• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Elkészültek a takarólécek, holnap felkerülnek a helyükre.

Az emelésre végül vettünk egy új polisztirol lapot 5cm-est, soknak bizonyult a 8cm és nem az igazi a hungarocell (nem lehetett szabályosan fúrni).
Most így egy darabból lesz az egész, mert nem akarunk túl mély patakot, inkább vízeséssel zárul.
Lehet, hogy a fák kiosztásán is variálunk még, mert még nem tökéletes az összkép.

AmegA
 
Sziasztok!

A talaj emeléséhez 20kg 0,7-15mm-es fekete lávakövet rendeltünk ami kb. 35l.
Reméljük elég lesz. Azért feketét, mert ha netán felszínre kerül belőle 1-2 darab akkor sem lesz feltűnő.
A héten és a két ünnep között lesz idő az akváriumra, jó lenne az új évet már berendezve kezdeni és már csak a finomításokra koncentrálni.

Ma voltunk Törökbálinton, bár messze van még a halasítás, a Galaxik mellé nézegettük hogy mi passzolna.
Tetszik a Gyémánt neon, és a Rubi tetra is, de mire nekünk kell már, lehet hogy más nekünk tetsző fajok lesznek és ezekből egy sem található a piacon.

AmegA
 
Sziasztok!

Kikerült a berendező keret a lakásból, jó szolgálatot tett, de most pihenhet őszig.
A homok keményre száradt, legközelebb meg kell nedvesíteni ismét a jobb alakíthatóság végett.


AmegA
 
Sziasztok!

A mai napot az összeállításnak szenteltük.
Kezdve az akvárium kirámolásával, takarításával.
9 óra körül kezdtük.

Üresen, ecetes vizes törlésre felkészülve:
IMG_3016.JPG

Tisztán:
IMG_3017.JPG

A polisztirol lap 125cm hosszú és 60 széles, kicsit megkurtítva:
IMG_3018.JPG

A szabásminta után levágva:
IMG_3019.JPG

Az elmaradhatatlan geotextil:
IMG_3020.JPG

Folytatjuk..... !

AmegA
 
Kezdődik a fásítás:
IMG_3026.JPG

Vettünk egy gyökeret a GA-ban, félbevágtuk, így a sziklák között áttörő gyökeret fognak játszani.
A belső ívre is került geotextil, ezzel nehezítve a fák befúrását (előtte ki kellett snicerrel vágni a lyuk helyét):
IMG_3027.JPG IMG_3028.JPG

Még a kis fák hiányoznak:
IMG_3029.JPG

Holnap délelőttre marad a talajemeléshez használt lávakő mosása, a használt talaj mosás, táptalaj terítés, stb....

AmegA
 
Laikusként kérdezem: az alátétként használt polisztirol és a kövek nem vesznek el túl sok helyet a táptalajtól? Vagy csak a fotó félrevezető?
 
Sziasztok!

Volt egy kérdés még reggel, de azóta eltűnt. Csak a polisztirol lapok vannak ragasztva, egymáshoz is, a kövek nem (azok nem úszhatnak fel :D ).

Laikusként kérdezem: az alátétként használt polisztirol és a kövek nem vesznek el túl sok helyet a táptalajtól? Vagy csak a fotó félrevezető?
Komoly emelkedő lesz, hátul a fenéklaphoz képest helyenként 25cm is, ezért nem jelentős az 5cm-es polisztirol emelés és ha netán egyszer az előteret is ültetni szeretnénk akkor így ott is lesz rá hely.

Az tegnap kimaradt, hogy minden követ és fát átsikáltunk újra, az elrendezés végeztével ozmóvízzel a fákat bespricceltük és a medencét lefedtük hogy ne száradjanak ki a fák.
A hét tennivalói még:
-a mohák átválogatása,
-emersen nevelendő növények és még mohák beszerzése (egy kedves fórumtársunk már ajánlott fel mohákat),
-a fák görög joghurtos átkenése hogy sehol se penészedjenek,
-hétvégén mohásítás, ültetés,
-időzítő beállítása a lámpához.

Jövőre marad a pumpa, befolyócső, felszíni beömlő fésű beszerzése.
Submers növények beszerzése, ültetése.

AmegA
 
Sziasztok!

Volt egy kérdés még reggel, de azóta eltűnt. Csak a polisztirol lapok vannak ragasztva, egymáshoz is, a kövek nem (azok nem úszhatnak fel :D ).
...

Én voltam, de közben láttam hogy nem olvastam végig és megválaszoltad a ragasztásos kérdést sőt még fotó is van, ezért szerkesztettem hogy ne tűnjek tök hülyének. :) Bocsi!
 
Sziasztok!

Ma a feltöltés mosása volt soron.
A lávakő sok port és egyéb szennyeződést is tartalmazott (falevél, fehér kavicsok, márvány és murva).
Azért sikerült kitisztítani nagyjából.
Kb. 20-25 litert raktunk be az akváriumba.

IMG_3030.JPG IMG_3031.JPG IMG_3032.JPG IMG_3033.JPG

Ennyit szedtünk ki (persze maradt is benne):
IMG_3034.JPG

AmegA
 
Brutális ahogy ez az akva nyeli az anyagot. Majd a növénytápot is locsolókannával lehet nyomni bele. :D
 
Sziasztok!

Ma a külcsínnyel voltunk elfoglalva.
Végre elkészült a keret.
Persze a fal és a fa "egyenessége" nem mindenhol passzolt, de majd kiszilózzuk.
Részben ragasztottuk kétoldalas ragasztóval, csak a függőleges fák kaptak 2-2 rozsdamentes csavart.
Holnap napfénynél csinálunk fotót is, este tetszett.

Már egy-egy penészfolt megjelent a fákon, holnap kezelni kell.
Megvettük a görög joghurtot is.

Brutális ahogy ez az akva nyeli az anyagot. Majd a növénytápot is locsolókannával lehet nyomni bele. :D
Csak 4x annyit mint egy 100 literesbe, de az álmok már csak ilyenek.

AmegA
 
Ez a joghurtos cupák hogyan segít a penész ellen?

Eddig én csak (szárazföldi) mohásításra vetettem be...
 
Külön szoba az akvának, az igen! :) És még blackoutot is tudtok simán csinálni csak le kell húzni az árnyékoló rolót. :) (Már ha olyat vettetek, ami sötétítős. Nekünk olyan van a telken, és nagyon jól zárja a fényt, ha a széleket maszkoló szalaggal leragasztod totál sötét lehet az akvában. :D )
 
Back
Oldal tetejére