• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

hmm az érdekes a kis palackom is kibirja hetekig annyi bubival...
Nem tudom hol lehet még a hiba... tudsz kölcsön kérni palackot valakitől?
Mert akkor 100%ra kiderülne mi a rossz, palackon a szelep vagy a reduktor.
Igen, most jön az a játék, hogy egyesével cserélem a rendszer elemeket, és kiderül mi volt a hibás... :(
 
Biztos vagy benne, hogy beleraknak annyi gázt? a TAR súly alapján ami a palackon van meg tudod nézni mennyi üresen és csak hozzá kell adni a kilókat.
Lehet nem volt megtöltve? Bár ezt tényleg durva lenne, de manapság ki tudja.
 
Biztos vagy benne, hogy beleraknak annyi gázt? a TAR súly alapján ami a palackon van meg tudod nézni mennyi üresen és csak hozzá kell adni a kilókat.
Lehet nem volt megtöltve? Bár ezt tényleg durva lenne, de manapság ki tudja.
Előttem töltik. Palack a mérlegen, úgy nyomják tele, grammra megvan.
 
Van valami újság?
Köszi az érdeklődést. Huhh. Azóta áll a Co2, nem történt vele semmi. Munka és otthoni egyéb dolgokban is úszás volt, nem volt időm utánajárni. És így belegondolva azt sem tudom honnan szerzek cserepalackot tesztelni (meg mennyiért), és honnan szerzek cserereduktort és egyebeket tesztelni (meg mennyiért). Szóval most kis mélypont, de ráfekszek a témára és valahogy előrelendítem. Jó is, hogy rákérdeztél, legalább ez is ösztönöz kicsit... :)
 
Olvasd el a fő alkotóelemeit a leírásban. ;) Vagy a technikai adatokat. Vagy csak nézd meg a képet. :)
Most sokkal okosabb lettem..;)
Azt látom ,hogy van csak az egy másik kérdés ,hogy mennyire használható mennyire megbízható! Azt csak az tudja aki használja. Azt alkotóelemekből meg adatokból és képről szerintem nem igazán lehet megmondani...
 
Sorry, de hát az volt a kérdésed, hogy kell-e külön tűszelep, nem?
Azt gondolom, hogy mivel ez nem egy olyan termék, aminek hatékonysága összefügg más elemekkel (mint pl egy talajnál) és a GA felvette a kínálatba, valószínűleg jó a cucc. Apró finomságok persze lehetnek (pl túl érzékeny a tűszelep stb.), de az bármelyik ilyen kombinált egységnél előfordulhat (nem szériaszerűen is). Tényleg érdekelne, hogy a 4! reduktor közül miért nem a GW CO2 reduktor nyomáscsökkentő és mágnesszelep 29 900,00 Ft Green Aqua felé hajlasz? Az olcsóbb is, meg 16-an véleményezték. Ez nem rábeszélés, csak kíváncsiskodás.
 
Sorry, de hát az volt a kérdésed, hogy kell-e külön tűszelep, nem?
Azt gondolom, hogy mivel ez nem egy olyan termék, aminek hatékonysága összefügg más elemekkel (mint pl egy talajnál) és a GA felvette a kínálatba, valószínűleg jó a cucc. Apró finomságok persze lehetnek (pl túl érzékeny a tűszelep stb.), de az bármelyik ilyen kombinált egységnél előfordulhat (nem szériaszerűen is). Tényleg érdekelne, hogy a 4! reduktor közül miért nem a GW CO2 reduktor nyomáscsökkentő és mágnesszelep 29 900,00 Ft Green Aqua felé hajlasz? Az olcsóbb is, meg 16-an véleményezték. Ez nem rábeszélés, csak kíváncsiskodás.
No problem... :)
Az árkülönbség szerintem minimális ezért az nem szempont.
Pl. Állítható a kimenőnyomás
Igazából nemtudom miért ezt néztem ki:whistle:
 
Gumi tömítéssel nem próbálkoztál?
Szerintem legjobb... Minden palack töltésnél kicseréled és hello...
Csináltam egy videót is azoknak akiknek nem tiszta minden. Sorry a nyelvtani hibákért (errefele ilyen érdekesen ragozunk) és a háttér zajokért :D és ez nem publikus csak aki rendelkezik linkel az látja :)
Szóval csak nektek készült.

A videón látható szett, tartalmazza a tűszelepet? A bubiszámláló abba csatlakozik bele?
 
A videón látható szett, tartalmazza a tűszelepet? A bubiszámláló abba csatlakozik bele?
Igen, ez egy olyan fajta reduktor, ahol a buborékszámláló rá van szerelve a tűszelepre.
Jó kis videó, de a palackot nem szerencsés fekve szerelni, mert a folyékony CO2 lefagyasztja a reduktort. Gondolom az egyszerűbb szemléltetés miatt lett így összerakva.
A Green Aqua-ban fellelhető reduktorokra viszont nem lehet bubiszámlálót rögzíteni, azokat külön, a CO2 csövön kell elhelyezni. Ennek az az előnye, hogy így a bubiszámlálót jól látható helyre (pl akvárium oldala) lehet helyezni és jobban szem előtt van. Főleg reaktor esetén hamarabb észrevenni, hogy kifogyott a gáz, mintha a bubiszámláló a szekrényben lenne.
Régebben írtam egy postot a CO2 rendszer összeállításáról, esetleg ez is hasznos lehet. Palackos CO2 rendszer összeállítása | Nigro Blogja
 
Na jó, úgy látszik behaknizom az egész fórumot az új akvárium indulása előtt :D
szóval: vettem tegnap egy vadiúj GW Reduktor+Mágnesszelep kombót. Rákötöttem a palackra, megnyitottam: nyomás: 30 bar (psi -- remélem az ugyanaz, de mondjuk mindegy). Mondom hát emmámi? Elzárom a palackot, letekerem a szerkentyűt, nyomás: 30 psi. Azóta is annyi, elzárt palackkal. Ismerős ez a jelenség?
 
Ez normális. Lezárt palack nem jelenti, hogy a nyomás csökken, hiszen a lezárt palack és a szelep között még van nyomás(co2) . Növeld meg a buborékszámot vagy várj reggelig és le fog menni a nyomás.
 
Na jó, úgy látszik behaknizom az egész fórumot az új akvárium indulása előtt :D
szóval: vettem tegnap egy vadiúj GW Reduktor+Mágnesszelep kombót. Rákötöttem a palackra, megnyitottam: nyomás: 30 bar (psi -- remélem az ugyanaz, de mondjuk mindegy). Mondom hát emmámi? Elzárom a palackot, letekerem a szerkentyűt, nyomás: 30 psi. Azóta is annyi, elzárt palackkal. Ismerős ez a jelenség?

Dugd be a mágnesszelepet és elengedi a gázt.
 
Back
Oldal tetejére