biztos, meg még palacsinta algázóra gondoltam, de szerintem az is megenné a medúzákat amikor épp a földön pihennek. Ezt a kipukkanást nemtudom hogy érted. Mitől pukkannának ki? :D
A palacsinta algázók biztosan nem fogják bántani Őket. Nálam 2 db lány van, csak egymással foglalkoznak, egyetlen másik lakóval se törődnek soha. Egymással viszont szoktak rivalizálni, ami baromi vicces, mert próbálják "betakarni" a másikat, és inkább nem esznek, hiába van mellettük a kaja... :D Sérülés természetesen sosincs, aranyos, békés jószágok, és tapasztalatból tudom (sajnos), hogy akár a 32 fokos vizet is bírják.
 
A harmadikat megpróbáltam újra összeállítani. Holnap mindenképp fel kell töltenem, be kell ültetnem a növényeket mert szombaton elutazok és elpusztulnának a növények! Így ha valakinek nem tetszik, más javaslata/ötlete van az kérem, még a mai napon jelezzen! (y)
(A baloldali egymásnak támasztott kövek mövött vivipara vagy dús hínárzat lenne, jobról második szikla mögött blyxa, balról első szikla mögött meg valami nagyobb dúsabb növény vagy hínár"bokor". Jobbról az első és második szikla eleje közé valami kissebb vörös növény lenne. Középen még nemtudom azt lehet szabadon hagyom. Elöl meg parvula. A sziklák éles peremeit a medúzák bírni fogják tapasztalataim szerint, de majd kiderül. Ja és a sziklákon még mohapamacsok is lennének! :)
P1030989.JPG P1030990.JPG
 
Légyszi savazzatok kicsit! :)
Újraindítom a 18 literes nanót, ezúttal egy iwagumi layouttal próbálkozom. A lentit raktam össze, az előtérben lévő üres területre Dennerle Yukon kavicsot szeretnék (ha nem sikerül valahonnan 3 maréknyit keríteni, akkor valami hasonlót fogok gyűjteni vagy változtatok a terven és dekorhomok kerül oda).
Hogy látjátok, min változtassak? A jobb hátsó követ kicsit hangsúlyosnak érzem... megpróbáljam lejjebb nyomni, vagy elég ha a jobb oldalt a fő kő körül növényekkel erősítem (pl. Lilaeopsis brasiliensis) + a háttér növényesítésével?

28769791186_a61fc798d7_z.jpg. by Andris_87, on Flickr​
 
Légyszi savazzatok kicsit! :)
Újraindítom a 18 literes nanót, ezúttal egy iwagumi layouttal próbálkozom. A lentit raktam össze, az előtérben lévő üres területre Dennerle Yukon kavicsot szeretnék (ha nem sikerül valahonnan 3 maréknyit keríteni, akkor valami hasonlót fogok gyűjteni vagy változtatok a terven és dekorhomok kerül oda).
Hogy látjátok, min változtassak? A jobb hátsó követ kicsit hangsúlyosnak érzem... megpróbáljam lejjebb nyomni, vagy elég ha a jobb oldalt a fő kő körül növényekkel erősítem (pl. Lilaeopsis brasiliensis) + a háttér növényesítésével?

nem rossz de szerintem alacsony a scape az üveghez képest.
 
Sziasztok!

Az első épített scape-em móricka tervéhez szeretnék tanácsokat kérni. :)

Szeptemberben indulna a kertecske, így bőven van idő némi savazásra. :)

Paraméterek: 100x40x40 sima 8-as üveg, low-tech, Quad 4x39W (2 vagy 3 csővel járatva), Tetra 1200XL (Sub pro, Matrix, Seachem Purigen), GA MicMac, Excel, csapvíz.
Dekor: lávakő, red moor
Talaj: Amazonia (3x9l), JBL Aquabasis plus (5-8l)

Alapvetően egy köves-fás scape a terv. Mivel jobb oldalról kap némi szórt és közvetlen fényt az aki, azt az oldalt megemelném.
Bal oldalon lenne a fa, körberakva lávakővel.

Aranymetszésben még nem tudom, mi lenne jó, hardscape és növények tekintetében.

Növényesítésre tervek: elöl HM gyep alacsonyan tartva (5cm), fán Microsorum narrow, esetleg Bolbitis heudelotii. Mohásítást maximum kismértékben csinálnék a felszínhez közeli ágakon. Dombon szintén HM gyep, résekben Pogo helferi, kisebb crypto-k. Hátul stemek (Hygrophila p., Bacopa monnieri, Rotala r.). Bal oldalon tenellus. Ezek mindegyike szépen nő a mostani kertben, pár tégely új növényt tervezek csak venni.

Hardscape vázlat:

28272233024_95de4c083c_z.jpgNew scape1 by Gábor Szakács, on Flickr

Növényesítés vázlat stemek nélkül:

28858761106_b494b86f25_z.jpgNew scape planted by Gábor Szakács, on Flickr

Bármilyen ötlet, tanács, dorgálás jöhet bárkitől, ne kíméljetek. :)
Köszi!
Gábor
 
Megint legóztam, talán már alakul...
De írtam: bármilyet. Nincs konkrét terv, elképzelés, lehet belőle bármi.
No, akkor ha belekotyoghatok...:)
Nekem eddig az utolsó. Az a kérdés, hogy milyen technika, milyen lakók...
Ha marad a low tech vonal, esetleg garnélákkal, amit jó lenne látni amikor molyolnak, akkor hátul, fölül kis fényigényű stemek, a kövek színe miatt a zöld ha nem is 50, de minél több árnyalatánál maradnék.
Jobb alul van egy kis hely, oda valami kis igényű előtéri növényt tennék, középen egy szolid homokdombot, minimális emelkedéssel, a kövek réseiben pedig ki lehetne bontakozni microsorum, anubias, buce fronton, vagy ha vannak akkora rések, ahova érdemes talajt is tenni, akkor oda jöhetne valami kis növésű crypto is akár.
Kiinduló agymenésnek így reggel ez ugrott be:)
Ha erősítesz és komolyabb technikával akarsz nekiugrani, akkor agyalás folytatódik másik irányba;)
 
De írtam: bármilyet. Nincs konkrét terv, elképzelés, lehet belőle bármi.
Engem az első ihletett meg.
a két szélső követ kivenném, a v alaknál hagynék közte vagy 10cm rést, a bal csúcsot egész felvinném a felszinig (esetleg teret adva egy kis emers résznek ), ha landscape felé hajlasz akar kis növényekkel, ha nature (szerintem az neked jobban bejön ) akkor nyugodtan nagyobb növényeket is bele (akár egy sziklás partoldal ) a növényeket már rád bizom (akár a jobb oldalt kicsit előrehozni és mehet egy brutál stem erdő mögé )

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről
 
@Pecás és @titusz kérdéseire, felvetéseire egyben válaszolnék.
Növény szinten valami gyepre gondoltam, egyelőre úgy néz ki, hogy HM, vagy HG (ami kb ugyanaz csak a neve más), a résekbe kicsi anubiasok és microsoriumok mennének. A parvula puscilla, és a tenellus sem maradt meg sajnos, pedig abból jobban tetszett volna a dolog. Szóval semmi stem, semmi komoly növény, abszolút minimalista növényesítés. A technika nem változik, 240 literre marad a 2*54W T5, és a 2 db belső szűrő és a mocsok kemény víz. Ugyanakkor cél, hogy a jobb hátsó szűrő lehetőleg takarva legyen, a bal oldalon pedig úgy kéne befejeződnie a scapenek, hogy a másik szűrőt kivéve nagyjából egész legyen. Fontos, hogy versenyre nem szánom, tudom jól, hogy oda akkor dekorhomok kéne, de azzal nem akarok foglalkozni. Az ásványvizes flakon a beépített szűrőt jelöli, a fal pedig kb a másiknál ér véget, az akvárium kb 10-12 cm-rel hosszabb, mint az erkély szélessége.
Majd ha nagyobbak lesznek a gyerkőcök, és lehet nyitott akvárium, meg újra külső szűrő, akkor lehet, hogy valami maradandóbb lesz a terv, de addig 99%-ban csak magamnak és a családnak szánom az akváriumot, nem versenyekre.
Nekem egyébként ebből az utolsó 3 képből talán pont a 2. tetszik a legjobban, mindenesetre éreztem némi javulást az előzőekhez képest, de azért nem az igazi, majd még pakolászok...
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Első növényes akváriumom beindítása előtt állok és a layout berendezése tart már pár napja. A fa helye adott a köveket már legalább 15-20x átvariáltam. Szeretnék tanácsot kérni hogy ez így jó-e szerintetek vagy menjen még bele kő? Vagy vegyek ki? Hova tegyek honnan vegyek el?:)
Én már kövekkel is álmodok úgyhogy kezdek kicsit belezavarodni:):):)
 

Attachments

  • C360_2016-08-12-17-32-57-140.jpg
    C360_2016-08-12-17-32-57-140.jpg
    110.9 KB · Megtekintések: 3
  • C360_2016-08-12-17-33-19-307.jpg
    C360_2016-08-12-17-33-19-307.jpg
    105.5 KB · Megtekintések: 5
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Első növényes akváriumom beindítása előtt állok és a layout berendezése tart már pár napja. A fa helye adott a köveket már legalább 15-20x átvariáltam. Szeretnék tanácsot kérni hogy ez így jó-e szerintetek vagy menjen még bele kő? Vagy vegyek ki? Hova tegyek honnan vegyek el?:)
Én már kövekkel is álmodok úgyhogy kezdek kicsit belezavarodni:):):)
Szerintem a kis köveknek a fa tövében nincs értelme, a növények úgyis eltakarják. Inkább ha úgy gondolod majd a frontüvegnél veheted majd hasznát, hogy megtörd a növények zöldjét, ha akarod. Egyébként jó, elsősorban neked kell, hogy tetszen! [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről
 
Azokkal a kövekkel az a célom hogy eltakarják a növények.
Szerintem segít a természetesebb hatás elérésében.:)
 
Back
Oldal tetejére