• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nymphaea Lotus

Sziasztok!

December elején állítottam összes egy 30 literes (dennerle) akváriumot, sokáig nézegetem a lotust, mert egy nagyon szép, mutatós növénynek tartom, de valahogy nem gondoltam, hogy egy ekkora akváriumban lenne a helye. A GA youtube csatornájára felkerült egy videó, ahol egy 20 literes dennerlébe került ilyen növény (
).
Elmentem megnéztem személyesen is karácsony előtt és nem tűnt úgy, hogy nagyon tele lenne vele az akvárium, nagyon kompakt, mutatós az akvárium, így beleugrottam és telepítettem egyet. Olvastam a növény karbantartásáról, de mit gondoltok, hosszú távon is érdemes egy ekkora üvegben tartani ezt a növényt? 3 hét után gigászi leveleket növesztett.
Passz. Láttam már itt a fórumon is, talán @scitek kolléga egyik földesében, de majd ő megmondja jól emlékszem - e. 😉
Nimphea lotus-om van, de kint a kerti tóban. Akkora levelei vannak, (nyáron) amiből egy is totál kitakar egy 20 literes nano üveget. A 200 literes üvegembe sem tudnám betenni... 🤷‍♂️
 
Sziasztok! Három hónap jólét után ilyenek lesznek a levelek.
Sztetek?
140l, 48w-napi 9óra, heti 7.2 ml TF planter
 

Attachments

  • 023F75D0-A86F-4316-BC55-A78581ABDFBC.jpeg
    023F75D0-A86F-4316-BC55-A78581ABDFBC.jpeg
    335 KB · Megtekintések: 18
Sziasztok! Három hónap jólét után ilyenek lesznek a levelek.
Sztetek?
140l, 48w-napi 9óra, heti 7.2 ml TF planter
Ha csak plantert kap, akkor a nitrát-foszfát lehet, hogy kevés a vízben, (ez a táp ezeket nem tartalmazza) ezért egy erős gyökértáp kellene, ami biztosítja neki ezeket. (teljesértékű, ahogy @scitek írta) Vagy elkezdeni a TF macro adagolását is.(de inkább gyökértáp legyen) Egy vízparaméter mérés sokat segítene, mert a levéllukadás kálium hiányos jellegű tünet, a planter meg a leírás szerint az NPK makró elemekből pont ezt az egyet tartalmazza. Csapvíz, lágy víz? CO2 gondolom nincs, mert a körülötte lévő növények nem igénylik a high-tech környezetet. Ha nem tudsz mérni nitrátot, foszfátot(legalább), akkor kb. ennyit tudok hozzátenni. 🙂
 
Nagyon megtetszett a vörös tiger lotus :) Arra gondoltam, hogy dézsában lehetne tartani a szabadban. Gondolom, télen kifagyna, ezért teleltetni kellene valahogy. Működhet vajon a tündérrózsáknál alkalmazott módszer (cseréppel együtt kivenni, sötét, hűvös helyen vízben tárolni tavaszig)? Próbálta valaki?
 
Back
Oldal tetejére