• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Jolvanna:) én már csak olyan vagyok, hogy ha valamibe belekezdek akkor szeretem jol csinálni. Igen, decemberben:) szoval már őőősrégen:):):)
 
Igaz megoldódott a probléma ,de hátha másnak még jól jön. Ma egy S betűs áruházban járva, láttam akciós fürdőszobai kütyük közt,egy csapszűrőt ezer magyar pénzért. A lényeg a lényeg, van mellé csomagolva átalakító, amit a csap szűrőjének a helyére lehet betekerni és ha jól néztem a másik fele sima félcolos külső menet.
 
Tomi said:
Igaz megoldódott a probléma ,de hátha másnak még jól jön. Ma egy S betűs áruházban járva, láttam akciós fürdőszobai kütyük közt,egy csapszűrőt ezer magyar pénzért. A lényeg a lényeg, van mellé csomagolva átalakító, amit a csap szűrőjének a helyére lehet betekerni és ha jól néztem a másik fele sima félcolos külső menet.

Meg, de kíváncsivá tettél , ezért megnézném azt a szűrőt, de egyszerűen nem tudok rájönni melyik az az S betűs áruház :) Én csak egyet ismerek, de az élelmiszer főleg.
Elárulod? szerintem nem gond, ha nevesítjük jelen esetben. De ha igen, akkor légyszi priviben :)
 
hszilvia said:
Meg, de kíváncsivá tettél , ezért megnézném azt a szűrőt, de egyszerűen nem tudok rájönni melyik az az S betűs áruház :) Én csak egyet ismerek, de az élelmiszer főleg.
Vagy esetleg: Tesco, Bricostore, Baumaksz, Osan ;)
 
Beüzemeltem a RO készüléket, működik is szépen:) használat után gondolom érdemes minden csövet ledugozni, hogy ne száradjon ki. kérdésem az lenne, hogy ki mivel végzi ezt?
 
Én a levegőztető cső egy 5 cm-es darabjának egyik végét összeolvasztottam, és mint egy sapkát ráhúztam a csövekre.Teljesen megbízható megoldás és nem feltűnő.
 
jojo said:
Én a levegőztető cső egy 5 cm-es darabjának egyik végét összeolvasztottam, és mint egy sapkát ráhúztam a csövekre.Teljesen megbízható megoldás és nem feltűnő.

Jó ötlet! Köszönöm!
Ma már nem állok nek, majd holnap megcsinálom. Gondolom ez az egy nap nem oszt nem szoroz.
 
jojo said:
Én a levegőztető cső egy 5 cm-es darabjának egyik végét összeolvasztottam, és mint egy sapkát ráhúztam a csövekre.Teljesen megbízható megoldás és nem feltűnő.
Azóta is kiválóan működik :lol: !
 
Sziasztok!
Találtam egy ilyet:
Akv__rium_RO_for_4cfe749909a23.jpg

Viszonylag jó áron van, de ha jól keresgéltem, akkor kínai. Van valakinek hasonló? Érdemes egy ilyenre beruházni?
Köszi!
 
zoi said:
Sziasztok!
Találtam egy ilyet:
Akv__rium_RO_for_4cfe749909a23.jpg

Viszonylag jó áron van, de ha jól keresgéltem, akkor kínai. Van valakinek hasonló? Érdemes egy ilyenre beruházni?
Köszi!


Ez is tökéletesen ellátja a feladatát,nagy elönye hogy kevesebb helyet foglal a compact elöszüröknek köszönhetöen s ha az elöszürést vagy utószürést böviteni akarod az is sokkal egyszerübb mivel itt csak egy pár szürötarto clipp-et kel felpattintanod a membran-ra s egy kis plusz csövezés,de viszont emiatt van egy hátránya is hogy az elöszürök cseréje egy kicsivel költségesebb,mivel itt a szürövel együtt a szüröház is megy a kukába,nem tudom hogy e miatt de egy picivel drágábbak ehez a fajta RO-hoz az elöszürök,ellentétben a másikfajta kivitellel,ahol ugye csak lecsavarva a szürötartót s csak a benne lévö szüröt cseréljük.
De viszont az is érdekes hogy vannak úgynevezett "visszasózó post-filter-ek",amik csak ilyen compact kivitelben kaphatók,ezzel lehet picit visszakeményiteni a vizet s stabilizálni a viz pH-ját.Nálam pl. a membrán után kapok egy 5-6ppm-es vizet olyan 7.1-7.2 pH-val s egy speciális post-filter után mérve a vizet kapok egy 100ppm-es vizet olyan 6.5pH-val,igy nem kell macerázni a vizkevergetéssel,na de ez is csak egy opcio... :thumbup:
 
k_zoltanka said:
Ez is tökéletesen ellátja a feladatát,nagy elönye hogy kevesebb helyet foglal a compact elöszüröknek köszönhetöen s ha az elöszürést vagy utószürést böviteni akarod az is sokkal egyszerübb mivel itt csak egy pár szürötarto clipp-et kel felpattintanod a membran-ra s egy kis plusz csövezés,de viszont emiatt van egy hátránya is hogy az elöszürök cseréje egy kicsivel költségesebb
Köszi a választ. A helytakarékosság majdhogynem mindegy, viszont a költség az már korántsem, és természetesen hosszú távra szeretném használni, ezért a minőség sem mindegy. Szóval ha valaki még tud valamit hozzáfűzni, ne röstellje magát, hanem írjon hát bátran!
 
Én is gondolkodom majd egy szűrő vételén, és kíváncsiságképpen körülnéztem a nemzetközi piactéren, valami hasonlót én is találtam, mint amit Zoi talált, Angliából 21-ért megjön postával , 50gallon kapacítású , durván 180liter/nap. De egy olyan kérdésem, volna, hogy az ezekbe való szűrőbetétek mennyire szabványosak, mert kidob a kereső szűrőbetéteket is, de csak annyit látok a leírásban, hogy 10"-ez gondolom a hossza, de hogy milyen átmérő, vagy hogy csatlakozások kialakítása milyen arról nincs infó. Amúgy ezekben mennyi időnként kell szűrőt cserélni, egyáltalán honnan tudom mikor jött el az ideje?

Köszi előre is a segítséget!
 
zoi said:
Sziasztok!
Találtam egy ilyet:
Akv__rium_RO_for_4cfe749909a23.jpg

Viszonylag jó áron van, de ha jól keresgéltem, akkor kínai. Van valakinek hasonló? Érdemes egy ilyenre beruházni?
Köszi!

Helló!

Az enyém is hasonló.Hetente kb 80l-RO vizet használok el!1 éve üzemel a technika de semmilyen teljesítmény csökkenést nem tapasztaltam még.Nagy előnye , hogy a zuhanypanel(sarok) mögé simán befér.De arra viszont számíts , hogy 1l RO vízhez kb 5-6 l csap vizet kell elpacsálni.... :roll: Jó hogyha közelben van a wc tartály és a terhelt vizet bele tudod vezetni a veszteségek csökkentése érdekében.....vagy locsolásra felfogni ;)
 
Back
Oldal tetejére