• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rotala rotundifolia

Labirint, nálam elmaradt a várt hatás a képpel kapcsolatban :twisted:
Elolvastam a topicot újra, szóval ha eléri a vízfelszínt (már elérte) akkor csak vágjam vissza? :roll:
Pont ott vannak ahol az esőztető és szegények mindig összecsomózódnak :lol:

Válaszokat előre is köszi :)
 
Át...
Szerintem bárki ad neked egy pár szál Rotalát ha annyira szeretnéd, aztán úgyis damilos kell az irtására...
 
Ez így igaz! Nyár közepén kaptam Raggacs-tól én is néhány szálat. Múlt héten amikor visszavágtam a túlságosan kiálló szálakat, 36 szálat számoltam meg belőle.... :D
 
Üdv.

Vizinoveny.hu-n a kint levő képen nem az Rr van, mennyi az esély rá, hogy mégis az igazit küldik ki? Tapasztalat esetleg?
 
tuvi said:
Üdv.

Vizinoveny.hu-n a kint levő képen nem az Rr van, mennyi az esély rá, hogy mégis az igazit küldik ki? Tapasztalat esetleg?
A képen az emersen(víz felett termesztett) rotalát látod.Ők így termesztik ezt a növényt.Ha berakod a víz alá ezek a levelek átalakulnak olyanná mint amit a többiek akijában látsz.Az "átalakulás"nálam úgy zajlott,hogy ezekből a szálakból továbbfejlődő hajtások fokozatosan hozták a víz alatti formát.Alul sokáig megmaradtak még a vízfeletti levelek,de a nyírásokkor mellétűzdelt új hajtások közt fokozatosan eltűntek.
Tapasztalatom az,hogy jóval nagyobb stressz ez a növénynek,mintha eleve submers formát raknál be.Főleg úgy,hogy a vizinövény.hu-tól is gyökértelen növényt kaptam.Így szerencsétleneknek nem volt elég,hogy gyökeret is kellett fejleszteni,ráadásul még víz alá is nyomták... :)
Rotala macandrát is emersen vettem,de gyökérrel.Ő jóval hamarabb észhez tért,de le is dobálta a submers leveleit.
Ideális körülmények közt kb. három hét,míg szép lesz.
 
Értem, köszi.
Ezt néztem ki a háttérben levő kis hely kitöltésére, csak kicsit megtévesztő, hogy akis képeken egész másképp néz ki.
Ha gyökér nélkül jön, érdemes inkább kikötni, vagy talajba dugva is könnyen gyökerezik?
 
tuvi said:
Értem, köszi.
Ezt néztem ki a háttérben levő kis hely kitöltésére, csak kicsit megtévesztő, hogy akis képeken egész másképp néz ki.
Ha gyökér nélkül jön, érdemes inkább kikötni, vagy talajba dugva is könnyen gyökerezik?
Én is gyökér nélkül kaptam a rotalát és úgy is ültettem. Egy hónap telt el és már 3x akkora bokor lett hátul.
 
Sok akváriumban láttam Rotala sp green-t, de sehol nem láttam annyi fehér lebegő gyökeret amennyit nálam növesztett.
Ez így normális, vagy lehet valamit ügyeskedni, hogy inkább a zöld részekre koncentráljon és ne növesszen ennyi lebegő gyökeret? (nyírás?)
 
patzu said:
Sok akváriumban láttam Rotala sp green-t, de sehol nem láttam annyi fehér lebegő gyökeret amennyit nálam növesztett.
Ez így normális, vagy lehet valamit ügyeskedni, hogy inkább a zöld részekre koncentráljon és ne növesszen ennyi lebegő gyökeret? (nyírás?)

a gyökereket kézzel is leszedheted. nagyon vékonyak könnyű őket letépni. de olló is műxik.
 
patzu said:
Sok akváriumban láttam Rotala sp green-t, de sehol nem láttam annyi fehér lebegő gyökeret amennyit nálam növesztett.
Ez így normális, vagy lehet valamit ügyeskedni, hogy inkább a zöld részekre koncentráljon és ne növesszen ennyi lebegő gyökeret? (nyírás?)
Nálam az első hetekben hozott sok oldalgyökeret. Azokat levagdaltam és nem nőtt több. (max 1-2 és azok is lefelé mennek a szár mentén)
 
viktorlantos said:
patzu said:
Sok akváriumban láttam Rotala sp green-t, de sehol nem láttam annyi fehér lebegő gyökeret amennyit nálam növesztett.
Ez így normális, vagy lehet valamit ügyeskedni, hogy inkább a zöld részekre koncentráljon és ne növesszen ennyi lebegő gyökeret? (nyírás?)

a gyökereket kézzel is leszedheted. nagyon vékonyak könnyű őket letépni. de olló is műxik.
Köszi, akkor én is neki állok mert elég sok van, csak nem mertem hozzányúlni :roll:
 
Valaki segítene?
Adott egy 35cm magas aki, ebben lenne egy 8cm talaj, meg azért csurig se lenne vízzel. Nem fogja nagyon kinőni?
CO-t azt élesztőset kapna, tápot meg egyenlőre míg nem bírok pénzhez jutni serrát. Megfelelnek neki a körülmények?
 
Sokan használják hasonlóan magas akiban, sűrűn kell majd nyírnod, és még az is fontos kérdés, hogy meg van e a megfelelő világításod. Nem feltétlen kell neki 1W/liter, de jó ha közelíted.

Más kérdés: Van néhány növényem amik furán növekednek, vannak nagyon szép hajtások, de néha vannak kis összetöpörödöttek (valahogy összecsomósodik a teteje, nem tudom jobban leírni )
ők produkálják: Rotala, Hemianthus micranthemoides , Ludwigia Arcuata Élesztős CO2 megy carbóval kegészítve, az ingadozó CO2 szint okozhatja?
 
Back
Oldal tetejére