• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nymphaea Lotus

18063247_e7003f1dc8060c7dd3daef3771629400_l.jpg


18063243_0827418e0fb3f39e10e85c0e3677c9f0_l.jpg



18063211_a4b33d62d804be5cf6f42a38c442cfb8_l.jpg


18063181_ee3505d9ac43b2dbdc0dade92bbbdfe9_l.jpg
 
Nagyon szép! A kérdés az, hogy ez vajon nem tavirózsa? Mert akkor egy pillanat alatt kinövi az akváriumot.
 
Nagyon szép! A kérdés az, hogy ez vajon nem tavirózsa? Mert akkor egy pillanat alatt kinövi az akváriumot.
köszi! amikor kaptam a hajtást , láttam az anyatövet, kb akkora, mint ez amelyik most nállam van. szerintem nem tavirózsa, de kitudja ebben a mai világban. ;):)
 
Szép. Szerintem az én aksimba egy Nymphaea lotus túl nagy lenne (112L). Ahogy hallom hamar túl tudj nőni magát én meg nem értek hozzá, úgyhogy kisebb fajtával merek csak kezdeni :(
 
valami f
GA-ban virágzik valami Aponogeton, annak nagyon jó mézvirág illata van. De lehet már kiszagoltam belőle az illatot. :ROFLMAO:

megszagoltam, édes illata van. (y) ja és még 1 érdekesség: nappalra becsukja a szirmokat, és estefelé, éjjel teljesen kinyílik!!! o_O valami fordítva működik nálla!!! vagy ez a természetes???
 
Ha vízinövény kertészetből veszek és nem akarok csigákat meg semmi károsaz, akkor szerintetek elég egy gyors neomagnol áztatás beültetés előtt?
 
Ha vízinövény kertészetből veszek és nem akarok csigákat meg semmi károsaz, akkor szerintetek elég egy gyors neomagnol áztatás beültetés előtt?

Nem ajánlott, a gyors áztatás a csigákat életben hagyja, ha hosszú ideig akkor meg a növényedet is "lefertőtleníted"
 
Ajaj.. Ez nem jó hír.. Nymphaea minutát akartam, mert annak egy tenyérnyi hely kell max, a Lotus meg nagyobb, 112L-es akvárium sarkába szerintem nem bírná. Minuta viszont nincsen túl sok kisállatkereskedésben/halboltban :banghead:
 
Milyen gyorsan nő ez a növény? Csak mert nézegettem hogy kéne egy vörös levelű belőle a többi zöld növényem mellé, egy kis kontrasztot teremtve.
 
Üdv

Van valakinek ötlete erre a helyzetre?

20130614_190757.jpg


Két növény van egy gumón.Az egyik vöröses,de kis levelekkel,a másik nagyobb levelű,de zöld,lila foltokkal.
Nem akadályozzák egymást a fejlődésben?Hogy lehetne szétválasztani őket?
 
Szerintem azt amelyiknek már van viszonylag sok gyökere , azt leválaszthatod a gumóról , és elültetheted máshova !
 
Na az ikrek szétválasztásra kerültek. Az egyik továbbra is egyre nagyobb leveleket hoz kis számban a másikon meg már 7 kis levél van.Ha megritkítanám őket nagyobbakat hozna helyette?Valakinek ötlet,tapasztalat?
 
Na az ikrek szétválasztásra kerültek. Az egyik továbbra is egyre nagyobb leveleket hoz kis számban a másikon meg már 7 kis levél van.Ha megritkítanám őket nagyobbakat hozna helyette?Valakinek ötlet,tapasztalat?
Helló,
az én tapasztalatom a Lotus-szal, hogy ha visszavágom a viszonylag nagy, a vízfelszínig növő leveleit, akkor helyette apróbb és feleannyira magas leveleket hoz, viszont ezek sem sűrűbbek mint a nagyobb levelek.
 
Sziasztok.
Ez a 'kis' lotus zenkeri növény mikor várható, hogy virágozzon nálam?
Avagy mitől függ?

Köszönöm válaszotok.
 
Ami levél felmegy a felszínre egy idő után kezd elmállani, elrohadni. a fény miatt? 15 órát világítok...
 
Back
Oldal tetejére