• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Nem jó hír, de még nem tudunk kezdeni!
November végén két hétig távol leszünk és nem lesz aki napi szinten csinálja az akvárium körüli teendőket, ezért csak december első hétvégéjén lesz berendezve a medence.
Addig a hétvégétől (reményeim szerint (A.ttila)) az üvegen kívül kezdődik a legózás.
A hordók kint vannak a kertben a fákkal (rendet raktunk a pincében), most már nem kell tartani a magas UV sugárzástól, nem öregszik a műanyag.

Jól jöttek a különböző versenyek eredményhirdetései is, nagyon inspiráló alkotások születtek (megerősített bennünket abban is, hogy jól választottunk méretet).

Most kényelmesen dolgozhatunk, nincs semmi szoros határidő, az idei megmérettetéseket kihagytuk-hagyjuk.

AmegA
 
Sziasztok!

Nem jó hír, de még nem tudunk kezdeni!
November végén két hétig távol leszünk és nem lesz aki napi szinten csinálja az akvárium körüli teendőket, ezért csak december első hétvégéjén lesz berendezve a medence.
Addig a hétvégétől (reményeim szerint (A.ttila)) az üvegen kívül kezdődik a legózás.
A hordók kint vannak a kertben a fákkal (rendet raktunk a pincében), most már nem kell tartani a magas UV sugárzástól, nem öregszik a műanyag.

Jól jöttek a különböző versenyek eredményhirdetései is, nagyon inspiráló alkotások születtek (megerősített bennünket abban is, hogy jól választottunk méretet).

Most kényelmesen dolgozhatunk, nincs semmi szoros határidő, az idei megmérettetéseket kihagytuk-hagyjuk.

AmegA
Sebaj, annal inkabb feszülten varjuk, hogy mit alkottok majd...;)
 
Sziasztok!

Elkészült végre a berendező keret.
OSB lapra szerelve centis betonip lapok az akvárium méretében, a találkozásoknál ragasztva egy kültéren is használható anyaggal, 70x70-es sarokvasakkal,rozsdamentes csavarokkal rögzítve.
Elöl most nincs lap, majd csak akkor kerül föl, amikor növényesített lesz az előtér is, addig nyitott marad.

A kertrendezésnél félretettünk pár zsák tiszta homokot (fél méter mélyen gyönyörű sárga homok volt mindenhol) azzal helyettesítjük az aljzatot.
Még egy utolsó sikálás vár a fákra és kezdődhet az építkezés.


IMG_2919.JPG IMG_2920.JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Elkészült végre a berendező keret.
OSB lapra szerelve centis betonip lapok az akvárium méretében, a találkozásoknál ragasztva egy kültéren is használható anyaggal, 70x70-es sarokvasakkal,rozsdamentes csavarokkal rögzítve.
Elöl most nincs lap, majd csak akkor kerül föl, amikor növényesített lesz az előtér is, addig nyitott marad.

A kertrendezésnél félretettünk pár zsák tiszta homokot (fél méter mélyen gyönyörű sárga homok volt mindenhol) azzal helyettesítjük az aljzatot.
Még egy utolsó sikálás vár a fákra és kezdődhet az építkezés.


View attachment 20316 View attachment 20317

AmegA
Nagyon várom,azaz többen is várjuk [emoji3]
 
Ez valami brutális tér, nem semmi kihívás szépen berendezni.
Nyilván a rutin a ti csapatotokban játszik. :)
 
Nagyon jó ki ping-pong asztal! :)
Arra gondoltatok, hogy a szoba másik sarkából dobáljátok be a 20kg-os dekor sziklákat? :) Nem apróztátok el a merevítést. Vagy 3x annyi dekor megy majd bele mint a méret engedné? :)

Kíváncsian várjuk a projektet (y)
 
Sziasztok!

Elkészült az akvárium mögötti roló is (fehér).
A lámpa rögzítése is rendben (korábban kicsit csálé volt) és a sodrony visszaengedése is megoldódott.

Elkezdődött a privát berendező parti:

50kg homok (még kelleni fog, mert kevésnek bizonyult):IMG_2921.JPG


IMG_2922.JPG

IMG_2925.JPG

Még van mit alakítani, holnap a fákkal már másképp mutat és a meder kavicsozása is hátra van.

Minden meglátást szívesen fogadunk, még minden változtatható!

AmegA
 
Sziasztok!

Még egy vödör homok kellett bele.

Befáztunk:

IMG_2926.JPG IMG_2927.JPG IMG_2928.JPG IMG_2929.JPG IMG_2930.JPG IMG_2931.JPG

Még vágni kell a fákból, valamelyikből alul, másokból felülről, vagy éppen mindkét végéből.
Gyökerekenek kell még lyukakat fúrni az elől lévő fáknak.

AmegA
 
Nehéz abbahagyni:

IMG_2947.JPG IMG_2949.JPG

Most már visszakerülnek a fák a hordókba, majd holnap folytatjuk.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Kicsit variáltam a kövezésen, mert átnéztem ismét, újra, sokadjára az IAPLC top127-et:

IMG_2968.JPG IMG_2969.JPG

Miután sokan nagyon várták ezt a kezdést (de persze én a legjobban) szeretnénk véleményeket, hozzászólásokat, meglátásokat, ötleteket, kritikákat kapni!

Köszönettel!

Annamari+A.ttila
 
Szia!
Én nem vagyok nagy hozzáértő, de szerintem a jobb oldali rész kicsit kevés, talán elbírna még egy fát, a kicsit bedőlt gyökeres mögé,hogy ne legyen akkora "szünet" a hátsó kis ágakhoz viszonyítva. Inkább majd az ültetéssel akarod hangsúlyozni?
Az újrapakolt köves jobban néz ki, de az ösvény talán túl egyenes.
 
Köszönjük Peti a hozzászólást!


jobb oldali rész kicsit kevés

az ösvény talán túl egyenes

A jobb oldal története hogy egy messzebbi részt láttasson, a kidőlt fa kell hogy elhitesse a távoli sziklát és a kisebb fákat.
Az ösvény igazából egy patakmeder ami részben fel lesz töltve bazalttal, homokkal és kaviccsal, de jó a meglátásod valóban kell egy kicsit törni rajta.

A fákat nem akarjuk függőlegesen állítani, de azt sem szeretnénk hogy párhuzamok, vagy "v" betűk tűnjenek fel a berendezésben, ez eddig még nem sikerült!

Várjuk a többi hideget-meleget!

Köszönettel!

AmegA
 
Nekem a jobb hátsó monolit,ami fura.Elég szabályos.A hátra vezető ösvény szintén.Utóbbin esetleg lehetne kicsit tekerni valamelyik irányba.
Szerk:most néztem csak,hogy előzőleg nem volt ösvény és egész kellemes volt úgy is! :)
 
A jobb oldal története hogy egy messzebbi részt láttasson, a kidőlt fa kell hogy elhitesse a távoli sziklát és a kisebb fákat.
Sziasztok. Szeretném ezt megérteni, mondanátok róla többet? Mondjuk hogy minél messzebbi? A bal oldali hátsóknál? Mert az szerintem nem igazán lehetséges. Gondolom csak félreértettem.

A patak "végét" szerintem is beláthatatlanná kellene tenni (kanyarral vagy tereptárggyal), mert míg a domborzat egy út esetén ívelhet hátul lefelé, a patak "teteje" felett legfeljebb a horizont jelenhet meg ha egyenesen tart hátrafelé.
Csak ezekkel a fákkal fogtok operálni, vagy még le lesz finomítva gallyakkal? Bocs ha elkerülte a figyelmemet, de a korábbi fotókon legalábbis nem láttam gallyakat.

Nagyon akkurátusan csináltok mindent, le a kalappal.
 
+1 az ösvenymentes scape-re.(y)
Szerintem jobb volt ugy. Nagyon tetszik az egesz elrendezes, amit en valtoztatnek, az a hatrafele kidölt fa a bal oldalon, aminek a talp reszet latjuk. Szerintem ebben az elhelyezesben nem igazan ervenyesül az, hogy az egy kidölt fatörzs. En megforditanam, ugy hogy belülröl döljön kifele, kicsit ferden az akvarium bal oldala fele (szemböl nezve), vagy ha azt szeretnetek, hogy befele döljön ki, az akvarium hatfala fele, akkor pedig inkabb jobbra ferden döntenem, hogy ne a talpat, hanem magat a törzset is latni lehessen.
Egyebkent szuper!!
Mar nagyon varom, hogy viz is legyen benne, meg növenyek!!
 
Back
Oldal tetejére