• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Már nem akarnak feljönni az orgonák a hordóban vízcsere után.
Már csak azt kéne elérni, hogy penészmentesek legyenek az emers nevelés között.
Az utolsó vízcserét ozmóvízzel tervezzük.
Mit tegyünk bele, hogy kisebb esélye legyen a penésznek majd szárazon?
Van itthon foszforsav, csersavpor, ecet, sósav, biokémikusok mit ajánlanak, @inadsz ?

AmegA
 
Sziasztok!

Elkészült az elektromos csatlakozás: 2db kétkörös heti időkapcsoló 2-2 konektorral, +6db konektor.

Bocsánat azoktól, akik szeretnék már vízzel feltöltve látni a medencét, de most a kertépítés az első, az akvárium előre láthatóan nyár közepén kerül berendezésre.
Viszont lesz tó!

AmegA
 
Pont akartam kérdezni,hogy hogy áll a projekt?De akkor a tó-rol fotó beszámoló lesz?
 
Sziasztok!

Elkészült az elektromos csatlakozás: 2db kétkörös heti időkapcsoló 2-2 konektorral, +6db konektor.

Bocsánat azoktól, akik szeretnék már vízzel feltöltve látni a medencét, de most a kertépítés az első, az akvárium előre láthatóan nyár közepén kerül berendezésre.
Viszont lesz tó!

AmegA
Jöhet a beszámoló a tóról! :) Nagyon szeretnék egyet én is, az udvarunkon bővel el is fér, de amíg a gyerekek picik, addig megmaradok az információ gyűjtés szakaszában. Bár mostanában elkezdtem szemezgetni egy olyan megoldással, hogy nincs beásva a tómeder, hanem egy sziklakert veszi körbe. Így kompromisszumot kell kötnöm, mert csak kisebb merev falú meder jöhet szóba, de nem kell 4-5 évet várnom... :p
 
Sziasztok!


De akkor a tó-rol fotó beszámoló lesz?
Lesz még napló is!

Jöhet a beszámoló a tóról! :) Nagyon szeretnék egyet én is, az udvarunkon bővel el is fér, de amíg a gyerekek picik, addig megmaradok az információ gyűjtés szakaszában. Bár mostanában elkezdtem szemezgetni egy olyan megoldással, hogy nincs beásva a tómeder, hanem egy sziklakert veszi körbe. Így kompromisszumot kell kötnöm, mert csak kisebb merev falú meder jöhet szóba, de nem kell 4-5 évet várnom... :p
Képzeld Laci előre gyártott merev falú tómeder lesz összekötve egy köbméteres tartállyal, körülvéve sziklakerttel!

AmegA
 
Sziasztok!



Lesz még napló is!


Képzeld Laci előre gyártott merev falú tómeder lesz összekötve egy köbméteres tartállyal, körülvéve sziklakerttel!

AmegA
Menő! Csak nem valami hidropóniás megoldás lesz? Várom a naplót! :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Srácok, mi a baj a fóliával? Miért jobb a merev falú medence? (Kérdezem ezt úgy, hogy a másfél éve vett házunk udvarán van egy fóliás ki tó, ami folyik. :banghead:)
 
Srácok, mi a baj a fóliával? Miért jobb a merev falú medence? (Kérdezem ezt úgy, hogy a másfél éve vett házunk udvarán van egy fóliás ki tó, ami folyik. :banghead:)
Nekem spec semmi bajom a tófóliával, sőt az annyiból jobb, hogy olyan medert alakítasz ki, amilyet csak szeretnél, de ha a talajszint fölé tervezel egy sziklakerttel körülvett tavat, akkor nem- vagy csak macerásan járható út, oda a merevfalú meder a tuti. :)
 
Sziasztok!

Keszthelyen láttunk pár inspiráló fa csoportot a vasútállomás melletti parkban:IMG_1393.JPG IMG_1399.JPG IMG_1388.JPG

Mi is ligetesre tervezzük az egyik részét a medencének.

Készítek (A.ttila) egy berendező keretet betonip lapokból.
Az alap 67x120cm, előlap 8cm magas, az oldalai háromszög alakban emelkednek 30cm-ig (nem volt több anyag), a hátoldal pedig 44cm magas (a vízszint).

AmegA
 

Attachments

  • IMG_1405.JPG
    IMG_1405.JPG
    277.1 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_1405.JPG
    IMG_1405.JPG
    288.8 KB · Megtekintések: 0
Sziasztok!

Ma reggel meg akartam keresni a lyukfúró készletet a pincében és ha már ott voltam megnéztem az áztató hordókat is (több mint egy hónap után), meglepődve tapasztaltam hogy tele volt a víz szürkés lárvákkal. Utána néztem, a kikelt bogarak pille- lepkeszunyogok.
Csináltam egy gyors teljes vízcserét.
A fák színe nem változott, felázott egy kicsit a felszínük.

Még várat magára az indítás sajnos.

A.ttila
 
Sziasztok!

Bár mostanság nem lesz rá szükség, mégis vettünk egy 6 ventilátoros hűtőt.
Egy növényt is sikerült beszereznünk Ludwigia brevipes (mindkettőért köszönet Hunornak, @oRphEus -nak).


Pár hete kerti partin voltunk ahol megmentettem (A.ttila) a tűzhaláltól egy fiatal elhalt cseresznye gyökeret.
Kiszáradt fát fog játszani a berendezésben kicsit megdőlve a patakmederben, gyökerei között egy bazalttal, mintha kimosta volna a víz.

Várható indítás 3 hét múlva (emersen).

AmegA
 
Sziasztok!

Bár mostanság nem lesz rá szükség, mégis vettünk egy 6 ventilátoros hűtőt.
Egy növényt is sikerült beszereznünk Ludwigia brevipes (mindkettőért köszönet Hunornak, @oRphEus -nak).


Pár hete kerti partin voltunk ahol megmentettem (A.ttila) a tűzhaláltól egy fiatal elhalt cseresznye gyökeret.
Kiszáradt fát fog játszani a berendezésben kicsit megdőlve a patakmederben, gyökerei között egy bazalttal, mintha kimosta volna a víz.

Várható indítás 3 hét múlva (emersen).

AmegA
Na végre!3 hét az mar semmi!Februárban beszeltünk a HAC díjkiosztón,azóta varom,hogy elinduljon a projekt!
 
Sziasztok!

Fent van a lámpa a helyén.
Két szélső egymás melleti cső nem világított, a plexit kicsúsztatva (úgy is le kellett már húzni a védőfóliát) kiderült, hogy az egyik cső negyed fordulattal elmozdult, vagy eleve nem fordítottuk be jól, ezért maradtak sötétek, így legalább tudjuk hogy párosával lehet kiiktatni őket.
Az egyik csatlakozót amelyik a legjobbnak látszott (de azért kicsit lötyög) ráhúztuk az adapterre amit 5V-ra állítottuk és lám, működik a ventilátor is a világítás fölött.
Csak az nem derült még ki hogyan lehet a függesztőt visszaereszteni, mert eddig csak fölhúzni sikerült :D .

AmegA
 
Sziasztok!

Fent van a lámpa a helyén.
Két szélső egymás melleti cső nem világított, a plexit kicsúsztatva (úgy is le kellett már húzni a védőfóliát) kiderült, hogy az egyik cső negyed fordulattal elmozdult, vagy eleve nem fordítottuk be jól, ezért maradtak sötétek, így legalább tudjuk hogy párosával lehet kiiktatni őket.
Az egyik csatlakozót amelyik a legjobbnak látszott (de azért kicsit lötyög) ráhúztuk az adapterre amit 5V-ra állítottuk és lám, működik a ventilátor is a világítás fölött.
Csak az nem derült még ki hogyan lehet a függesztőt visszaereszteni, mert eddig csak fölhúzni sikerült :D .

AmegA
Ha jól emlékszem Ati sunpoweretek van?Ha igen akkor egyszerű a szitu!Megpróbálom érthetően!A sodrony végen lévő pici pöcök bebenyomasaval lehet beällittani!Mondjuk ezt az Ada-nak is jo lenne tudni,mert a 2 Solar-ral vagy 1 órát szórakoztam mire minden egyenes volt!Ők túl bonyolították!
 
Back
Oldal tetejére