• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rotala rotundifolia

az új hajtásokon?
Néhány hete ültettem őket, nekem szinte még az összes új hajtás:) Gondoltam kevesebb fényt kap, de miután visszavágtam a felszínt elérő szálakat, az alacsonyabbakról nem tűntek el a foltok. Szinte minden szálon egyformán előfordul ez a foltosodás, új hajtásokon és a már visszametszetteken is.
 
Sziasztok!
Valóban szép növény. De nálam nem tudom miért csak az utolsó 10 cm. vörösödik be,alul zöld marad. Az akvárium 38 cm magas. Ha tudnátok segíteni meg köszöném.
Szerintem ez normális, de megpróbálhatsz egy kicsivel több Micro-t adagolni.
10cm-nél többet amúgy úgysem szokás látni a stemekből, mert csak a tetejük szép. Ültess elé valamit;)
 
Szerintem ez normális, de megpróbálhatsz egy kicsivel több Micro-t adagolni.
10cm-nél többet amúgy úgysem szokás látni a stemekből, mert csak a tetejük szép. Ültess elé valamit;)
Köszönöm a válaszod.
Már próbáltam elé ültetni,de elvette a rotala a fényt.
Durván száz litere heti elosztásban 30 ml. Micro megy.
 
Úgy kell nyírni, hogy legyen előtte is élet. Elől alacsonyabbra, hátul magasabbra.
Köszönöm neked is a válaszod.
Rosszul telepitettem a növényeket inditáskor,0 hozzá értésel csak ültettem minden. Most hogy egy kicsit nagyobb a rá látásom,kezdem felfedezni hatalmas hibáim.
Példa a rotala ütetése az akvárium közepére :)
Még egszer köszönöm.
 
A hétvégén ültettem be a Rotalát az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyire szoktátok visszavágni első alkalommal ? A felszíntől nézve én egy 15-20 cm-re gondoltam ! Vagy az már sok ?
 
A hétvégén ültettem be a Rotalát az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyire szoktátok visszavágni első alkalommal ? A felszíntől nézve én egy 15-20 cm-re gondoltam ! Vagy az már sok ?

Ültetés után először várj, míg meggyökeresedik és felnő a vízfelszínig. Aztán vágd félbe és ültesd vissza a csúcshajtásokat.
 
Ültetés után először várj, míg meggyökeresedik és felnő a vízfelszínig. Aztán vágd félbe és ültesd vissza a csúcshajtásokat.
Köszönöm a segítséget !
Igen azt mindenképp meg akartam várni még eléri a felszínt, csak azzal nem voltam tisztában, hogy mennyit lehet vágni belőle !
De így már minden világos ! :)
 
Elolvasva mind az 5 oldalt. Bárcsak nekem lenne olyan nagy gondom, hogy nyírnom kellene..:))

Hozza az új hajtásokat,de a régiek barnák/rohadnak.
Az is lehet, hogy én szúrtam el az egészet, mert beültetés előtt visszavágtam, és gondolom nagy pofon volt neki, hogy szinte semmi biológia, új víz + még vissza is vágtam..
Vagy más lehet a probléma?
GA wellnes csomagot adagolom kb 400L vízhez.
mikro - makro: 20ml/nap
Carbo: 8ml
Nagynyomású CO2 reaktorral.
Power Sand Special M 1cm

ADA Aqua Soil Amazonia 6-7cm

4x54W világítással.

És mellesleg nem csak, ez a növény panaszkodik..

Tudtok nekem segíteni ebben?

u.i.: Gondolkoztam, hogy indítanák egy naplót, de lehet inkább nem.. Nem lett egy csúcs elrendezésű aki.:-/ Sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle.
 
:D:D:D
Bocsesz srácok! Most vettem észre,hogy kicsit topikot tévesztettem!:D
Azt hittem a parvula topikban vagyok..

Viszont van rotolám is. És ebben szeretném kérni a segítségetek, hogy most akkor ezt visszanyírjam?
Mert eléggé felnőtt már.

n342.jpg
 
Tisztelt urak!

Ha a rotalámnak a középen lévő levelei, halvány színűvé változtak és egyre több lyuk jelentkezik rajtuk az mire utalhat? po4 tán vas is ? Mert egyik sem lenne indokolt GA tápok mellett, más tápanyagnak a hiányára nem tudtam következtetni.Várom a tanácsaitokat.
 
Tisztelt urak!

Ha a rotalámnak a középen lévő levelei, halvány színűvé változtak és egyre több lyuk jelentkezik rajtuk az mire utalhat? po4 tán vas is ? Mert egyik sem lenne indokolt GA tápok mellett, más tápanyagnak a hiányára nem tudtam következtetni.Várom a tanácsaitokat.

Egy kicsit benéztem, nos alternanthera rosaefoliaról lenne szó, és szerintem az előttem lévőnek az is van a képek alapján.Bocsi ha offolom a topikot, de nem találtam külön ennek a növénynek topikot.:)
 
:D:D:D
Bocsesz srácok! Most vettem észre,hogy kicsit topikot tévesztettem!:D
Azt hittem a parvula topikban vagyok..

Viszont van rotolám is. És ebben szeretném kérni a segítségetek, hogy most akkor ezt visszanyírjam?
Mert eléggé felnőtt már.

n342.jpg

Lehet hogy kevés a fényed, ahogy nézem elég magas az akvárium is! Kevés lessz az a 216w!
Mikor indult az aki? Miután rendessen begyökereztek a növények akkor jön a változás.
Tetszik az akid! Kicsit magasnak látom ugyan! Nehéz lessz kitölteni a fenti teret!
Rotalát felére visszavághatod nyugodtan.
Naplót neki!
Üdv
 
Lehet hogy kevés a fényed, ahogy nézem elég magas az akvárium is! Kevés lessz az a 216w!
Mikor indult az aki? Miután rendessen begyökereztek a növények akkor jön a változás.
Tetszik az akid! Kicsit magasnak látom ugyan! Nehéz lessz kitölteni a fenti teret!
Rotalát felére visszavághatod nyugodtan.
Naplót neki!
Üdv

Szia, köszönöm,a tiéd is jól néz ki,amit látsz annak van naplója, sőt videó is van fent.:D. De ez már a második projekt, orvosoltam a magasságát atommagas táptalajjal de lassan nyitom ennek is a naplót, ha az őszkompozíció beérett.Visszatérve csak 178 watt de nem hogy kevés rohadt sok, így lejjebb is vettem, mert a zöld pont alga megtámadta az üveget.:D Hiába WPG szerint volt számítva.:D Nem rotalám van elírtam : alternanthera rosaefoliaról , utána javítottam.
Nos a rotaládat nyírhatod persze, csak várd meg még újra meglódul, addig ne nyírjad újra;)
üdv
 
Back
Oldal tetejére