• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

@Jopet , @mintor , @BlackOut
Na skacok,mértem egyet.Rohadt gyorsan lefolyik a víz.A mérő edények 0,5 illetve 1 literesek voltak.Pont egy időben lettek tele,vagyis felesbe csinálja a vizet.Viszont amióta beiktattam a plusz membránt rosszabb vizet csinál.Előtte a régi membránommal szólóban ,új előszűrőkkel olyan 10-es körüli vizet csinált.Most meg 65 -ös.Gáz ez?????
Mi lenne ha visszatenném a 200-as folytást????Lassabban jönne a víz ugye ,de tisztábbat produkálna a rendszer???Szerintetek????
 
Azért hagyd járódni. Én egy kőrt futtatnék a sorosítás nélkül, had tisztuljon. Lehet, még az előző tulaj se járatta be
 
Azért hagyd járódni. Én egy kőrt futtatnék a sorosítás nélkül, had tisztuljon. Lehet, még az előző tulaj se járatta be
Rendben ,kipróbálom.Azért azt még most is furcsállom ,hogy a régi membránom két évesen is 6-10-es értéket produkál,így meg ,egy fél éves membrán beiktatásával 65 lett.Na de a puding próbája az evés;).Köszi
 
Rendben ,kipróbálom.Azért azt még most is furcsállom ,hogy a régi membránom két évesen is 6-10-es értéket produkál,így meg ,egy fél éves membrán beiktatásával 65 lett.Na de a puding próbája az evés;).Köszi
Gyors átszerelés,és hát bakker............igaz nem járattam sokáig,de a következőt produkálja :az új szerzeményű használt 75 GDP-s membrán az új előszűrőimmel,és a 200-as folytással,fél liter tiszta víz mellett 0,3 liter rossz vizet csinált,ugy hogy a jó víz 45 :bored:Erre varrjatok gombot.
Hogy érdemes járatni a membránt ,simán átfolyatással,vagy csináljak egy hordó vizet amit nem használok fel az akváriumba?????:whistle:
 
Tegnap kicseréltem a második membránt a rendszeremben, ami még az eredeti készletből származott és több, mint 4 éves volt. Először nem is értettem, hogy a 2 db 100-as membrán miért nem ad jobb eredményt mint a 100 + 50 GPD-s kombináció, de @Jopet által linkelt átfolyásszabályozós idézetről beugrott: elfelejtettem cserélni az átfolyásszabályozót és a 420-as nagyon kicsi a 2 db 100-as membránhoz. Este csere és szűrőház tömítés (mert az új ház is folyik a menetnél) és meglátjuk...
 
Először nem is értettem, hogy a 2 db 100-as membrán miért nem ad jobb eredményt mint a 100 + 50 GPD-s kombináció, de @Jopet által linkelt átfolyásszabályozós idézetről beugrott
Azért ez érdekes, mert a rendszer megértésében elsőként Te segítettél, emlékszel? ;) És pont erre kérdeztem rá akkor hogy mekkora átfolyásszabályzót.. mert a linkelt oldalon eggyel nagyobbat írtak.
Most el is gondolkodtam ezen a sorba kötésen. Nem lehetséges, hogy nem érdemes lényegesen eltérő membránokat sorba kötni? Most valamiért arra gondolok, hogy a 2. membrán nem szabályozza az elsőn való átfolyást, ezért az nem a megfelelő hatékonysággal működik, ha nagyon eltérőek. Bár a fene tudja...
 
Azért ez érdekes, mert a rendszer megértésében elsőként Te segítettél, emlékszel? ;)
Fáradt voltam és elfelejtettem, de a linkelt idézet jó volt memónak ;)

Most el is gondolkodtam ezen a sorba kötésen. Nem lehetséges, hogy nem érdemes lényegesen eltérő membránokat sorba kötni? Most valamiért arra gondolok, hogy a 2. membrán nem szabályozza az elsőn való átfolyást, ezért az nem a megfelelő hatékonysággal működik, ha nagyon eltérőek. Bár a fene tudja...
Ezt nem is értem teljesen, bár szerintem a membránnak nem kell szabályoznia, az a átfolyásszabályozó feladata... Nekem eddig jól működött 2 eltérő membránnal a 420-as, csak a két 100-ashoz már kicsi és elfelejtettem cserélni.
 
Én úgy gondolom ezt a dupla membrános témát, hogy az első membrán után nem teszel folytást, mert annak ott a második membrán, a második membrán után meg egy akkora folytást teszel, mint amit az kíván (kinézed a táblázatból).
Ez gondolkodtatott el...
Vagyis hogy a kisebb membrán is úgy fog működni, mintha nem lenne utána a nagyobb - a nagyobb áteresztésű szabályzó viszont igen.
 
Heti kb. 40 l RO vízhez elég lehet egy Dennerle Osmose Compact 130? Társasházban 3.-on lakom, szóval a víznyomásom biztos alacsonyabb valamivel, de tudnék várni fél napot, hogy a víz elkészüljön... Kis fürdőszoba lévén a helytakarékosság is szempont. Van valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel?
 
Az új helyen, mivel nagyobb a nyomás, három órával hamarabb termelődött le a hordónyi Ro víz. !,5-5 bar azért sokkal jobb. Én is elgondolkodom, hogy sorosítok még egy membránt.
Most 75 GPD van bent. Ehhez tervezek akkor egy 50 GPD-t másodiknak.
 
Az új helyen, mivel nagyobb a nyomás, három órával hamarabb termelődött le a hordónyi Ro víz. !,5-5 bar azért sokkal jobb. Én is elgondolkodom, hogy sorosítok még egy membránt.
Most 75 GPD van bent. Ehhez tervezek akkor egy 50 GPD-t másodiknak.
75volt nekem is. Én az 59-es helyett egy 100-ast javasolnék...
 
Back
Oldal tetejére