• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

Tehat feluleten.
Ha sokkal kisebba tomites belso atmeroje, mint a reduktorodon a kisebb atmero, akkor ne eroltesd, mert a kemenyebb tomites eldeformalodik, es ha nem huzod meg elegge erosen, akkor szinten ereszteni fog.
Egyebkent jol latom, hogy a reduktorodnak a peremen is van egy felverodes? A kepeden olyan 5 oranal.
Ha igen, akkor azt erdemes lenne javitani.
 
Az a baj, hogy a GA-s fehér tömítés, bár látszólag ugyanaz a méret, nem megy be a helyére. Kicsit szűkebb, és nem csúszik a csatlakozó köré a helyére.
(Egyébként ez sokkal keményebb anyag is. Az eredeti kék, az puhább gumiszerű, ez inkább mint egy kemény műanyag karika. Ez jó így? Illetve jó lenne, ha rámenne?)

CAM02109.jpg

Gumi tömítéssel nem próbálkoztál?
Szerintem legjobb... Minden palack töltésnél kicseréled és hello...
Csináltam egy videót is azoknak akiknek nem tiszta minden. Sorry a nyelvtani hibákért (errefele ilyen érdekesen ragozunk) és a háttér zajokért :D és ez nem publikus csak aki rendelkezik linkel az látja :)
Szóval csak nektek készült.
 
Gumi tömítéssel nem próbálkoztál?
Szerintem legjobb... Minden palack töltésnél kicseréled és hello...
Csináltam egy videót is azoknak akiknek nem tiszta minden. Sorry a nyelvtani hibákért (errefele ilyen érdekesen ragozunk) és a háttér zajokért :D és ez nem publikus csak aki rendelkezik linkel az látja :)
Szóval csak nektek készült.
Köszi, jó kis videó lett.
 
Amennyire én tudom talán egy másik fajta is van a boltban. vagy így vagy úgy de megoldjuk :)
A másik fajta tömítés kellett, az belepasszolt. Palack újratöltve, új tömítéssel összerakva a rendszer, kimenő nyomás 2 barra belőve. Szappanozva minden létező csatlakozási ponton, nem láttam szivárgást. Most már üzemel az akiban, hajtja a diffit. Egyelőre ok, de meglátjuk mit hoz a holnap. Addig izgulás...
 
A másik fajta tömítés kellett, az belepasszolt. Palack újratöltve, új tömítéssel összerakva a rendszer, kimenő nyomás 2 barra belőve. Szappanozva minden létező csatlakozási ponton, nem láttam szivárgást. Most már üzemel az akiban, hajtja a diffit. Egyelőre ok, de meglátjuk mit hoz a holnap. Addig izgulás...
Gumi tömítést tettél?
 
Gumi tömítést tettél?
Fekete gumi. Nem lapos, hanem "hengeres" az alakja. Talán O gyűrűnek hívják, ha jól mondták a palack töltő helyen. Egyébként ott is adtak másik tömítést is, hogy próbáljam ki. Az lapos, guminál keményebb, műanyagnál kicsit rugalmasabb, színe piros.
 
A másik fajta tömítés kellett, az belepasszolt. Palack újratöltve, új tömítéssel összerakva a rendszer, kimenő nyomás 2 barra belőve. Szappanozva minden létező csatlakozási ponton, nem láttam szivárgást. Most már üzemel az akiban, hajtja a diffit. Egyelőre ok, de meglátjuk mit hoz a holnap. Addig izgulás...
Helyzetjelentés: 24 órája nyomás alatt. Egyelőre hibamentes. Most már van remény. Úgy látszik tényleg a tömítéssel volt a baj.
 
Fekete gumi. Nem lapos, hanem "hengeres" az alakja. Talán O gyűrűnek hívják, ha jól mondták a palack töltő helyen. Egyébként ott is adtak másik tömítést is, hogy próbáljam ki. Az lapos, guminál keményebb, műanyagnál kicsit rugalmasabb, színe piros.

Az van nekem is ;)
 
Helyzetjelentés: 24 órája nyomás alatt. Egyelőre hibamentes. Most már van remény. Úgy látszik tényleg a tömítéssel volt a baj.
Minden a legnagyobb rendben, most már tuti, hogy megtaláltuk a hibát. Annyira örülök, hogy csak ennyi volt, köszönöm mindenkinek a segítséget még 1x!
 
Hali
Szereztem egy ilyen Micro Matic reduktort. Az a gondom vele, hogy nem tudom beállítani. Az alsó csapot kinyitom és a középsővel szabályozom (szabályoznám) a bubikat. Minden nap fél órát kell vele játszanom mire beáll a bubiszám. A kimenő nyomás csak 0,2bar, mégis működik vele az üveg diffúzor. Valamit rosszul csinálok, vagy a reduktor ennyire gagyi?
reduktor1vyh.png
 
Azt gondolom, a középsővel csak kemény állítást tudsz végezni. Jobban ki kellene nyitnod és a rendszerhez szükséged lenne egy tűszelepre is, amivel már el tudod végezni a finomhangolást.
(Kinyitásnál óvatosan, mert valószínűleg nincs végállás, ki tud ugrani rugóstól). Nem ismerem a reduktort, előzőeket csak feltételezem.
 
Minden a legnagyobb rendben, most már tuti, hogy megtaláltuk a hibát. Annyira örülök, hogy csak ennyi volt, köszönöm mindenkinek a segítséget még 1x!
Szombat délelőtt elutaztunk, palack utolsó pillanatban ellenőrízve, mutatók 60 bar / 2 bar. Ma este hazaérve első utam az akihoz vezet, és azt látom, hogy a nyomás leesve 20 barra (a kimenő 2,5 barra felment)! Gyorsan cuccot, gyereket lepakoltam, és hoztam a habot, hogy megnézzem hol ereszt, de addigra már kifeküdt nullára a mutató. Én ezt nem értem. Napokig tökéletes, aztán hirtelen minden el...
Amilyen idegállapotban vagyok, befestem az egészet pirosra és beledobom a Dunába...
 
Szombat délelőtt elutaztunk, palack utolsó pillanatban ellenőrízve, mutatók 60 bar / 2 bar. Ma este hazaérve első utam az akihoz vezet, és azt látom, hogy a nyomás leesve 20 barra (a kimenő 2,5 barra felment)! Gyorsan cuccot, gyereket lepakoltam, és hoztam a habot, hogy megnézzem hol ereszt, de addigra már kifeküdt nullára a mutató. Én ezt nem értem. Napokig tökéletes, aztán hirtelen minden el...
Amilyen idegállapotban vagyok, befestem az egészet pirosra és beledobom a Dunába...
Hány bubi/perc megy az 500g-os palackbol?
 
Szombat délelőtt elutaztunk, palack utolsó pillanatban ellenőrízve, mutatók 60 bar / 2 bar. Ma este hazaérve első utam az akihoz vezet, és azt látom, hogy a nyomás leesve 20 barra (a kimenő 2,5 barra felment)! Gyorsan cuccot, gyereket lepakoltam, és hoztam a habot, hogy megnézzem hol ereszt, de addigra már kifeküdt nullára a mutató. Én ezt nem értem. Napokig tökéletes, aztán hirtelen minden el...
Amilyen idegállapotban vagyok, befestem az egészet pirosra és beledobom a Dunába...

Hát ez akkor nem egy olcsó játék lesz megkeresni a hibáját, hiszen olyasmi áron töltik az 500gr-osat mint az 5kg-osat.
Elképzelhető hogy mégsem a palack és a reduktor között eresztett.
Viszont azért 20bar-on is alacsony bubiszám mellett még egy jó pár napig el kellett volna mennie.
Ha jól emlékszem nekem 5hetet bírt az 500gr-os 125l-hez.
Használsz mágnesszelepet?
Mert az ugye normális, hogy mikor a szelep lezár, akkor felmegy a nyomás és esetleg ilyenkor valamelyik csatlakozásod nem bírja. Amikor meg kinyit akkor arra megy a gáz, amerre egyszerűbb neki.
Példának nálam 2bar-ra van beállítva a reaktornak a nyomás, viszont kb. 3bar-t mutat mikor lezár.
 
Hát ez akkor nem egy olcsó játék lesz megkeresni a hibáját, hiszen olyasmi áron töltik az 500gr-osat mint az 5kg-osat.
2 doboz sörért, vagy negyed kilós kávéért töltik. Bár amennyiszer megyek, lassan alkeszek, vagy koffeinfüggők lesznek. Inkább a macera, hogy munkaidőben odaérjek. Kb 20 km-re van tőlem...
Elképzelhető hogy mégsem a palack és a reduktor között eresztett.
Viszont azért 20bar-on is alacsony bubiszám mellett még egy jó pár napig el kellett volna mennie.
Az látszik, hogy nem üzemszerű fogyásról beszélünk. Nem tudom mikor esett be 20-ra, de a 0-át igen hamar elérte, nem volt sok átmenet.
Ha jól emlékszem nekem 5hetet bírt az 500gr-os 125l-hez.
Használsz mágnesszelepet?
Igen, aquamedic-et.
Mert az ugye normális, hogy mikor a szelep lezár, akkor felmegy a nyomás és esetleg ilyenkor valamelyik csatlakozásod nem bírja. Amikor meg kinyit akkor arra megy a gáz, amerre egyszerűbb neki.
Példának nálam 2bar-ra van beállítva a reaktornak a nyomás, viszont kb. 3bar-t mutat mikor lezár.
Nekem nem változott, végig 2-ön volt, ha nyitva, ha zárva volt a mágnesszelep.
 
Back
Oldal tetejére