• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

RO szűrők cseréje. Mikor, hogy?

Sziasztok!
A problémám a következő:
Fél éve cseréltem kompletten a szűrőket a membránokat ebben:
DSC00739.JPG

Kb két hónapig szuperált, de azóta 50 litert közel 30 óra alatt gyárt le.
Nyomás 3-4 bar.
Mivel indul az új aki, ma szétszedtem, de semmi extrát nem látok rajta. Az előszűrőket le sem fotóztam, mert szinte patyolatfehérek. A többi kép itt van:
DSC00735.JPG
DSC00737.JPG

Valami gyanús jel?
Még valami: mivel szennyvízbilincset használok, meglepett, hogy miután szétkaptam azt is és elindítottam a rendszert, egy csepp víz sem jelent meg a szennyvíz csövön:meh:
Korábban azt a "parancsot" kaptam, hogy neki zárva kell lenni:
DSC00743.JPG

Létezne,hogy fél éve nulla szennyvízzel gyártom az RO vizet 50l/nap aránnyal???
Ez mi célt szolgál:
DSC00742.JPG


Egy szó, mint száz: nagy a zavar a fejemben. Segítsetek!
Megvolt a három membrán csere, de újabb kérdésem lenne hozzátok @tibicuk , @ilk.balazs , @viktorlantos , @Victor
Várom kinek mi a véleménye:
Mértem a két vizet 3 bar nyomással:
(Korábban már megbeszéltük, hogy a fenti képen látható csapot nem zárhatom el, (nem jó helyre lett beépítve) mert akkor elzárom a kimenő szennyvizet: így vágtam haza 3 hónap alatt a három membránt.)
1. Teljesen kinyitott állapotban a következőt mértem:
1,5 liter szennyvíz -------------- 0,75 liter RO-34ppm
2. Félig fojtott állapotban( a kék csappal a kimenő szennyvízre)
0,6 liter szennyvíz ---------------1,5 liter RO - 29 ppm
Mindkét eset 2,5 percet vett igénybe.
Kíváncsian várom a véleményeteket, akár másokét is.
Hogyan tudnám javítani a hatásfokot és a víz minőségét? Előszűrőket egy éve cseréltem, de szemre patyolatfehérek. Pumpa mennyit javíthatna?
Köszönöm lányok, köszönöm fiúk!
 
Ennyi membránt pumpa nélkül már nem lehet hatékonyan használni. Főleg nem 3 baron. Valószínűleg ez az egyik oka, hogy nem hozza azokat az értékeket amit szeretnél.
 
Szia!
Amire 800 van írva egy fojtó szelep ez elé kellene betenni egy T idomot az ágba pedig a kék szelepet, egy T idommal utána összekötni a két hulladékvíz csövet.
Kék csap kinyitásával lehet átmosni a membránokat lezárva a fojtó szelep tartja vissza a nyomást.
Azért egy szivattyú valóban kell három membránhoz.
 
Szia!
Amire 800 van írva egy fojtó szelep ez elé kellene betenni egy T idomot az ágba pedig a kék szelepet, egy T idommal utána összekötni a két hulladékvíz csövet.
Kék csap kinyitásával lehet átmosni a membránokat lezárva a fojtó szelep tartja vissza a nyomást.
Azért egy szivattyú valóban kell három membránhoz.

fojtó szelep ez elé kellene betenni egy T idomot


Köszönöm! Igen, ezt már @tibicuk is ajánlotta a második oldalon. (Köszi Marika :) )
Igazából a kísérletezgetés miatt most jól jött...
 
Lehet hogy csak én értetlenkedek, de.... akkor most a kék csapot a többek által is ajánlott módon átkötötted egy megkerülő ágba, vagy hagytad a rendszert az első fényképnek megfelelő eredeti állapotban.
Ha átkötötted megkerülő ágba akkor teljes egészében el kell zárnod működés közben, átöblitéskor pedig teljesen kinyitni.
Ha maradt az eredeti állapot, akkor működéskor teljesen kinyitod. Átöbliteni nem tudod. Használat után, elzárva, a membrán nyomás alatti vízben van, nem szárad ki.

Ha rosszul írtam nagyon gyorsan javitson ki valaki hozzáértő! @tibicuk @Lebedy Zoltán @viktorlantos
 
Lehet hogy csak én értetlenkedek, de.... akkor most a kék csapot a többek által is ajánlott módon átkötötted egy megkerülő ágba, vagy hagytad a rendszert az első fényképnek megfelelő eredeti állapotban.
Ha átkötötted megkerülő ágba akkor teljes egészében el kell zárnod működés közben, átöblitéskor pedig teljesen kinyitni.
Ha maradt az eredeti állapot, akkor működéskor teljesen kinyitod. Átöbliteni nem tudod. Használat után, elzárva, a membrán nyomás alatti vízben van, nem szárad ki.

Ha rosszul írtam nagyon gyorsan javitson ki valaki hozzáértő! @tibicuk @Lebedy Zoltán @viktorlantos
Nem-nem. Még nincs meg az elkerülő ág....
Viszont ha a 42. válaszom megnézed, akkor kinyitott állapotban nagyon nem találtam elfogadhatónak a két értéket, mármint a szennyvíz és a RO mennyiségét. Ezt követően félállásban zártam el az eredeti módon, rosszul illesztett csapot, és lám csodát...
Persze nem akarom így hagyni; alkatrészek beszerzése után megcsinálom az öblítős változatot.
Persze az is elgondolkodtató, hogy a visszacsapó szelep megfelelően működik-e ilyen durván rossz arányok esetében(két 75-ös, és egy 50 -es membrán van bent) Nem lehet, hogy más típusú visszacsapó kell a végére???
 
Persze az is elgondolkodtató, hogy a visszacsapó szelep működik-e megfelelően
A kérdés szerintem is jogos!
Nincs és nem is láttam közelről ilyen készüléket/szelepet, de nem lehet hogy fordított állásban van a 800-as folytó szeleped, nincs rajta valamilyen nyíl hogy merre kell az áramlásnak lennie és merről folyt?
 
Utoljára módosított:
cseréltem ismét egy év után. A felállás változott, 5 mikron, aktívszén, 1 mikron lett a sorrend, hogy a membránra még kevesebb kosz jusson
Hello!
Mostanság is ilyen felállásban (5 mikron, aktívszén, 1 mikron) használod RO szűrődet?
 
Hello!
Mostanság is ilyen felállásban (5 mikron, aktívszén, 1 mikron) használod RO szűrődet?

Az utolsó alkalommal visszacseréltem 5 mikron, 2 aktívszénre. Ez elvileg jobb megolfás, ha nagy teljesítményű a készülék. Akkor lenne kimaxolva, ha ezután kerülne 1db 1 mikronos is. Illetve ketté lett osztva és automatizálva az egész. Azon az ágon ami megy a konyhába van egy ásványi anyagos utószűrő is.
 
Az utolsó alkalommal visszacseréltem 5 mikron, 2 aktívszénre. Ez elvileg jobb megolfás, ha nagy teljesítményű a készülék.

Köszi.
Nem nagy teljesítményű a rendszer.
Most cseréltem a szűrőimet,nem figyeltem és egy 75GPD-s membrán mellé
ilyen (5 mikron, aktívszén, 1 mikron) kombót kaptam.
De akkor ezek szerint, ezek az előszűrők is megteszik egy félévig nekem.?
 
Köszi.
Nem nagy teljesítményű a rendszer.
Most cseréltem a szűrőimet,nem figyeltem és egy 75GPD-s membrán mellé
ilyen (5 mikron, aktívszén, 1 mikron) kombót kaptam.
De akkor ezek szerint, ezek az előszűrők is megteszik egy félévig nekem.?
Mostanság azt látom, hogy ez a felállás, míg korábban nekem úgy rémlik, hogy a víz útját követve, előszűrő, szén-szén és a membrán(ok) volt a sorrend a gyári szetteknél. Viszont én mindenképpen hasznosnak látom a membránok előtti mikronos szűrőt, haszna akkor látszik mikor cseréli az ember, mert hiába öblítem ki a szenes szakaszt, cserekor mégis szép szürkésfekete szűrőbetétet szedek ki.
 
Köszi.
Nem nagy teljesítményű a rendszer.
Most cseréltem a szűrőimet,nem figyeltem és egy 75GPD-s membrán mellé
ilyen (5 mikron, aktívszén, 1 mikron) kombót kaptam.
De akkor ezek szerint, ezek az előszűrők is megteszik egy félévig nekem.?
Szerintem az simán jó egy ilyen szerkezethez nekem nagyobb teljesítményű van és ott én 1 mikron, 2 aktívszén, 1 mikron felállásba használom.
 
Az utolsó alkalommal visszacseréltem 5 mikron, 2 aktívszénre. Ez elvileg jobb megolfás, ha nagy teljesítményű a készülék. Akkor lenne kimaxolva, ha ezután kerülne 1db 1 mikronos is. Illetve ketté lett osztva és automatizálva az egész. Azon az ágon ami megy a konyhába van egy ásványi anyagos utószűrő is.
Linkeltél egy jó cikket ahol megemlítik hogy azoknak a visszasózó patronoknak nem sok értelme van és az is csak kevés vízmennyiségig.
 
Linkeltél egy jó cikket ahol megemlítik hogy azoknak a visszasózó patronoknak nem sok értelme van és az is csak kevés vízmennyiségig.
Én is azt olvastam és az alapján kérdeztem rá,hogy jók-e ezek a szűrők. Mert ott a poszt írója szerint:
“1/5 mikron + CTO + CTO (ez nekünk a legjobb), 5 mikron + granu. szén + 1 mikron (ez a szégyentelen ivóvizes rettenetek sajátossága, azonnal gyanút keltő kivitel).”
 
Linkeltél egy jó cikket ahol megemlítik hogy azoknak a visszasózó patronoknak nem sok értelme van és az is csak kevés vízmennyiségig.

A tiszta RO víznek nincs jó íze, annyi ásványi anyag jut a vízbe vele, hogy élvezhető legyen. Az infravörös, energetizáló utószűrőkben én sem hiszek :D
Vasárnap estére:
"A vízhálózatokban lévő túlnyomás és kacskaringós útvonal, az elektroszmog, továbbá a klór és egyéb lehetséges szennyeződések a vízmolekulák rendezett, hópelyhekhez hasonló, tetraéderes kristályszerkezetét felbontják. Az AIFIR energetizáló egységben lévő kerámiagolyók által kibocsátott infravörös fény éltető energiával, pozitív rezgéssel tölti fel a vizet, a gyors folyású patakok kövei között futó víz energiaszintjét"
 
A tiszta RO víznek nincs jó íze, annyi ásványi anyag jut a vízbe vele, hogy élvezhető legyen. Az infravörös, energetizáló utószűrőkben én sem hiszek :D
Vasárnap estére:
"A vízhálózatokban lévő túlnyomás és kacskaringós útvonal, az elektroszmog, továbbá a klór és egyéb lehetséges szennyeződések a vízmolekulák rendezett, hópelyhekhez hasonló, tetraéderes kristályszerkezetét felbontják. Az AIFIR energetizáló egységben lévő kerámiagolyók által kibocsátott infravörös fény éltető energiával, pozitív rezgéssel tölti fel a vizet, a gyors folyású patakok kövei között futó víz energiaszintjét"
bakker... ezt miért nem este láttam. Ilyen esti mesétől biztos jobban aludtam volna (y)
 
Back
Oldal tetejére