• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Ezek a belógatós akváriumi fűtők teljesen elmeríthetők vajon?

Én is azon gondolkozom hogy berakok egyet az RO hordó aljába, és ahogy folyik a víz bele folyamatosan fűti fel. Bár nekem a fürdőben van, de akkor is hideg víz megy az akvába mindig.
Igen elmeríthetőek. Legalábbis nálam még nem reklamált se a jbl, se az eheim, se az oase fűtő ;)
 
Hiába van a fürdőben, a 120 liter jéghideg víz nem melegszik fel két nap alatt sem. Annál tovább nem raktározom a lakásban. :)
 
Ja. :) Csak van rajta egy jel hogy hol legyen a víz szintje ezért inogtam meg hogy a hőfokállító potinál necces lehet. :)
azért az durva lenne hogy egy kis hullámzás esetén már szikrázna :hungover:
letesztelni egyébként sem árt, főleg ha kicci occó kínai, de nem hiszem hogy bármi történni fog.
Leginkább azt határozzák meg szerintem a kis hullámvonallal hogy mi a minimum vízszint, hogy ne melegedjen túl a fűtő, ha víz nélkül melegítene.
 
Szerintem tök felesleges ezen rágódni,egy nap az akiban simán felmelegszik 23fokosra!

Az lehet hogy felmelegszik de a hirtelen hőmérséklet változás (23-24 fokos vízbe beleönteni a 15 fokos vizet) nem tesz jót az élővilágnak úgy tájékozódtam. Felesleges lenne stresszelni mindent ha van megoldás rá :)
 
Ja. :) Csak van rajta egy jel hogy hol legyen a víz szintje ezért inogtam meg hogy a hőfokállító potinál necces lehet. :)
Az a minimum vízszintet jelenti. ;) Maximum annyira lóghat ki a vízből, nehogy elpattanjon, stb...
 
Helyes, akkor berakom a hordó aljára és kész. :)

Ezek azért vízállóak. Egy akvában nincs olyan szélsőségesség, hogy belepréselődjön a víz. Mellesleg, szemrevételez, hogy milyen az állapota. Ha repedezett, akkor kuka.
 
En is csak beledobtam a 120l es muanyag hordoba a 300 as futot es kesz.
Csak a vizcsere elott egy nappal kapcsolom be a futest.
A hordot 2-3 nappal elotte feltoltom.
 
Olyat kérdezek, hogy magam is megbánom :)
Bent lehet hagyni a hordóban a vízpumpát? Sózatlan vagy inkább sózott vízzel? Szépen összeszerkesztettem a csővel, fedéllel, nem szivesen emelgetném ki-be.
A kérdésem oka az, hogy véletlen bent hagytam élelmiszeriparban is használatos csövet a hordóban úgy, hogy sózatlan vízben állt 5 napig. Mikor kivettem teljesen opálos és síkos volt. Miután kivettem és megszáradt újra átlátszó lett. Azért ott volt valami kémhatás gondolom. Nem biztató a dolog és nem áldoznám fel az 1000-es eheim szivattyút csak azért mert kényelmes vagyok.
 
Olyat kérdezek, hogy magam is megbánom :)
Bent lehet hagyni a hordóban a vízpumpát? Sózatlan vagy inkább sózott vízzel? Szépen összeszerkesztettem a csővel, fedéllel, nem szivesen emelgetném ki-be.
A kérdésem oka az, hogy véletlen bent hagytam élelmiszeriparban is használatos csövet a hordóban úgy, hogy sózatlan vízben állt 5 napig. Mikor kivettem teljesen opálos és síkos volt. Miután kivettem és megszáradt újra átlátszó lett. Azért ott volt valami kémhatás gondolom. Nem biztató a dolog és nem áldoznám fel az 1000-es eheim szivattyút csak azért mert kényelmes vagyok.


Nem lesz semmi baja szerintem. A RO víz egy kicsit savasabb és talán ezért, de általában a vízben kifehérednek a műanyag dolgok. A tapadókorongok is ki fehérednek és ha kiveszed vissza átlátszósódnak egy idő után.
 
Olyat kérdezek, hogy magam is megbánom :)
Bent lehet hagyni a hordóban a vízpumpát? Sózatlan vagy inkább sózott vízzel? Szépen összeszerkesztettem a csővel, fedéllel, nem szivesen emelgetném ki-be.
A kérdésem oka az, hogy véletlen bent hagytam élelmiszeriparban is használatos csövet a hordóban úgy, hogy sózatlan vízben állt 5 napig. Mikor kivettem teljesen opálos és síkos volt. Miután kivettem és megszáradt újra átlátszó lett. Azért ott volt valami kémhatás gondolom. Nem biztató a dolog és nem áldoznám fel az 1000-es eheim szivattyút csak azért mert kényelmes vagyok.
Kérdezd meg a pumpámat, hogy milyen érzés neki fél éve ázni. A cső szintén gusztustalan színű és tapintású. Nyugodtan áztasd :)
 
Merülő vízforraló nem jó ?
Ezerpárszáz forintos tétel még a szarvasi is.

Pl 700w:

View attachment 26283
Bocsásson meg mindenki a cinikusságomért, de ezt ki kell írnom magamból:
Elhangzik egy kérdés, ami kvázi arról szól, hogy "hogyan melegítsünk vizet?" :confused: A kérdező ismeri az akváriumi fűtőt, de hatékonyabb megoldást keres. Én jóindulattal feltételeztem, hogy nem arról van szó, hogy nem főztünk még soha teát stb. hanem a víz "megrontásának" parájáról. Ezért írom a fazéknyi víz tűzhelyes melegítését illetve - szintén - a merülő vízforralós megoldást, ami valóban olcsó és izmosabb. De ez sem jó!. Visszatérünk az akvárium fűtőhöz és mire kettőt pislantok már ott tartunk hogy mégis csak ez lesz a legjobb megoldás, de lehet-e ezt víz alá meríteni :confused:
Ezek után már én is nagyon kíváncsian várom a világmegváltó megoldásokat a víz melegítésének lehetőségeire.
 
Bocsásson meg mindenki a cinikusságomért, de ezt ki kell írnom magamból:
Elhangzik egy kérdés, ami kvázi arról szól, hogy "hogyan melegítsünk vizet?" :confused: A kérdező ismeri az akváriumi fűtőt, de hatékonyabb megoldást keres. Én jóindulattal feltételeztem, hogy nem arról van szó, hogy nem főztünk még soha teát stb. hanem a víz "megrontásának" parájáról. Ezért írom a fazéknyi víz tűzhelyes melegítését illetve - szintén - a merülő vízforralós megoldást, ami valóban olcsó és izmosabb. De ez sem jó!. Visszatérünk az akvárium fűtőhöz és mire kettőt pislantok már ott tartunk hogy mégis csak ez lesz a legjobb megoldás, de lehet-e ezt víz alá meríteni :confused:
Ezek után már én is nagyon kíváncsian várom a világmegváltó megoldásokat a víz melegítésének lehetőségeire.
Valahogy meg kellene oldani a vízrészecskék gyors mozgatását, és attól biztos felmelegedne :D
 
Bocsásson meg mindenki a cinikusságomért, de ezt ki kell írnom magamból:
Elhangzik egy kérdés, ami kvázi arról szól, hogy "hogyan melegítsünk vizet?" :confused: A kérdező ismeri az akváriumi fűtőt, de hatékonyabb megoldást keres. Én jóindulattal feltételeztem, hogy nem arról van szó, hogy nem főztünk még soha teát stb. hanem a víz "megrontásának" parájáról. Ezért írom a fazéknyi víz tűzhelyes melegítését illetve - szintén - a merülő vízforralós megoldást, ami valóban olcsó és izmosabb. De ez sem jó!. Visszatérünk az akvárium fűtőhöz és mire kettőt pislantok már ott tartunk hogy mégis csak ez lesz a legjobb megoldás, de lehet-e ezt víz alá meríteni :confused:
Ezek után már én is nagyon kíváncsian várom a világmegváltó megoldásokat a víz melegítésének lehetőségeire.

Holnap reggel megy a fazékba a víz és felfűtöm, aztán vissza a hordóba és aztán jön fel az akváriumba. Mondjuk ennek egy jó oldala már tuti van. Mivel vizet melegítek, nem kell elmosni a fazekat :D
 
Back
Oldal tetejére