• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Az én halaim ennyire félénkek :) A videó időpontjában még Riccia gyepem volt, amit heti 2x is kellett nyírni,már amikor hagytak dolgozni a harcsák.

Egyszer egy szelet uborkával sikerült elpusztítanom 2 Oto-t és az összes CRS garnélámat. Valami vegyszer volt benne....Azóta kerülöm a bolti zöldséget. Vetettem spenótot az erkélyládába + konzervet kapnak még, azzal nem volt gond. Az "Eko mexicorn" konzerv egy jó dolog, pritaminpaprika van benne meg kukorica, mindkettőt imádják. A bab és a kukorica kombináció is praktikus.
 
Amíg voltak,egész jó arányban megmaradtak,egy hullott el a 6 -ból.Aztán egyszer csak el kezdtek hullani egy bő hónap után,látszólag minden ok nélkül.Ez az éjszakai szellőztetés előtt volt.
Lehet,hogy ennyi volt a co2 toleranciájuk?Mert más okot egyenlőre nem láttam logikusnak.
 
Ma leteszteltem náluk a patiszont is. Imádják, rögtön rácuppantak a garnikkal együtt.
Én majd kirántva fogok rácuppanni kicsit később :D
 
Hali, aki tart oto-kat, mi a tapasztalat, meddig bírják a meleget?
A legtöbb oldal 25 oC-t ír max-nak, nekem most 26-27 van.
 
Szerintem 27-ig pár napig kibírják, de ilyenkor megjön az étvágyuk, mivel gyorsabb az anyagcseréjük.
 
Köszi, Lakly, akkor megnyugodtam. 28 fok fölé nem nagyon akarom engedni, de hát ha 1 hétig ilyen idő lesz, bármilyen fal átmelegszik teljes vastagságban.
Most még csak 27 fok van a szobában, napi 4x1 órát megy a venti, és 26 körül tartja a vizet.
 
Nálam is 27 fok körül van mostanság a víz és nincs probléma a kis srácokkal. Vígan kergetőznek, kajálgatnak. Remélem én is, hogy átvészeljük ezt a többnapos hőséget!
 
Nálam a klíma miatt tartósan 26,5 fok van, a víz 28 fokos. Senkinek semmi baja.
Tavaly nyár elején még klíma nélkül 30 fok feletti hőmérsékletnél sorban dobták le a leveleiket a növények, de a lakók azt is bírták.
 
Sziasztok!

Nálam is 27 fok van a vízben, halak és garnélák jól vannak, Oto is köszöni szépen, vígan legel. :)

Üdv:)Gábor
 
Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, mivel én is szeretnék otokat tartani az aksiban. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy sikerrel fogok járni, mivel folyamatosan azt olvasom, hogy igen érzékenyek... és nem csak a kezdeti idöszakban, hanem késöbbiekben is (akár hónapokkal a betelepítés után) tömeges pusztulás figyelhetö meg! Sajnos.

A kérdésem az lenne, ha helyesen, azaz lassan (akár 9-10 h) és fokozatosan szoktatom öket a saját aki vizemhez (átlagos vízértékek: pH= 6,5-6,7, KH=2-3, GH=4-5, t= 22-23°C), akkor is számolnom kell elhullással, vagy ez így elöre megjósolhatahlan?

Továbbá a CO2-vel kapcsolatos érzékenységük miatt kérdezném, hogy a gyors CO2 változásra érzékenyek (pl. a betelepítés alkalmával), vagy arra, ha nap közben fokozatosan/folyamatosan emelkedik a CO2 szint majd a köv. reggelre lecsökken? Ha sárgásba jut a DC az sok lehet már nekik? Ugyanis néha az az érzetem, mintha nálam a halványzöld szín a DC-ben inkább már-már sárgás lenne a CO2 lekapcsolásakor. Ugyanakkor ez eddig semmilyen problébmát nem okozott. Még egy kis kiegészítés ezekhez, ejszakánként, mind a mai napig hajnali 2-töl reggel 5:30-ig megy a légpumpa.

Köszönöm!

Robi
 
Szia!
Délután megvettem őket és egy 10 l-es vederben éjszakáztak, majd reggel beengedtem őket az akiba. Este folyamatosan adagoltam nekik az aki vizét. Azért engedtem be őket reggel, mert a CO2 adagolás délben indul nálam, így folyamatosan hozzászokhattak a szinthez. Este 9kor áll le a CO2 adagolás, ilyenkor már nálam is kissé sárgás a DC, de az Otok köszönik, jól vannak ennek ellenére is. Én a gyors változásokra szavazok, azt nehezebben tolerálják. Légpumpa nincs az akimban, este 9 után egy órát szellőztetek a lilyvel.
 
Ok. Akkor értem.
Más: 2 pandám elpusztult, 1 tegnap, egy tegnap előtt. A 4 oto vígan eszi amit ennie kell. Pedig ők az érzékeny halak.
Hogy mi lett a pandák végzete, fogalmam sincs. Mindenki más él és virul.
 
Az első 7 fős csapat Oto-mból 1 maradt, a második 7 főből már csak 1 ment el az örök vadászmezőkre,
az is szűrődugulás miatt. Lassan megtanultam őket tartani és hogy más ne essen bele alapvető hibákba
mint én az elején, megosztanék némi tapasztalatot a kezdőkkel, hátha hasznos.

Az Oto-k erős sodrású, oxigéndűs vízben élnek, innen fogják őket vadon.
Érzékenységük elsősorban abból adódik hogy hozzá kell szokniuk az akváriumi körülményekhez:
- Alapvetően a lágyabb vizet szeretik, de azért a csapvízhez is hozzászoknak.
- Meg kell tanulniuk az új táplálékforrást. Egy akváriumban általában nincs elég alga,
a plusz táplálékként kapott algatablettát viszont nálam 1 hét után azonosították táplálékként,
addig csak ha véletlenül arra jártak kóstolták meg. Ugyanígy a forrázott uborkát, bébirépát.
- Mint az algaevő halaknak, nekik is szükségük van fára, amit rágcsálhatnak, különben
emésztési problémákban pusztulhatnak el.
- Fontos az erősen szűrt víz, a nitrit, nitrát, ammóniaértékekre különösen érzékenyek.
Az erősebb szűrés, vízmozgás hatására láthatóan felélénkülnek.
- És a legfontosabb az oxigéndús víz. Második csapatom egyetlen elhullásának oka,
hogy este eldugult a levegőporlasztó és hiába volt vízfelszín fodrozódás, az kevésnek bizonyult.
De megfigyeltem még, hogy szűrő, levegőporlasztó lekapcsolásakor kopoltyűjuknál a hasi oldal kivörösödik.
ami valószínűleg oxigénhiányos állapotra utal. Porlasztó visszakapcsolásakor percek alatt visszahalványodik.
Szóval én CO2 mellé nem ajánlanám. Lehet hogy hozzászokik egy részük, de hogy nem lesz hosszú életű, az biztos.

Mindenesetre ha vörös has, bágyadtság, étvágytalanság fordul elő, talán még van esély megmenteni
tiszta, oxigéndús, erős sodrású vízbe helyezéssel.

Nos ezek az én tapasztalataim, de szívesen veszem másokét is.
 
Szóval egy látszólag algamentes akváriumban érdemes több napig kínálni őket uborkával, mert attól, hogy elsőre nem ettek belőle, még lehetnek baromi éhesek?
 
Back
Oldal tetejére