• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Pandacsík akvárium ( Rizsföld :) )

Nyah ez is letudva. Szet boritottam az egeszet, kiszedtem az aljzatot. Kivalogattam a fehereket a fekete szemektol. (Zsolt, Micro, mielott belelendulnetek, senki nem igert be erte egy sort, magamtol csinaltam) visszapakoltam mindent, (a szuroracsot is) kipucevaltam a csoveket, es meglett a ludas. Az uvegszivo nagyon vastagfalu volt, szinte 6-os lyuk volt benne. Kapott egy jbl szivot. Most minden jo, de, hogy ez az atman nincs 750l/h-s az is biztos.
Alvas van, reggel melo. 345521a3654cccda3ff6b2ce4c8d6456.jpg
 
Nyah ez is letudva. Szet boritottam az egeszet, kiszedtem az aljzatot. Kivalogattam a fehereket a fekete szemektol. (Zsolt, Micro, mielott belelendulnetek, senki nem igert be erte egy sort, magamtol csinaltam) visszapakoltam mindent, (a szuroracsot is) kipucevaltam a csoveket, es meglett a ludas. Az uvegszivo nagyon vastagfalu volt, szinte 6-os lyuk volt benne. Kapott egy jbl szivot. Most minden jo, de, hogy ez az atman nincs 750l/h-s az is biztos.
Alvas van, reggel melo. View attachment 51916
Azért csak beleszólok.:p
Legközelebb, ha megyek hozzád, vagy találkozunk, a fáradságodért viszek +ban egy sört.:);)
 
Fogalmam sincs. Semmi sincs szinte ami kedvez neki. Túl vagyok a szűrő szétszedésen, hát mit ne mondjak, mintha tegnap raktam volna össze. Patika tiszta. meg a perlon is annyira,hogy öblíteni sem kellett. Alul kerigyürü, valahogy belekerült de már kidobtam belőle, felül matrix. Most alulra tettem ezt a kutya keksz formájú valamit, meg eheim subot. Bacik?? nulla. Pontosan olyan volt a szűrőanyag mintha zuhany alól vettem volna ki. Gyanítom ez a szűrő nem forgat eleget. Sőt. mindjárt begorombulok és bevágom alá a felújításra szánt jbl-t. Bár kicsit szörcsög de elmúlik pár hét alatt.

Ihletem van :) boritom kifelé az akváriumot meg a szűrőt. :)
Carbot adagolsz az akváriumba? Nekem az tűnt fel, hogy amelyik akváriumba megy carbo, annak a szűrője és a csövei sokkal tisztábbak. A carbo nélküli akvárium csöveiben 2 hét alatt megjelenik az a barna baktérium lerakódás. A szűrőben is szép barna minden. A carbos aki 2 hónap múlva is patyolat tiszta. Szerintem a carbo rendesen pusztítja a bacikat. Csak az a baj, hogy ez ugyebár nem annyira jó.
 
Carbot adagolsz az akváriumba? Nekem az tűnt fel, hogy amelyik akváriumba megy carbo, annak a szűrője és a csövei sokkal tisztábbak. A carbo nélküli akvárium csöveiben 2 hét alatt megjelenik az a barna baktérium lerakódás. A szűrőben is szép barna minden. A carbos aki 2 hónap múlva is patyolat tiszta. Szerintem a carbo rendesen pusztítja a bacikat. Csak az a baj, hogy ez ugyebár nem annyira jó.
Nem adagolok ebbe semmit. Probalom kerulni a vizbe juttatott kemikaliat. Ezekre nagyon figyelek.
 
Tetszik ahogy pattogva gyurik be a kajat. Brutal szepek a tieid. Ketszer akkorak mint az enyemek.
nem nagyobbak csak nálam közelebb tudsz menni az akváriumhoz, nincs előtte az ebédlőasztal :))))
Egyébként ennyit arról hogy kizárólag algát esznek. Nálam hétköznap garnélakaját esznek (na meg spirulina vacsit), hétvégén zöldséget. Nálad meg csoffadtak maradnak az algától ;)
 
nem nagyobbak csak nálam közelebb tudsz menni az akváriumhoz, nincs előtte az ebédlőasztal :))))
Egyébként ennyit arról hogy kizárólag algát esznek. Nálam hétköznap garnélakaját esznek (na meg spirulina vacsit), hétvégén zöldséget. Nálad meg csoffadtak maradnak az algától ;)
Hat persze mert nincsen alga. Festeni nem tudnak, igy az ecsettel nem sokra mennek. Varok meg egy fajta ledsort hogy tudjak fenyt csinalni. Tudnek algat idezni szamukra de mivel nitrat erzekenyek nem szivesen vagom tele macroval. El is felejtettem Luigi baratunk mondott egy jo tippet... Csak nagyon kiment a fejembol. Holnap meg csinalom. Addig is veszek minden finomsagot nekik es televagom.
Szoval ez is mutatja a noveny iranyultsagomat. Hiaba tetszik meg kedvelem a pandakat. Egy microsoriumot tobbe nezek igy hajlamos vagyok teljesen megfeledkezni roluk.
 
Hat persze mert nincsen alga. Festeni nem tudnak, igy az ecsettel nem sokra mennek. Varok meg egy fajta ledsort hogy tudjak fenyt csinalni. Tudnek algat idezni szamukra de mivel nitrat erzekenyek nem szivesen vagom tele macroval. El is felejtettem Luigi baratunk mondott egy jo tippet... Csak nagyon kiment a fejembol. Holnap meg csinalom. Addig is veszek minden finomsagot nekik es televagom.
Szoval ez is mutatja a noveny iranyultsagomat. Hiaba tetszik meg kedvelem a pandakat. Egy microsoriumot tobbe nezek igy hajlamos vagyok teljesen megfeledkezni roluk.
hát láttad nálam most mennyi növény és kő van a pandáknak... Vagy nem láttad mert nagyon halovány a világítás nálam. Na meg áramlás sincs. Lehet azért nőnek ekkorára hogy majd kiugorjanak és bosszút álljanak rajtam a tartási körülményekért :mask:
 
No, és hol a képes beszámoló a gömbhalakról? Náluk mi volt ma a vacsi? Hogy sikerült beszokniuk? Sikerült dúsabb növényzetet varázsolnod a kockájukba, mert szeretnek bújkálni.
Beszoktatas a szokasos, csigakat dobalok be nekik a garnisokbol. Planariakat szoktam meg szedegetni ugy nez ki azt is megeszik. Nagyon meg nem dusitottam be novennyel de tettem meg hozza azert. Kis 30-as chihi rgb figyel felettuk. Teljes kepet meg nem csinaltam. IMG_20180429_163012_HDR.jpg
 
Eszméletlen jópofa jószágok.
Erős fény, meg nagy áramlás nem is kell nekik, viszont a susnyásban imádnak kergetőzni.
Nálam a jól átmosott, élő tubifex, meg az élő és fagyasztott vörös szúnyoglárva is nagy kedvenc.
És gondolom, az újszülött garnélákat is két pofára zabálhatja, mert a nagyokat ugyan nem piszkálja, de szaporulat nem nagyon van mellette!:whistle:
 
Nyah kerem szepen. Amig megjonnek a rendelt spirulina poraim Kinabol, kedvenc anyosom vett nekem egy bioboltban BIO spirulina port, amit termeszetesen Kinabol rendelnek. 100%bio. Elhisszuk nekik mint a tescoban a glutenmentes tejfolt, bar nem tudom a tehen mibol allitja elo. Viszont kaptam felvilagositast, hogy Kinaban azert nem erofeszites bio cuccokat eloallitani, mert olyan szinten legszennyezett, hogy se gomba, se virus, sem insekticidek nem eltek tul. Megnyugodva adagolom a garniknak, es a pandaknak. Bar a pandak eddig eszre sem vettek. Biztosan a spenot elveszi az erdeklodesuket.
 
Back
Oldal tetejére