• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos "Poquito a poco"

Nem vagyok egy diszkosz fan de ez a diszkoszos növényes téma bejön! Én nem szenvednék vele de örülök, h más nem ilyen lusta mint én. A ledek ahogy látom jól dolgoznak nem kell sokat várni már az ütős végeredményre.(y)
 
Újra üdvözletem mindenkinek,pont ma 5 hetes s 3 napos ha jól látom az akváriumom,igy gondoltam dobok fel némi frissitést.
Az az igazság hogy nem igazán tudtam vele foglalkozni az utolsó jelentkezésem óta, mivel történt velem egy apró baleset,a jobb csuklómon egy nagyobbacska égési sérülés igy sajna nem igazán tudok matatni vele a vizben,s bal kézzel nem igazán megy ez nekem... o_O
Igy most kicsit rendezetlenül,kisze-kuszán de növöget minden szépen,ami igazán meglepett az a parvula ami irdatlan tempóba lepi el az aljzatot,igaz nem rég kihasználva az alkalmat hogy kifogyott a CO2-m s amig töltötték nyomattam neki egy három napos Black Out-ot,mivel megjelen egy kis BGA a parvula közt igy már az is letudva s remélem soha többé nem látom viszont. :)
De viszont az meglepö hogy mit produkál az a három adag parvula amivel kezdtem!!!

A LED világitásról annyit,hogy ennek is megvannak a hátrányai,két dolgot amit hiányolok igaz ez mind javitható:
- a nagyon fókuszált fény(60fokos lencséimnek köszönhetöen),sokkal több az árnyékos rész az akváriumban mint az elötte használt T5-ös csöveknél
- a másik az a vöröses szín a fény spektrumból,mert igy a növények csak örült módon törekszenek felfele(mert ugye a kékes szín a növekedést serkeni a vöröses pedig a virágzást)

Igaz alga sincs anyi mint amennyit vártam hogy lesz,pedig a karbantartás tényleg el van hanyagolva most igy a kezem miatt,olyanyira hogy pont ma egy hosszú müanyagcsövel belenyúlva úgymond "kiporoltam" a stembokrokat,s meglepet hogy az áramlattal mennyi koszt birnak felfogni...:rolleyes:

Változás még anyi történ hogy visszatettem a 250ml Purigent a szüröbe.

Alga készlet:
-némi fonál alfga lebeg néha az áramlatban,s az árnyélkos helyeken felütötte fejét egy kis barna alga ami az ott lévö növényeknek kicsit megnehezíti az amúgy sem könnyü életét.

S most jöjjön egy-két kép:

IMG_2555.jpg




IMG_2541.jpg


IMG_2542.jpg


IMG_2545.jpg


IMG_2547.jpg


IMG_2553.jpg


IMG_2554.jpg


A fotók most készültek hajnali 2 órakkor mikor hazaértem igy már néhány növény összezárta leveleit s a halak is kicsit stresszeltek,de sajna egy éjszakai bagoly vagyok... :cool:

Aztán várom a hozzászólásokat,minden tanácsot s kritikát szivesen fogadok,mert amin lehet javitok!!!
 
Nem mondanám meg, hogy 3 cserép parvulával kezdted! Nagyon szépen terjed. A diszkoszok pedig gyönyörűek! (y)

A harcsa nem túrja ki a növényeket?
 
Nem mondanám meg, hogy 3 cserép parvulával kezdted! Nagyon szépen terjed. A diszkoszok pedig gyönyörűek! (y)

A harcsa nem túrja ki a növényeket?

Az az igazság hogy nem cserépre vettem a parvulát,mert igen ritka s nehéz beszerezni,találtam egy helyi növényest akinek pont volt három adag amit csak simán egy nedves ujságpapirba becsavarva küldött el nekem,igy mivel nincs viszonyitási alapom menyit is tartalmaz egy cserép mert még soha nem volt a kezembe ezér is irtam hogy három adag... De az inditási fotókon jól látszik mennyivel kezdtem,s ezért is lepett meg hogy szinte 5 hét alatt ilyen szinten elterjedt.
A harcsák hát mit is mondjak,itt-ott néha fellazitják a gyepet,de nem vészes,a diszkoszok egy-két hirtelen mozdulattal nagyobb kárt tudnak tenni mikor a földröl eszegetnek,ezért nekik is már inkább belógatom a kaját hogy ne a földröl keljen enniük.
 
Nagyon szép lett! Szépek a Diszkosz halaid is és nem utolsó sorban a növények . Nekem is ez az egy bajom a LEDdel hogy baromira húzza felfelé a növényeket de semmi más :) úgyhogy hajrá és sok sikert a továbbiakban ;):LOL:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére