• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paparazzi első növényese

Kb 8 cm hosszú ez az állat. A tubifex amit a boltban veszek ehhez képest icipici. Ha került az aksiba gondolom látni fogom, hogy a felszín felett himbálódzik.


Ez tubifex!

Túrja a talajt és ha a halak észreveszik esznek egy jót!
Ha elszaporodik szennyezi a vizet!
 
Nekem is volt ilyen féreg szerű állatka az előző setup alatt. Én valahol azt olvastam, hogy nem ellenőrzött származású növénnyel lehet behurcolni. Én mindenesetre nem mertem volna a tenyeremre rakni :). Easy Carbot amúgy nem csípi, ha félbe vágod külön életet él a két fele, nekem a rotala gyökerénél volt egy csomó, később a szűrőben is felhalmozott sajnos....
 
Sziasztok!

Két hete beüzemeltem a 4*24 W lámpám, sajna azonnal kijött, hogy kevés az Atman CF 800 külső szűrő. Az akvárium falát kb 1 hét alatt bevonja a zöld alga illetve a növényeken megjelent az ecsetpenész alga.

Jelenleg 15 cm re van a víz felszínétől a lámpa és 8,5 órát világítok vele.







Tegnap szereztem egy EHEIM Compact + 2000 szivattyút nekikezdek a diy szűrőépítésnek pvc csőből.

Közben eszembe jutott valami. Szerintetek javulna a szűrésem, ha az Atman CF 800 motorját kikapcsolnám és rákötném szárazon az EHEIM Compact + 2000 szivattyút?
 
Nagyon sok a 8,5 óra és túl közeli a 15cm-es távolság. Mivel az akvárium még nem állt be rendesen, ezért az extra szűrés sem fog segíteni, sőt a túl erős áramlás az ecsetalga kedvence lesz. Vedd vissza a fényt mind magasságban, mind időtartamban. Ha kevésnek érzed a szűrésed, akkor inkább még egy szűrőt javasolnék, mint egy erőmű építését. A 2000 liter/óra szerintem fojtás nélkül sok lesz, bár egy reaktorral terhelve lehet már nem lenne vészes.
 
Köszi eMZé!

Módosítok rajta! Távolság 20 cm lesz és 7,5 óra megvilágítás.
Jó a megérzésed. Ha már barkácsolok természetesen a rendszerbe kerül egy reaktor is;)
Jani

, post: 85175, member: 2228"]Nagyon sok a 8,5 óra és túl közeli a 15cm-es távolság. Mivel az akvárium még nem állt be rendesen, ezért az extra szűrés sem fog segíteni, sőt a túl erős áramlás az ecsetalga kedvence lesz. Vedd vissza a fényt mind magasságban, mind időtartamban. Ha kevésnek érzed a szűrésed, akkor inkább még egy szűrőt javasolnék, mint egy erőmű építését. A 2000 liter/óra szerintem fojtás nélkül sok lesz, bár egy reaktorral terhelve lehet már nem lenne vészes.[/quote]
 
Sziasztok!

Bár most épp nincs kánikula, de végre befejeztem a múlt héten elkezdett diy akvárium hűtésem.

Felhasznált anyagok:

3 db kiselejtezett 7 cm-es pc ventilátor
1 régi nokia töltő
2 db rugós szorító a praktikerből 300 Ft
1 db plexi lap melyet 50 cm x 25 cm méretben 3 mm vastagságban 890 Ft-ért veszteget hobbyüveg néven a praktiker.

Köszönöm Rudi barátomnak az ötletet és a bátorítást J

Képek:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Egy képen a régi és az új:) Ezt követően a régit szét is szedtem.

Uploaded with ImageShack.us

ImageShack Album - 11 images
 
Jelenleg ilyen a dzsungel:)

2013-10-15
 
Back
Oldal tetejére