• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Tökéletesen laikusként kérdezem:
Ilyenkor nem lehet megoldás a szennyvíz ágon a csappal tovább fojtani a rendszert?
Az öblítőcsap teljesen elzárt állapotban van, így csak egy vékony sugárban folyik épp a szennyívz, a tiszta víz pedig csöpög csak. Ennyi a maximum, amit ki tudok hozni a jelenlegi állapotból.
Szerintem 2 bárnál nem lehet több a nyomás. A zuhanyt is kínkeserves normálisan beállítani. :-D
 
3 bartol folfele tudnak ezek a rendszerek normalisan mukodni, idealis esetben 6 bar kene
Na ez az! Ezt tudom én is, denem gondoltam, hogy ennyire gyenge a rendszer.
Megpróbálok venni egy nyomásmérőt, hogy legalább valami eredményem legyen és ahhoz képest tudjak gondolkodni valami nyomásfokozóban.
Vagy költözök! :-D
 
Az öblítőcsap teljesen elzárt állapotban van, így csak egy vékony sugárban folyik épp a szennyívz, a tiszta víz pedig csöpög csak. Ennyi a maximum, amit ki tudok hozni a jelenlegi állapotból.
Szerintem 2 bárnál nem lehet több a nyomás. A zuhanyt is kínkeserves normálisan beállítani. :-D
A 2bar tényleg kevés ehhez. Én viszont nem az öblítő szelepre gondoltam, hanem arra, ami utána van, magán a szennyvíz ágon.
 
A 2bar tényleg kevés ehhez. Én viszont nem az öblítő szelepre gondoltam, hanem arra, ami utána van, magán a szennyvíz ágon.
16650683_10208266249875381_1587760856_o.jpg
A szennyvíz ágon csak az öblítőszelep van a csappal semmi más. A képen a csap (fekete) pon a másik oldalon van.
 
Itt az oblito es a fojtoszelep egyben van. Ha teszel be nyomasmerot, ne a keszulek ele hanem az eloszurok es a membran koze tedd, az ottani nyomas a lenyeg fojtott allapotnal.
 
Sziasztok.
A dennerle 190es ozmó készülékem a garázsban van, viszont ott jelenleg 15 fok van, szuterin formájában. a víz így elég hideg a 60 literes hordóban amit legyártott a szűrő, egyből nem önteném bele az aksiba. Szerintetek mivel melegítsem fel? Lógassam bele az akvárium vízmelegítőjét előtte való nap? vagy vödrökbe hozzam fel előtte nap a vizet és szoba hőmérsékleten maradjon (23-24 fok) esetleg? Bár ez azért ki is nyuvasztanak ha itt tárolgatom fent a vödröket :D Vélemények esetleg megoldásokról? :) köszönöm :)
 
Szerintem bárhogy, ami neked megfelel :) Akár fazék-tűzhely kombóval is.

Akkor valamit ki kell találjak erre, így nem maradhat az biztos, lehet hogy lesz egy második vízmelegítőm amit ilyenkor csak belelógatok és akkor meg van oldva a vízmelegítési kérdés. :)
 
Sziasztok.
A dennerle 190es ozmó készülékem a garázsban van, viszont ott jelenleg 15 fok van, szuterin formájában. a víz így elég hideg a 60 literes hordóban amit legyártott a szűrő, egyből nem önteném bele az aksiba. Szerintetek mivel melegítsem fel? Lógassam bele az akvárium vízmelegítőjét előtte való nap? vagy vödrökbe hozzam fel előtte nap a vizet és szoba hőmérsékleten maradjon (23-24 fok) esetleg? Bár ez azért ki is nyuvasztanak ha itt tárolgatom fent a vödröket :D Vélemények esetleg megoldásokról? :) köszönöm :)
200 W-os akva fűtő?
 
200 W-os akva fűtő?

Egy 125 W-os eheim lóg most az akváriumban, arra gondoltam hogy az onnan kikerül, akarok egy külső fűtőt venni úgyis mostanság és akkor erre jó lenne. Viszont nem tesz kárt a hordó oldalában ha hozzáér? Ezek az új hordók olyan vékony műanyagból vannak hogy nehogy megolvadjon vagy ilyesmi ha hozzáér.
 
Egy 125 W-os eheim lóg most az akváriumban, arra gondoltam hogy az onnan kikerül, akarok egy külső fűtőt venni úgyis mostanság és akkor erre jó lenne. Viszont nem tesz kárt a hordó oldalában ha hozzáér? Ezek az új hordók olyan vékony műanyagból vannak hogy nehogy megolvadjon vagy ilyesmi ha hozzáér.
Ha aggódsz, hogy kiégeted a hordó oldalát, készíts távtartót és úgy lógasd bele a hordóba.
 
Ha aggódsz, hogy kiégeted a hordó oldalát, készíts távtartót és úgy lógasd bele a hordóba.

Jobban belegondolva feltapaszthatom két tapadókoronggal a hordó oldalára is, úgyis van pár felesleges a szekrényben. és ha mást nem akkor keresztbe teszek a hordó tetején egy akármit, arra felkötöm a fűtőt és le van tudva :D Úgy tűnik akkor ez lesz a megoldásom :)
 
Akkor valamit ki kell találjak erre, így nem maradhat az biztos, lehet hogy lesz egy második vízmelegítőm amit ilyenkor csak belelógatok és akkor meg van oldva a vízmelegítési kérdés. :)
Viszont mielőtt melegítenéd a hordóban a vizet, előtte szerintem érdemes volna leszigetelni, pl betekerni polifoammal, mert így a fűtő nem fogja bírni, és nagy eséllyel folyamatosan megy az mellett, hogy fel sem tudja majd felfűteni a vized.
 
Viszont mielőtt melegítenéd a hordóban a vizet, előtte szerintem érdemes volna leszigetelni, pl betekerni polifoammal, mert így a fűtő nem fogja bírni, és nagy eséllyel folyamatosan megy az mellett, hogy fel sem tudja majd felfűteni a vized.

Hmm igaz, nagyon is, maradt valahonnan pár méternyi 5 centis szivacsom, azt köré tekerem majd és akkor és az hátha megtartja majd. Köszönöm a tanácsod! :)
 
Egyébként nem viccből írtam a tűzhelyet :) Hosszútávon persze a fűtő a jó megoldás, de mivel ha a garázsban használod, a hideg környezet folyamatosan lefelé fogja húzni, ergo a fűtő hatásfoka romlani fog. A lakásban meg azt mondtad, nem akarod tárolni. A merülőforraló lehet hatékonyabb :) A tűzhelyen ha felmelegítesz 10 l vizet 90 fokosra, azt 50 liter 10 fokoshoz keverve kapsz 60 liter 23 fokos vizet - ha jól számolok... és 10 perc alatt megvan.
 
Egyébként nem viccből írtam a tűzhelyet :) Hosszútávon persze a fűtő a jó megoldás, de mivel ha a garázsban használod, a hideg környezet folyamatosan lefelé fogja húzni, ergo a fűtő hatásfoka romlani fog. A lakásban meg azt mondtad, nem akarod tárolni. A merülőforraló lehet hatékonyabb :) A tűzhelyen ha felmelegítesz 10 l vizet 90 fokosra, azt 50 liter 10 fokoshoz keverve kapsz 60 liter 23 fokos vizet - ha jól számolok... és 10 perc alatt megvan.

Lassan már ott tartok hogy a hordó alá gyújtok :D Viszont úgy döntöttem ki fogom próbálni mindegyik lehetőséget, kb 30-40 litert veszek ki a hordóból, utána rátöltök hogy teli legyen ezért végül is mindig friss lesz a víz, meg vissza is hűl, nyáron nem lesz ez gond mert melegszik a garázs is, de ilyen hidegben még azért vannak problémák ezzel :)
 
Ezek a belógatós akváriumi fűtők teljesen elmeríthetők vajon?

Én is azon gondolkozom hogy berakok egyet az RO hordó aljába, és ahogy folyik a víz bele folyamatosan fűti fel. Bár nekem a fürdőben van, de akkor is hideg víz megy az akvába mindig.
 
Én a 30%-os vízcseréket a nagy teljesítményű RO-val direktben az akváriumba tolom, fűtő nélkül. 1 perc/1 liter sebességgel, így nem túl gyors a változás. 2, max 3 foknál többet sosem esik le a hőmérséklet. Bírják a halak és a taiwanok sem panaszkodtak eddig. Persze egy feles vízcsere már más, oda muszáj valamilyen fűtő.
 
Az a baj hogy én is hordózok, 50%-os vízcsere és 1000L/h pumpával tolom vissza, az meg elég hirtelen lehűlés.
 
Back
Oldal tetejére