• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Original Ryoboku

Kopi87

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Koppány Zsombor vagyok 15 éves, budapesti és immár a kilencedik éve koptatom a padokat, jelenleg épp egy gimnáziumban.
Három éve van akváriumom, de az akvakertészkedéssel még csak két éve találkoztam az akvárium magazin hasábjain, de még nem igazán keltette fel az érdeklődésemet. Viszont tavaly nyáron mikor kicsit túl sokat üldögéltem gép előtt, és jobban utánaolvasgattam, megint megtaláltam a akvakertészkedést. És akkor nem tudom miért -talán hogy lefoglaljam magam valamivel nyáron- nagyon felkeltette az érdeklődésemet, elolvasgattam mindent amit csak tudtam, de a végső löketet Zséda aksijának építésével foglalkozó videók adták meg.
Mivel nem nagyon akartam alább adni annál az akinál, ezért inkább türelemmel megvártam, hogy egy teljesen felszerelt növényes high-tech akival indíthassak... Jöttek a viták a nagy nyomású CO2 rendszer beszerzésével kapcsolatban és a többi... De szerencsére a szüleim inkább azt látták meg (szerencsére) hogy ezzel szívesen foglalkoznék, így hát anyagilag is megtámogatottak... ;)
Minden megvolt, kivéve a szép üveg eszközök: de rövidesen ezt is kiharcoltam, így hát tényleg abszolút High-tech vonalon indulhattam, amiért külön köszönet illeti
-a szüleimet, az anyagiakért, fuvarokért, türelmükért és engedékenységükért ;)
-Az egész GA-csapatot a gyönyörű akváriumtól a gyors ügyintézésen keresztül a legprimitívebb válaszokig :)
és külön ki szeretném emelni Nigro mestert a rengeteg ráfordított idejéért és tanácsáért;
illetve Cecska mestert egy tűrhető layout kialakításában nyújtott nélkülözhetetlen tanácsaiért :)

Végül egy röpke fél éves ;) készülődés után az adatok és az első Növényes Akváriumom:


Akvárium: -50x35x35 Opti-White Akvárium

Világítás: -Odyessa QUAD 4x24 Watt

Szűrés: -Eheim 2071 külső szűrő: full Substrat pro biológiai szűrőanyaggal és 100 ml purigennel;

CO2 rendszer: -500 gr-os nagynyomású palack UPaqua reduktor, minden egyéb szokásos tech és GA kicsi diffúzor;

Talajok: -Tropica 2,5 kg-s táptalaj és ADA Aqua Soil Amazonia 9l

Növénytápok: -GA 500 ml-s welnesscsomag

Vízkezelők: -Seachem Prime és Stability

Dekorok: - 0,5 kg red moor és 2,2 kg Seiryu

Növények: -5 doboz Eleocharis Parvula GA
-1 doboz Cryptocoryne Petchii 'Pink' GA
-1 doboz Lilaeopsis Brasiliensis TC
-1 cserép Hydrocotyle Tripartia Japan
-1 cserép Echinodorus Tenellus
-1 cserép Raununcullus Inundatus
-2 doboz Taxyphillum barbieri
-6 cserép Hemmiantus Micrathmoides
összvissz 17 cserép/doboz növényt ültettem, ami elegendőnek bizonyult :D

Egyéb élőlények: később

Stílus: -egy hagyományos Ryoboku lett, ahol a részletek, nem pedig az összhatás került előtérbe

Ezen felül van két csipesz egy olló, egy kicsi meg egy nagy ZÖLD törülköző, és egy ZÖLD vödör

Szombaton indult, heti hét vízcserével :D 6-6 óra világítás-CO2, tápozás az első héten nincs.
Néhány kép az indításról:


KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA by Kopi87, on Flickr
felkészülni....vigyázz.....

PICT0003 by Kopi87, on Flickr
beültetve

PICT0006 by Kopi87, on Flickr


PICT0002 by Kopi87, on Flickr
lesúlyozva, egy naposan

PICT0001 by Kopi87, on Flickr
 
Szia!

Jó kezdés, szép ZÖLD dzsungeled lesz nemsokára. Sokat forgathatod majd az ollódat!
Nem tudom viszont mennyire fognak látszódni a kisebb kövek a növényektől. Ha tudod emeld feljebb őket.
ezért inkább türelemmel megvártam
Erre nagy szükséged lesz, csak így tovább!(y)
 
Ügyes vagy! Szép lesz!
Egyet érték az előttem szólóval, a köveid nem fognak látszani!
 
Szia!

Nagyon szép munka, gratulálok, kitartással, szeretettel viseld gondját, rengeteg örömet fog szerezni meglátod!
Egy pici észrevétel, az első héten miért nem adagolsz Co2-őt? Azt az első pillanattól kezdve nyomatni kell!


"-a szüleimet, az anyagiakért, fuvarokért, türelmükért és engedékenységükért ;)"
Ezt nagyra értékelem,és szerintem mindenki , amiért külön figyelmet és köszönetet adtál a szüleidnek:)(y)!


üdv:w-rig!
 
6-6 óra világítás-CO2, tápozás az első héten nincs.
6-6 órában nyomatja a világítást és a co2-ot, csak a tápot nem.
Legalábbis én így értelmeztem.

Amúgy nagy gratula az akváriumért, igazi természetes hatása van!
A fiatalok eléggé törnek fel mostanság:)
 
Nagyon jól néz ki. kitartás és sok öröm legyen veled!

Ui: Cecska Mester keze nyoma kézzelfogható a layouton! :)
 
Köszönöm szépen mindenkinek! :) kellemes ilyen visszajelzésekkel indítani egy akit...
Persze a CO2-t nyomom bele, csak a tápot nem
A köveket akkor kicsit feljebb emelem, de a kis kövekkel inkább csak 'finomítani' akartam a képet, azz is elég lesz ha csak felsejlenek a nagy gyepbõl, de persze majd meglátjuk hogy mi sül ki belõle, és akkor finomítom az elrendezésüket. :)
 
Sziasztok!
Mától (0224) áttértem a kétnapi vízcserére, illetve elkezdtem tápozni.
A növényeken leginkább az látszik (főleg a hydrocotyle-n, HM-en, és Raununcullus-on), hogy befordultak a fény felé, illetve a parvula elkezdett oldalhajtásokat hozni.
Továbbá megtapasztalhattam a kezdeti időszak szépséghibáit: Takony a red moor-on és Amazonia por az aljnövényzeten...
Amúgy szépen letisztult a víz, egyenlőre semmi probléma nincs. :)
Szia Zsombor!

Szép a berendezett medence!


Kicsit soknak találom az 50 literhez!

A.ttila
Köszönöm! :) egyenlőre 48 wattot használok csak, majd később ha úgy látom a növényeken hogy igénylik, akkor növelem a bekapcsolt fénycsövek számát

pár friss kép:
a súlyzó kő átkerült a fa mögé, ahol még nehezedik rá, de az összképet nem rontja

PICT0005 by Kopi87, on Flickr

közel:

PICT0020 by Kopi87, on Flickr

távol:

PICT0018 by Kopi87, on Flickr

ezt a színek miatt:

PICT0033 by Kopi87, on Flickr

víz letisztulva, növény a fény felé fordulva

PICT0033 by Kopi87, on Flickr

karomként kapaszkodik a hegyoldalba a fa gyökere, ami itt-ott előbukkan a kavicsok alól

PICT0031 by Kopi87, on Flickr
 
Sziasztok!
A múlt hét végén bekerült a takarító személyzet:
3 oto;
6 Amano személyében. Ebből 1 oto már meghalt :( illetve a 6-ból csak 2 Amano-t látok csak már. Valakinek van ötlete, hogy hová tűntek...?
A héten (0304) áttértem a heti kettő vízcserére. Világítás továbbra is hat óra. Táp: 3-3 ml.
Megjelent egy kis fonálalga, lecarbóztam, a maradékot az amanok eltüntették, eltűnt tehát a fonálalga.
De sajnos egy masszívabb ellenség is jelentkezett, méghozzá a zöld pontalga személyében. Remélem az otok elintézik...
Ja és sajnos néhány tő E. parvula megadta magát. De a moha, Hydro, HM, lassan, de biztosan fejlődnek.


Képek:
totál:

PICT0006 by Kopi87, on Flickr

itt jól látszik, hogy a parvulával valami nem okés:

PICT0002 by Kopi87, on Flickr

személyzetek:

PICT0004 by Kopi87, on Flickr


PICT0002 by Kopi87, on Flickr
 
Sziasztok!
A múlt hét végén bekerült a takarító személyzet:
3 oto;
6 Amano személyében. Ebből 1 oto már meghalt :( illetve a 6-ból csak 2 Amano-t látok csak már. Valakinek van ötlete, hogy hová tűntek...?
A héten (0304) áttértem a heti kettő vízcserére. Világítás továbbra is hat óra. Táp: 3-3 ml.
Megjelent egy kis fonálalga, lecarbóztam, a maradékot az amanok eltüntették, eltűnt tehát a fonálalga.
De sajnos egy masszívabb ellenség is jelentkezett, méghozzá a zöld pontalga személyében. Remélem az otok elintézik...
Ja és sajnos néhány tő E. parvula megadta magát. De a moha, Hydro, HM, lassan, de biztosan fejlődnek.


itt jól látszik, hogy a parvulával valami nem okés

személyzetek:
Imádom az Amanokat:)
Ez a rengeteg HM durva lesz:) Majd figyelj oda, nekem már olyan tömör, mint valami sövény és én csak 1 cseréppel tettem be:) Szép indítás sok növénnyel, így kell ezt. Jól beugrottál a mélybe, de jó helyen vagy.
Szerintem az Oto nem fogja leenni a zöld pontalgát, nagyon tapad a felületekre és az Otonak nem olyan erős a szája, hogy levakargassa. Én annak idején algázó gébet vetettem be ellene, ők csíkokat rágcsálnak a zöld területekbe:D Amúgy az üvegről algakaparóval szedd le (pengést javaslom) Lehet a sok fénytől (ami ha jól olvasom 6 órában 2x24, ami nem sok szerintem), ablakon besütő Nap, illetve foszfáthiány. Nekem utóbbi van:)
A Parvulán szerintem maradhatott zselé, nálam azok a tövek rohadtak ki, amivel nem voltam elég türelmes mosásnál.
Sok sikert!
 
Sziasztok!
Mától (0224) áttértem a kétnapi vízcserére, illetve elkezdtem tápozni.
A növényeken leginkább az látszik (főleg a hydrocotyle-n, HM-en, és Raununcullus-on), hogy befordultak a fény felé, illetve a parvula elkezdett oldalhajtásokat hozni.
Továbbá megtapasztalhattam a kezdeti időszak szépséghibáit: Takony a red moor-on és Amazonia por az aljnövényzeten...
Amúgy szépen letisztult a víz, egyenlőre semmi probléma nincs. :)

Köszönöm! :) egyenlőre 48 wattot használok csak, majd később ha úgy látom a növényeken hogy igénylik, akkor növelem a bekapcsolt fénycsövek számát

pár friss kép:
a súlyzó kő átkerült a fa mögé, ahol még nehezedik rá, de az összképet nem rontja

PICT0005 by Kopi87, on Flickr

közel:

PICT0020 by Kopi87, on Flickr

távol:

PICT0018 by Kopi87, on Flickr

ezt a színek miatt:

PICT0033 by Kopi87, on Flickr

víz letisztulva, növény a fény felé fordulva

PICT0033 by Kopi87, on Flickr

karomként kapaszkodik a hegyoldalba a fa gyökere, ami itt-ott előbukkan a kavicsok alól

PICT0031 by Kopi87, on Flickr
Nagyon jó és egyedi ez a víz alatti "gyökérvilág". Gratulálok, látom, hogy sokat tervezgetted, mielőtt belevágtál!
 
Nagyon tetszik az aksid. Gratulálok hozzá.

A gyökér imitációs ágak hogy lettek rögzítve a talajon?
 
Nagyon tetszik az aksid. Gratulálok hozzá.

A gyökér imitációs ágak hogy lettek rögzítve a talajon?

Köszönöm! Kis Amazoniát szórtam rá, de amúgy semmi, vagyis az egyikre nehezedik egy kő, ahogy azt már az előttem szóló megjegyezte :)
 
Szia! Grat az akihoz, szépen sikerült ;) a parvulával mi a helyzet? Így a képeket elnézve, én is hasonlóan jártam vele egy előző setup-ban, nekem néhány hét után teljesen rendbe jött.. Szerintem az lehet, hogy a zselés növények az elején mindig levelet váltanak.. pl a HCnek amit én vettem kb 1mm-es levelei voltak a dobozban, később eldobálta őket és viszonylag nagyobbakat növesztett helyette.
 
Sziasztok! :) ma volt egy röpke három órás áramszünet. Kétévente van áramszünet... persze mikor máskor, mint az akim indítási időszakában... Namindegy.
A hét végén belekerülnek a halak és garnélák, szerintetek egy hónap után mehet?
Zöld pontalga van, a hétvégén megyek a harci eszközökért a GA-ba :)
Egyenlőre heti két vízcserével operálok, de lassan áttérek a heti egyre.
Na itt van néhány friss kép:
totál

PICT0002 by Kopi87, on Flickr

emers

PICT0003 by Kopi87, on Flickr

Oto :)

PICT0012 by Kopi87, on Flickr
 
Szia! Grat az akihoz, szépen sikerült ;) a parvulával mi a helyzet? Így a képeket elnézve, én is hasonlóan jártam vele egy előző setup-ban, nekem néhány hét után teljesen rendbe jött.. Szerintem az lehet, hogy a zselés növények az elején mindig levelet váltanak.. pl a HCnek amit én vettem kb 1mm-es levelei voltak a dobozban, később eldobálta őket és viszonylag nagyobbakat növesztett helyette.

Köszönöm! :) Hát a parvula... egy-két új hajtást hoz, és nem rohad tovább, úgyhogy javulgat
 
Back
Oldal tetejére