• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Rámozdultak többször is, de azzal a lendülettel mentek is tovább. Egyszerűen nem szeretik, pedig már 4 félét is adtam Nekik, mivel a változatosság kedvéért mindig más gyártmányt veszek (Sera, Tetra, JBL...). Ennek ellenére azért nincsenek lefogyva, 240L-ben találnak maguknak mit eszegetni, szinte folyamatosan pucolgatják a növényeket, dekorokat! :D Ami furcsa, hogy Nálam se az ancik, se az otok nem szoktak az üvegre tapadni, legalábbis sokkal ritkábban, mint "normális" esetben, pedig egy pici zöld pontalga mindig van 1-2 kisebb foltban. Talán onnan nehezebben jön le?! :D
 
Nem tudom annyira a közelükbe tenni, hogy a guppik ne előznék be őket! Emiatt nagy az öröm, hogy a bogyeszt már megtalálták. Ubira nem tudtam még rávenni őket. Forrázott salátalevelet a guppik megint megették- falánkok, nagyon. Paradicsomot próbáltam még simán, az sem fogyott.
Majd rántok nekik hagymakarikát :ROFLMAO:
 
Nem tudom annyira a közelükbe tenni, hogy a guppik ne előznék be őket! Emiatt nagy az öröm, hogy a bogyeszt már megtalálták. Ubira nem tudtam még rávenni őket. Forrázott salátalevelet a guppik megint megették- falánkok, nagyon. Paradicsomot próbáltam még simán, az sem fogyott.
Majd rántok nekik hagymakarikát :ROFLMAO:

Vagy ha csinálnál nekik egy adag tárkonyos csirkemellet egy kis uborkával gombával ? Jó tejszínesen hátha ....... :D Paradicsomról még nem hallottam,hogy akváriumba alkalmazták volna.
 
Kedves Oto tartók!
Néhány napja lettem gazdája 4 kis otonak, melyek karantén akváriumban szoknak a nagy aki vizéhez. Vettem a boltos ajánlására nekik Spirulina tablettát, ami percek alatt szétmállott, és opálossá tette a vizet. Az opálosság nem múlik (egy kisméretű belső szivacsszűrő küzd a tisztítással). Ez nem készíti ki a kis otokat? Merthogy írjátok, nagyon érzékenyek a vízminőségre.... és ez normális hogy az algatabletta ezt csinálja, mert akkor biztosan nem használom majd a nagy akiban, aminek végre kristálytiszta a vize.
 
Kedves Oto tartók!
Néhány napja lettem gazdája 4 kis otonak, melyek karantén akváriumban szoknak a nagy aki vizéhez. Vettem a boltos ajánlására nekik Spirulina tablettát, ami percek alatt szétmállott, és opálossá tette a vizet. Az opálosság nem múlik (egy kisméretű belső szivacsszűrő küzd a tisztítással). Ez nem készíti ki a kis otokat? Merthogy írjátok, nagyon érzékenyek a vízminőségre.... és ez normális hogy az algatabletta ezt csinálja, mert akkor biztosan nem használom majd a nagy akiban, aminek végre kristálytiszta a vize.
Nekem lassabban oldódó tabik vannak- kétféle. A jbl pár óra alatt, másik 1-2 óra alatt esik szét
 
Nem túlzottan jó ha koszos a vizük, vizet kéne cserélni és akkor már mehetne a nagy akiból egyből. Valami lassabban oldódót vegyél, vagy uborka, cukkini, borsó forrázva :)
 
Leopárd mintával:
b952686e.jpg

via: ネ実民のゼブラオトシンが可愛すぎると話題に - アクアカタリスト
 
De aranyos :) Sajnos nálunk csak 1, de maximum 2 fajt kaphatsz. A legtöbbször O. affinis néven van mindegyik.
 
Nálam az esővízre voltak érzékenyek az otok. Néha közvetlen vízcserék után volt elhullás. Amióta azonban vízelőkészítővel kezelt csapvizet+ioncserélt vizet használok, megszűnt a probléma. Egyébként a nyaki pirosság az én halaimnál is megfigyelhető (co2-t nem használok, levegőztetés nincs, csak az esőztető fodrozza a vizet), de esznek,és szépen kerekedik a hasuk is :)
 
Jelentem, a 4 kis oto (alkatuk alapján 2 fiú 2 lány megoszlásban) bekerültek a helyükre, ahol a csak őket váró barna alga állományt 24 óra leforgása alatt lefelezték:)
Már csak a stresszfaktor izgat: 3 példány tiszta zizi, ha nem eszik, akkor fel-le úszik rém izgágán az üveg mentén (ez a normál viselkedés?), a negyedik (a legnagyobb) pedig vagy egy eldugott levélen vagy a szűrő fölött az üvegen passzívkodik álló nap...aggódom érte:(
 
Jelentem, a 4 kis oto (alkatuk alapján 2 fiú 2 lány megoszlásban) bekerültek a helyükre, ahol a csak őket váró barna alga állományt 24 óra leforgása alatt lefelezték:)
Már csak a stresszfaktor izgat: 3 példány tiszta zizi, ha nem eszik, akkor fel-le úszik rém izgágán az üveg mentén (ez a normál viselkedés?), a negyedik (a legnagyobb) pedig vagy egy eldugott levélen vagy a szűrő fölött az üvegen passzívkodik álló nap...aggódom érte:(
Beszoktatás megvolt?
 
Jelentem, a 4 kis oto (alkatuk alapján 2 fiú 2 lány megoszlásban) bekerültek a helyükre, ahol a csak őket váró barna alga állományt 24 óra leforgása alatt lefelezték:)
Már csak a stresszfaktor izgat: 3 példány tiszta zizi, ha nem eszik, akkor fel-le úszik rém izgágán az üveg mentén (ez a normál viselkedés?), a negyedik (a legnagyobb) pedig vagy egy eldugott levélen vagy a szűrő fölött az üvegen passzívkodik álló nap...aggódom érte:(
Normális viselkedést én se tudok mondani, csak a sajátjaim tapasztalatait: néha összevissza, fel-le úszkál az üveg mentén, egyébként meg egész nap szívja az üveg falát. :D
2 hónapja vannak meg.
 
Beszoktatás megvolt?
Igen, majdnem 2 hétig karanténoztam őket. Ezalatt megszokhatták a nálam szokásos vízparamétereket, hőfokot...illetve egyáltalában az akváriumban létezést, hiszen, ha jól tudom, ők vadon befogottak...
Egyébként mára kiegyenlítődött a helyzet: mindegyikükre jellemző (ahogy petser akvatárs is mondta), hogy vagy zizegnek az üvegen, mint akik nem hiszik el, hogy nincs tovább.....vagy rácuppannak egy tereptárgyra, többnyire egy méretes levélre. Enni alig látom őket, de a nagyjából eltünt alga a bizonyíték...gondolom éjszaka tápolnak:)
A békés és kiváncsi plattijaim döbbenten vizsgálják őket:pompous:
 
Igen, majdnem 2 hétig karanténoztam őket. Ezalatt megszokhatták a nálam szokásos vízparamétereket, hőfokot...illetve egyáltalában az akváriumban létezést, hiszen, ha jól tudom, ők vadon befogottak...
Egyébként mára kiegyenlítődött a helyzet: mindegyikükre jellemző (ahogy petser akvatárs is mondta), hogy vagy zizegnek az üvegen, mint akik nem hiszik el, hogy nincs tovább.....vagy rácuppannak egy tereptárgyra, többnyire egy méretes levélre. Enni alig látom őket, de a nagyjából eltünt alga a bizonyíték...gondolom éjszaka tápolnak:)
A békés és kiváncsi plattijaim döbbenten vizsgálják őket:pompous:
Beszoktatás nem egyenlő karanténozás.
A beszoktatást én a következőképpen szoktam csinálni olyan halaknál amik gyorsan tudnak alkalmazkodni:
Először is a zacskót amiben adják őket a boltban belerakom az akváriumba, hogy felvegye a nagyobb víztömeg hőmérsékletét. Ez kb 20 perc-fél óra.
Ezután nagyon apró 1,5-2mm hosszú vágásokat csinálok a zacskón max 10 helyen, hogy nagyon lassan tudjon keveredni a kétfajta víz.
20 perc múlva újabb vágások, majd megint 20 perc múlva nagyobbak. A következő 20 percben már ki is szoktam engedni a halakat. Eddig még nem volt gondom ezzel a módszerrel, de az Otok nagyon érzékenyek, velük ugyanezt sokkal lassabban kell csinálni. Ha CO2 nélküli medencéből jönnek, akkor aznapra érdemes leállítani a CO2 beoldást.

Nekem 2 Otom van és nappal a legritkább esetben látom őket, teljesen eltűnnek a dzsungelben. Már volt olyan, hogy hónapokig csak egyet láttam és azt hittem, hogy egy odalett. De aztán elkezdem lámpaoltás után figyelni az akit és bizony a sötétben igen aktívak. Szerintem nem kell aggódni a viselkedésük miatt, ők kicsit fura halak.
 
Beszoktatás nem egyenlő karanténozás.
A beszoktatást én a következőképpen szoktam csinálni olyan halaknál amik gyorsan tudnak alkalmazkodni:
Először is a zacskót amiben adják őket a boltban belerakom az akváriumba, hogy felvegye a nagyobb víztömeg hőmérsékletét. Ez kb 20 perc-fél óra.
Ezután nagyon apró 1,5-2mm hosszú vágásokat csinálok a zacskón max 10 helyen, hogy nagyon lassan tudjon keveredni a kétfajta víz.
20 perc múlva újabb vágások, majd megint 20 perc múlva nagyobbak. A következő 20 percben már ki is szoktam engedni a halakat. Eddig még nem volt gondom ezzel a módszerrel, de az Otok nagyon érzékenyek, velük ugyanezt sokkal lassabban kell csinálni. Ha CO2 nélküli medencéből jönnek, akkor aznapra érdemes leállítani a CO2 beoldást.

Nekem 2 Otom van és nappal a legritkább esetben látom őket, teljesen eltűnnek a dzsungelben. Már volt olyan, hogy hónapokig csak egyet láttam és azt hittem, hogy egy odalett. De aztán elkezdem lámpaoltás után figyelni az akit és bizony a sötétben igen aktívak. Szerintem nem kell aggódni a viselkedésük miatt, ők kicsit fura halak.
Köszönöm a gyors választ. És igen beszoktatás is volt. A nagy akvárium vizéből cseréltem nekik a karanténba vizet. Ez a zacskóbevágós módszer jópofa, bár máshol azt írják, hogy a hallal hozott vízből ne rakjunk az akváriumunkba...gondolom kereskedése válogatja, hogy ez jár-e bármi veszéllyel:unsure:
+Lekaptam őket (bocsi a minőségért - mobillal történt): "csapatos cuppanás"
 
Köszönöm a gyors választ. És igen beszoktatás is volt. A nagy akvárium vizéből cseréltem nekik a karanténba vizet. Ez a zacskóbevágós módszer jópofa, bár máshol azt írják, hogy a hallal hozott vízből ne rakjunk az akváriumunkba...gondolom kereskedése válogatja, hogy ez jár-e bármi veszéllyel:unsure:
+Lekaptam őket (bocsi a minőségért - mobillal történt): "csapatos cuppanás"

Én a GA-ból hoztam a halakat, bennük vakon bízom:D, amúgy jogos az aggodalom a víz miatt.
Nem látszik a kép.
 
Azok az otok, amiket én hoztam szombaton a GA-ból nagyon is életképesek :D valóságos kis ragadozók:D elkergették a garnikat a shirakura garnéla kajáról és rávetették magukat :)
Kénytelen voltam bedobni még egy kis darabot, hogy a garniknak is jusson valami :D
Beszoktatni én úgy szoktam őket, mint a garnikat. Levegőztető csővel nagyon lassan adagolom az aki vizét ahhoz a vízhez amiben hoztam őket (csomót kötök a levegőztető csőre így szinte alig csepeg). Mikor kb ugyanannyi van a régi és az új vízből a tárolóban, akkor leszedem a felét és ez így megy még kétszer. Így kb bő egy óra alatt szépen lassan lecserélődik a vízük az aki vizére. Aztán ebben még időznek fél órát és utána ha minden ok, akkor mehetnek az akváriumba.
 
Beszoktatás nem egyenlő karanténozás.
A beszoktatást én a következőképpen szoktam csinálni olyan halaknál amik gyorsan tudnak alkalmazkodni:
Először is a zacskót amiben adják őket a boltban belerakom az akváriumba, hogy felvegye a nagyobb víztömeg hőmérsékletét. Ez kb 20 perc-fél óra.
Ezután nagyon apró 1,5-2mm hosszú vágásokat csinálok a zacskón max 10 helyen, hogy nagyon lassan tudjon keveredni a kétfajta víz.
20 perc múlva újabb vágások, majd megint 20 perc múlva nagyobbak. A következő 20 percben már ki is szoktam engedni a halakat. Eddig még nem volt gondom ezzel a módszerrel, de az Otok nagyon érzékenyek, velük ugyanezt sokkal lassabban kell csinálni. Ha CO2 nélküli medencéből jönnek, akkor aznapra érdemes leállítani a CO2 beoldást.

Tudtam, hogy kicsit türelmetlen vagyok, de ezek szerint én kicsit vadállat módjára csinálom ezt, bár eddig szerencsére egy sem reklamált (Furcata, Oto, CBS, RC). Kapott víz megy egy lavorba, plusz ua. akivíz 1/2-1 órára. Utána még egyszer ua. akivíz 1/2-1 órára. Ha érzékenyebbek, akkor ilyenkor kiöntöm az eddigi víz felét, és megy még 1 adag az akváriumból. 1,5-2 óra össz.
 
Tudtam, hogy kicsit türelmetlen vagyok, de ezek szerint én kicsit vadállat módjára csinálom ezt, bár eddig szerencsére egy sem reklamált (Furcata, Oto, CBS, RC). Kapott víz megy egy lavorba, plusz ua. akivíz 1/2-1 órára. Utána még egyszer ua. akivíz 1/2-1 órára. Ha érzékenyebbek, akkor ilyenkor kiöntöm az eddigi víz felét, és megy még 1 adag az akváriumból. 1,5-2 óra össz.

Satuhoz hasonló beszoktatást csinálok, de óvatosabb kezdéssel, és Nálam sem volt eddig semmivel semmi probléma. Kb 1L víz esetén csinálom úgy, hogy 1 dl ki belőle, 1 dl akváriumvíz a helyére. Aztán megint ki 1 dl, megint be 1 dl, úgy 10-15-20X egymás után, 5-10 perces időközökkel (az elején ritkábban, a végén sűrűbben). A beszoktatás Nálam is úgy 1,5-2 óra alatt megvan, panasz/elhullás még nem volt egyetlen állatnál sem. Az állatokkal kapott vizet SOSEM öntöm az akváriumba, sosem lehet tudni, épp elég rizikó, hogy helyhiány miatt nem tudok karanténozni. :( Szerencsére ezzel sem volt soha még gondom. KOPP-KOPP!
 
Back
Oldal tetejére