• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

RO szűrők cseréje. Mikor, hogy?

Sziasztok. Megis meddig kell meg folyassam a vizet? Meg mindig 80-as vizet csinal RO keszulekem. Mindent csereltem. A szenet egy oran at oblitettem....aztan bekerultek a membranok. Folyattam az oblitocsappal nyitva orakon at, tegnap is, ma is. Aztan csapot elzarva...rot gyartottam orakon at. Minden jol van osszerakva. Nem raktam semmit sem forditva stb.
 
Sziasztok. Megis meddig kell meg folyassam a vizet? Meg mindig 80-as vizet csinal RO keszulekem. Mindent csereltem. A szenet egy oran at oblitettem....aztan bekerultek a membranok. Folyattam az oblitocsappal nyitva orakon at, tegnap is, ma is. Aztan csapot elzarva...rot gyartottam orakon at. Minden jol van osszerakva. Nem raktam semmit sem forditva stb.
Kalman kalvariajat olvastad? Neki kiderult, hogy xar az uj membran. TDS mero gondolom jol mer, ennyi oblites/gyartas utan mar jo vizet kellene kapnod. :( Ha minden mast kizartal, vidd vissza, nezzek meg. Masik membran van esetleg, amivel tesztelheted?
 
Sziasztok. Megis meddig kell meg folyassam a vizet? Meg mindig 80-as vizet csinal RO keszulekem. Mindent csereltem. A szenet egy oran at oblitettem....aztan bekerultek a membranok. Folyattam az oblitocsappal nyitva orakon at, tegnap is, ma is. Aztan csapot elzarva...rot gyartottam orakon at. Minden jol van osszerakva. Nem raktam semmit sem forditva stb.
hát illő lenne,.! ennyi Ro gyártás után már 10 alatti viznek kellene hogy legyen!
 
Utoljára módosított:
Achtung!
Az egy dolog, hogy 80as víz jön a gépemből, de eddig rendesen folyt, most éppen hogy csak csöpög. A víznyomás nem változott.
Ilyenkor mi van?
 
Szép jó estét az Akvalertész kompaniának!
Ma cseréltem membránt és szűrőket a RO masinámban.
Víz 9 ppm.
A gond, hogy a gépet megdöntve levegő jelenik meg az 5 mikronos házban.
Ez gondolom nem ok.
Mi lehet a gond?
Működés közben nem folyik víz sehol a gépből,csak a csöveken illetve a szennyezett víz elzáró csapjánál.
 
Szép jó estét az Akvalertész kompaniának!
Ma cseréltem membránt és szűrőket a RO masinámban.
Víz 9 ppm.
A gond, hogy a gépet megdöntve levegő jelenik meg az 5 mikronos házban.
Ez gondolom nem ok.
Mi lehet a gond?
Működés közben nem folyik víz sehol a gépből,csak a csöveken illetve a szennyezett víz elzáró csapjánál.

Légtelenítetted előtte teljesen? Úgy értem, hogy tuti? Egy dolog biztos: bent jelentős túlnyomás van, így szerintem levegő nem fog bejutni oda kintről. Szerintem bent maradt a szerelés miatt... Majd beoldódik és eltűnik.
 
Légtelenítetted előtte teljesen? Úgy értem, hogy tuti? Egy dolog biztos: bent jelentős túlnyomás van, így szerintem levegő nem fog bejutni oda kintről. Szerintem bent maradt a szerelés miatt... Majd beoldódik és eltűnik.
Köszi @dexkill !
Döntögetéssel megoldottam.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy membráncsere esetén van-e bejáratott típus vagy márka? Elég sok fajtát lehet találni a piacon és elég nagy az árkülönbség egy adott teljesítményen belül is, de egyértelműen nem találok infót sehol róla, hogy mikre kell figyelni membrán vásárlásnál. Milyen fajtái léteznek a membránoknak?
 
Nekem , GA-s Ro készülékem van , eredetileg 50-es membrán volt benne.
450-es fojtás van rajta, azóta cseréltem 100 -as membránra, és ugyanazzal a fojtással megy, 7-es vizet csinál.
Nekem akkor csinált ilyet, mikor elszállt a membránom.

Az lenne a kérdésem, ahhoz aki ért hozzá, hogy nálam csak 300-as folytás van és 50-ről 100 GPD membránra cseréltem. A folytást is cserélnem kellene 300-ról nagyobbra?
 
Víztisztítós oldalon ezt írják:

200 - 250 ml/perc = 50 GPD alatti
300 - 350 ml/perc = 50 GPD
420 - 450 ml/perc = 75 GPD
550 - 600 ml/perc = 100 GPD
800 ml/perc = 200 GPD
1000 ml/perc = 250 - 300 GPD
1200 ml/perc = 300 - 400 GPD
1500 ml/perc = 500 GPD
 
Köszönöm @scitek . Öblítőszelepesben csak 450 ml/perc találtam. Kérhetek tippet, hogy merre keresgéljek nagyobbat?
Lehet, hogy nincs nagyobb. Váltsd ki két T-idommal meg egy csappal.
De lehet is, hogy nincs igazán jelentősége 100 ml-es különbségnek. Próbáld ki, mérj rá. Nagy valószínűséggel a jó és rossz víz arányára van valamennyi hatással, esetleg nagyon minimálisan a TDS-re. Hasonlíts össze akár két kisebbet, hogy mi velük a különbség.
 
Back
Oldal tetejére