• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pelvicachromis pulcher - Meggyhasú sügér

Jól sejtettem sajna... :( A hím odalett.

Tegnap voltam bent a közeli halasnál. Kérdeztem van-e meggy hím. Volt! :D 1,5 centis kis aranyos. :) Azért vacsinak nem akartam hazahozni... :)
 
Luna said:
Jól sejtettem sajna... :( A hím odalett.

Részvét!

Luna said:
Tegnap voltam bent a közeli halasnál. Kérdeztem van-e meggy hím. Volt! :D 1,5 centis kis aranyos. :) Azért vacsinak nem akartam hazahozni... :)

Ennyire kis étkű vagy? :D
Annak egyébként tényleg nem lett volna sok értelme. Remélem minél hamarabb találsz párt a meggyhasúdnak!
 
Van egy olyan sandám, hogy nem volt még ivarérett a hím. Olyasmi méret volt, mint a leányzó. Mindenesetre kár érte. :(
Ha mást nem, kivárom, amíg a 1,5 centis kolléga méretben is megfelelő pár lesz, vacsiméret helyett. :D
 
Van egy kicsi 35 literes aki a kisfiam szobájában .Teljesen low-tech,9w-os pilács,se táptalaj,se co2,táp is csak akkor,mikor eszembe jut.Anubiaszok,Microsorium 'nana' van benne,vékony kvarchomok.Vettem bele egy pár meggyhasút.A minapi vízcserénél vettem észre,hogy valamit nagyon őriznek és és furcsán meg-meg remek a hím.Akkor vettem észre,hogy ivadékok egy kis csapata fekszik a talajon.Már félig lement a víz,mire észre vettem.Uh,nem kellett volna cserélni,nehogy bajuk essen.Na mind egy, most már mindegy.
Van egy koponya is az akiban(a kisfiam ragaszkodott hozzá :) ),mellette már az első héten homok kupac emelkedett.Aztán megszűnt a "homok hordás" .Annyit tudtam,hogy fészket csinálnak,de nem hittem,hogy lesz belőle valami.Abból nem is lett,de ezek szerint újra próbálkoztak.Tegnap figyeltem meg,hogy a koponya mellet csinálnak egy gödröt.Ekkor sem gyanakodtam.
Az aki a fiam szobájában van,napközben a lakás más helyiségeiben tartózkodunk.Így lemaradtam mindenről.
A nőstény a koponya belsejében tartózkodik,a hím pedig terelgeti a kicsiket.Van még egy ékfoltos és egy kolibri az akiban(sajnos a nagy akiból átmentett egyetlen példány és rossz állományú kolibri maradványa.),őket a közelébe sem engedi.A kicsik olyan 4-5 mm-esek,szépen úsznak már a talaj felett.

Mivel érdemes etetni őket?
 
Hu,köszi!Sokáig hánykolódott a halas cuccaim között,amíg el nem kezdtem növényezni.Már régóta nem keveredett a kezembe.Fel fogom túrni az egész halas cuccaimat.Ha nem találom meg,kétséges,hogy a helyi üzletben kapok-e.
 
A kishalak szépen növekednek,pedig csak ma reggel sikerült megetetni őket.Szám szerint hogy megvannak-e,nem tudom. A kis gombolyag ugyan akkorának látszik.Ami furcsa,hogy most a nőstény őrzi őket,a férfinépet elzavarja onnan.Pár napja még fordítva volt.A hím a növények között elbújva kuksol megtépázva.Olyan,mintha beteg lenne.Ez normális dolog,hogy így felcserélődnek a szerepek?
 
Amikor kiskoromban voltak meggyhasúink, az fogott meg bennük a legjobban, amikor a picurkákat terelgette a nőstény, szóval igen, egy idő után az anya veszi át ezt a szerepet. A hímre viszont okosat nem tudok mondani sajnos. :( Remélem rendbe jön.

Peca: Köszi az infót.
 
Szerintem egy időre (míg a kicsik el nem választhatóak az anyjuktól) különítsd el a hímet egy másik akiba. Ha a nőstény begurul akár végzetes is lehet a verekedésük.
 
Köszi Eq,beraktam a nagy akiba,rögtön kivirult,szedeget,kutat,úgy néz ki ,semmi baja.
 
:D :clap:

Remek!
Szívesen máskor is! Ha tudok, segítek! Ha minden rendben lesz akkor hamarosan olyan lesz mint fénykorában! :thumbup:
 
tibicuk said:
Van egy kicsi 35 literes aki a kisfiam szobájában .Vettem bele egy pár meggyhasút.....Akkor vettem észre,hogy ivadékok egy kis csapata fekszik a talajon.....

A kishalak szépen fejlődnek,kb. 12-15 db lehet.Már régóta esznek nagyon apróra zúzott granulátumot.Van egy óriás köztük,olyan 2centis,szinte már már színes.Teljesen uralja a terepet,őrzi a területet.Kicsinyített mása az apukájának.Van köztük egy súlycsoportban lévő kislány is.A többiek elég vegyes társaság,van 1.5 és 1 cm-es is.
Az anyukát kb. egy hete betettem a nagy akiba,a hím mellé,mert nagyon elhúzódott,elbújt,apatikusan viselkedett.Aztán ezt csinálta a nagy akiban is.Már kezdtem aggódni,hogy valami baja van.Mára már a hímmel szépen szóba áll.Mind a ketten gyönyörű színekben pompáznak.
 
Sziasztok.Olyan kérdésem lenne hogy ez a fajta sügér neonhalakkal mennyire tartható együtt,lehet e együtt tartani a kettőt,ha igen 140l-re hány darabot javasoltok 20-30 neon mellé.
 
Nálam is neonokkal van társítva egy nőstény. Hímet sajnos nem tudok beszerezni pillanatnyilag. Egy párat betehetsz melléjük szerintem. Arra figyelj, hogy amikor megveszed őket, ténylegesen egy párról legyen szó, különben nem fix, hogy elfogadják egymást.
 
Luna said:
Nálam is neonokkal van társítva egy nőstény. Hímet sajnos nem tudok beszerezni pillanatnyilag. Egy párat betehetsz melléjük szerintem. Arra figyelj, hogy amikor megveszed őket, ténylegesen egy párról legyen szó, különben nem fix, hogy elfogadják egymást.


Értem.Délelőtt elmentem a boltba és egyetlen árva példány maradt amit magába nem akartam elhozni,úgyhogy most várakozó álláspontra váltok,de azért köszönöm a megerősítést.
 
Sok-sok meggyhasú babát vettem ma észre az akváriumban! :) Hiába, megvannak ennek a hobbynak is a szépségei, hiába is keseríti el néha az embert.
Valaki nem tudja, hogy mikortól kell őket etetni? Pár naposak lehetnek, már néha kisebb "sétákra" mennek a szülőkkel.
 
Grat a szaporulathoz :clap: Kezdj el keltetni sórákot nekik. Mire kikelnek, már el is fogják fogadni ;)
 
Atti, ezek MÁR úsznak. :D Olyan 6-7 naposnak saccolom őket (tegnap még nem voltak, az elúszási idő papíron 5-6 nap ugye).
 
Back
Oldal tetejére