• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Visszasózó szokott lenni a fejlettebb RO készülékeken. Külön összerakva a motorosszelep, az érzékelô és a vezérlés jó eséllyel többe kerül.
 
Két hete beüzemeltem egy RO. készüléket. Ami eddig látszik: a víz tisztasága, nincs vízkő, és a növények intenzívebb bubizása. A Ro 90% 10% csapvíz.
Nálunk 18-19 es keménységű a csapvíz.(két nap után szép vízkőpereme volt az akinak) Tízszer volt vízcsere, fokozatosan csökkentve a keménységét a víznek, meg a reset miatt is. Van pár darab Manten kő kb 4-6kg az akiba. Jelenleg 7-es keménységű a víz csere után, a negyedik napon 9-es re emelkedett az összkeménység.

Most intenzíven figyelem azokat a növényeket amelyek eddig a normál csapvízzel működtetett akiba voltak, hogy reagálnak a lágy vízre, illetve Key javasolta a Bolbitis-ek egészsége végett.

Később beszámolok a változásokról.

Üdv:W-rig!
 
Sziasztok

Tudja valaki, hogy melyik ymembránhoz melyik áramlás szabályzót kell párosítani pl. egy 200 GDP-s membránhoz 300 vagy 800 ml/perces áramlásszabályzó kell?
 
Üdv.
Nekem a 75GDP-hez egy 400-as van. Hogy melyik is jó hozzá,ha jól tudom függ a hálózati nyomástól,s a víz keménységétöl s hogy menyire lágy vizet akarsz...
Minnél nagyobb az áramlás a membránon annyival kevesebb marad a nyomás,s igy sokkal lágyabb vizet produkál viszont több vizet is pazarol,ez ugyanigy forditva,ha nagyon kemény a vized akkor ajánlatos egy nagyobb átfolyásút betenni s lágyabb viznél forditva,viszont ügyelve hogy a minimális nyomás ami a membran müködésehez kell még megmaradjon.
Ha jól tudom léteznek szabályozható áramlás szabályzók ahol te tudod beállitani a kivánt értékre.
 
Üdv Elaca!
Mindenek elött ha tudod ellenörizd le hogy mekkora a hálózati nyomás( membrántól függö de általába 3-5 bar között müködnek).
Ha ennél magasabb akkor azt egy nyomáscsökkentövel le lehet szabályozni,ami nem egy komplikált dolog,vagy ha túlságosan is magas rá köthetsz egy kétmembrános RO-t is.
Ha viszont alacsony akkor egy nyomásnövelö szivatyúval tudod korrigálni( ez kicsit költségesebb).
Még amit érdemes elmondanom nem árt egy jó minöségü membrán sem,nem akarok reklámozni de kipróbáltam már vagy 6-8 félét mert nekem a pH- val voltak gondjaim,de a legbeváltabb nekem a Filmtec volt...
Ha egyéb kérdésed van esetleg még ne kimélj... ;-)


Enviado desde mi iPhone.
 
Köszi Zoltanka!
Valószínű belevágok! Most fogok összerakni egy új akit, és arra gondoltam, hogy már ezzel indítom. Sok jót olvastam. Remélem szeretni fogja a HC! :)
Őszinte leszek, foggalmam sincs hogy tudnám leelenőrízni a víznyomást! :(
Ha esetleg eszedbe jut még valami hasznos tanács, szívesen fogadom! Tudod, egy újszülöttnek minden vicc új! :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
elaca said:
Őszinte leszek, foggalmam sincs hogy tudnám leelenőrízni a víznyomást! :(
Ha esetleg eszedbe jut még valami hasznos tanács, szívesen fogadom!

Ha van vizvezetékszerelö ismerösöd akkor annak biztos van nyomásmérö órája s tud neked ebben segiteni,valahogy igy néz ki,ezt simán csak rácsatlakoztatod a vízhálózatra,légtelenited s már kész is,de egyébként minden egyes RO-készülékeken is szokot lenni beépitve egy ilyen kis órácska.
manometroG.gif


Amit még megjegyeznék,ha nem a butorba akarod beépiteni az aki alá akkor nem fontos megvenni az akvarisztikai célra gyártott készülékeket,tökéletesen megfelelnek a háztartási RO-k is,s nagy elönye a 15l-es tartály,igaz több a helyigénye de nekem a mosogató alatt kényelmesen elfér,s csak addig kell betolnom a hordót a konyhába amig lecsapolom azt a 15 lityót belöle s igy még az aszony is nyugodtabb,s azt már nem is mondom hogy már nem kell cipelnem a boltból az "ivóvizet"... :D
S egy jó oldala még hogy ha a RO-n lévö elöszürök s a membran közötti csövet egy T-vel megcsapolva nyerhetsz szürt vizet a keveréshez hogy visszakeményitsd a vizet,s igy még tisztább vizet kapsz mintha csapvizzel keményitenéd vissza.
Arra is ügyelni kell hogy a viz visszakeményitésével ne menjünk 3kH alá,mert itt már a CO2 beoldással igen instabillá vállik a viz pH-ja s nagyon nagyot tud ingadozni ami nem igazán tesz jót a halaknak,de viszont az is tény hogy amikor elkezded RO-vizzel a vizcseréket figyelj oda a CO2 beoldásra mert lejebb kell tekerni majd a gázból,igy a vízcserék után tartsd figyelemmel az akit.
Azt hiszem mindent leirtam ami hirtelen eszembe jutott...
 
Köszi Zoltanka a kimerítő leírást! Holnap irány a GA! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na, sok minden mással megvan a D-D legkisebb (190l/nap) RO-ja! Nagyon kis szép szerkezet, jól felszerelt, beüzemeléshez mindent adtak az utolsó csavarog! Kibontás után csak pislogtam, mint béka a lencse közt, de csak összeeszkábáltam! Szerencsére jól müködik. Cecska kolléga javaslatára vettem egy hordót hozzá, így nem kell a cserék előtt várni mire lefolyik a megfelelő mennyiség, és legfőképen nem felejtem el bekapcsolni! Mindig van készleten! :) reméljük a későbbiekben is csak pozitív tapasztalatokról fogok beszámolni Nektek!
Üdv!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
elaca said:
Na, sok minden mással megvan a D-D legkisebb (190l/nap) RO-ja! Nagyon kis szép szerkezet, jól felszerelt, beüzemeléshez mindent adtak az utolsó csavarog! Kibontás után csak pislogtam, mint béka a lencse közt, de csak összeeszkábáltam! Szerencsére jól müködik. Cecska kolléga javaslatára vettem egy hordót hozzá, így nem kell a cserék előtt várni mire lefolyik a megfelelő mennyiség, és legfőképen nem felejtem el bekapcsolni! Mindig van készleten! :) reméljük a későbbiekben is csak pozitív tapasztalatokról fogok beszámolni Nektek!
Üdv!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Látom megvan,nem fogod megbánni,jó választás volt hidd el nekem! :thumbup:
Amint irtad látom a hordós megoldást választottad,van egy egyszerü kis megoldást, igy nem kell mindig figyelgetni a hordót hogy túl ne folyon a viz belöle:
Az RO kimenö csövére csatlakiztass egy 6mm-es gyorcsatlakozóval ellátott csapot ahol el tudom zárni a rendszer kifolyó ágát(fontos soha ne hagyd üresen a rendszert,mindig legyen benne viz mert a membrán kiszáradhat s ezzel tönkremehet,de viszont a nyomást is ki kell belöle engedni).A hordó oldalára a tetelyén fúrj egy lyukat s egy bójával szerelt töltöszelepet csavarral s szilikonnal rögzits bele s ide tudod kötni a RO kimenö ágát,igy mikor a hordó megtelik a csap automatikusan elzáródik s igy nem folyik szana szét a viz ha elfeledkeznél róla.
A töltöszelep valahogy igy néz ki:
239x300_Vv.jpg

Nekem egy 75gpd-s RO a 110l-es hordót ugy 8-9 óra alatt tölti meg nyáron amikor a csapvíz olyan 25-27 fokos s 16-18 óra alatt télen amikor a csapvíz leesik olyan 12-15 fokosra.
 
elaca said:
Na, sok minden mással megvan a D-D legkisebb (190l/nap) RO-ja! Nagyon kis szép szerkezet, jól felszerelt, beüzemeléshez mindent adtak az utolsó csavarog! Kibontás után csak pislogtam, mint béka a lencse közt, de csak összeeszkábáltam! Szerencsére jól müködik. Cecska kolléga javaslatára vettem egy hordót hozzá, így nem kell a cserék előtt várni mire lefolyik a megfelelő mennyiség, és legfőképen nem felejtem el bekapcsolni! Mindig van készleten! :) reméljük a későbbiekben is csak pozitív tapasztalatokról fogok beszámolni Nektek!
Üdv!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Én is gondolkodom már egy ideje ezen a készüléken, de én nem tudnám megoldani se a mosógép, se a mosogató alá történő bekötését, csak csapra tudnám szerelni.
Megoldható-e ennél a készüléknél? van hozzá valamilyen adapter a csomagban, amivel egyszerűen feltekerhető egy sima csapra? (nem kerti csapra gondolok, ami elve menetes) Vagy ha nem a csomagban, de tudtok ilyen adapterről?
 
hszilvia said:
Én is gondolkodom már egy ideje ezen a készüléken, de én nem tudnám megoldani se a mosógép, se a mosogató alá történő bekötését, csak csapra tudnám szerelni. Megoldható-e ennél a készüléknél? van hozzá valamilyen adapter a csomagban, amivel egyszerűen feltekerhető egy sima csapra? (nem kerti csapra gondolok, ami elve menetes) Vagy ha nem a csomagban, de tudtok ilyen adapterről?

Nálam is a fürdőszobában van a mosógép csapján. Igaz kellett hozzá egy Y elágazó és egy elzárócsap az RO elé. De most csak megnyitom a csapot és használom. És az sem gond ha közben mosás is megy, ami nem hátrány ;)
 
Viktor gyorsabb volt mint én! :) Röviden leírta a lényeget! Ha van mosógéped, és használod is, akkor lennie kell befolyó csapnak, amir rá van kötve! :) Szóval bitos hogy tudod használni. Maximum az elhelyezéssel (helyhiány) lehet gond, de ebben mi már nem tudunk segíteni. Két egyszerű csatlakozóval (Y és elzáró) pedig párhuzamosan tudod nyomatni ahogy az fentebb leírta Viktor!
Üdvözlet!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
viktorlantos said:
hszilvia said:
Én is gondolkodom már egy ideje ezen a készüléken, de én nem tudnám megoldani se a mosógép, se a mosogató alá történő bekötését, csak csapra tudnám szerelni. Megoldható-e ennél a készüléknél? van hozzá valamilyen adapter a csomagban, amivel egyszerűen feltekerhető egy sima csapra? (nem kerti csapra gondolok, ami elve menetes) Vagy ha nem a csomagban, de tudtok ilyen adapterről?

Nálam is a fürdőszobában van a mosógép csapján. Igaz kellett hozzá egy Y elágazó és egy elzárócsap az RO elé. De most csak megnyitom a csapot és használom. És az sem gond ha közben mosás is megy, ami nem hátrány ;)


Sajnos nem tudom megoldani az ilyenfajta bekötést, mert minden pult alá/mögé van építve. egyszerűen nem lehet elérni, illetve biztosan el lehet, de nem szeretném szétbontani ezért a pultot és a bútort.
Ezért szeretném tudni, hogy simán konyhai vagy fürdőszobai csapra (a mosogató/mosdókagylónál van, nem ami alatta) rá lehet-e kötni valamilyen adapterrel.
Mert akkor amig használom rákötöm, ha nem használom lecsatlakoztatom, elrakom.


Maximum az elhelyezéssel (helyhiány) lehet gond, de ebben mi már nem tudunk segíteni.

Igen, pont ezzel van a gond, ezért keresem rá a megoldást. De akkor ugy tűnik erről le kell mondanom :(
 
Van olyan kis kütyü is, amivel a csapra direkt rá tudod kötni és semmilyen szerelés nem kell hozzá. Sajna ez nem a csomag része, de az alkatrész beszerezhető. Ha jól tudom nálunk a nagy bösszme RO is ilyen megodással szerelt.
 
hszilvia said:
viktorlantos said:
hszilvia said:
Én is gondolkodom már egy ideje ezen a készüléken, de én nem tudnám megoldani se a mosógép, se a mosogató alá történő bekötését, csak csapra tudnám szerelni. Megoldható-e ennél a készüléknél? van hozzá valamilyen adapter a csomagban, amivel egyszerűen feltekerhető egy sima csapra? (nem kerti csapra gondolok, ami elve menetes) Vagy ha nem a csomagban, de tudtok ilyen adapterről?

Nálam is a fürdőszobában van a mosógép csapján. Igaz kellett hozzá egy Y elágazó és egy elzárócsap az RO elé. De most csak megnyitom a csapot és használom. És az sem gond ha közben mosás is megy, ami nem hátrány ;)


Sajnos nem tudom megoldani az ilyenfajta bekötést, mert minden pult alá/mögé van építve. egyszerűen nem lehet elérni, illetve biztosan el lehet, de nem szeretném szétbontani ezért a pultot és a bútort.
Ezért szeretném tudni, hogy simán konyhai vagy fürdőszobai csapra (a mosogató/mosdókagylónál van, nem ami alatta) rá lehet-e kötni valamilyen adapterrel.
Mert akkor amig használom rákötöm, ha nem használom lecsatlakoztatom, elrakom.


Maximum az elhelyezéssel (helyhiány) lehet gond, de ebben mi már nem tudunk segíteni.

Igen, pont ezzel van a gond, ezért keresem rá a megoldást. De akkor ugy tűnik erről le kell mondanom :(

Szia,
Nem tudom milyen zuhanyzód van de a szerintem arra simán rátudod kötni a csomagban található adapterrel, mindkettő félcolos.
 
Nálam is gond volt a felszereléssel és végül is így lett megoldva:
14821335_97b4a54bad9ccd165b185dc7e664da47_m.jpg


és egy közeli lényegről:

14821341_56db999e0801c84ad9287615378cddb2_m.jpg


Szerelőnek kb. 5 perc volt berakni a T elágazást utána felszereni az adaptert, erről írta a Viktor hogy nincs a csomagban. Az adapter neve garden tap connector neten rendeltem meg a gyártótól kb.1500 pénzért el is küldték.
 
Back
Oldal tetejére